Jump to content

Смяна на климатроник


Audi mania

Recommended Posts

Здравейте,

Имам Ауди А6 4F. За съжаление климатроника на колата е без дисплей. Много бих искал да го сменя с този с дисплея. Дали може да ми кажете какво точно трябва да се направи. 

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове



Ето в това видео е показано как се сваля старото. Надявам се разбираш ангийски. След поставянето трябва да се препрограмира с ваг ком.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото ми е известно модула е с component protection и трябва да се мине и през ауди после. Отделно май някои коли с аналоговия модул нямат цялата въздухопроводна инсталация. Това някой по-запознат може да го потвърди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да те питам,какво те интересува дали ще можеш на ръка за секунда да си врътнеш градусите или ще цъкаш минута докато ги нагласиш,но ще ги има на картинка:)кое според теб е по добре?не се занимавай с глупости кефи си се на количката:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е обсъждано, ето я темата: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=139147&page=3

 

Единственият плюс след смяната е, че можеш синхронно да сменяш темп и от двете страни. При 4те врътки първо въртиш едното, после другото, за да са еднакви. Минусът е че генерира 4 грешки в компа поради липсата на един сензор и 3 потенциометъра. Като дизайн също си заслужава смяната, по-красив е Плюс варианта. СР го махат в Порше Запад (в Изток не могат) за около 45 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, и таблото не ти изглежда като на лада де :) Иначе цената е 39 лева - половин час труд. Искай си тази цена ако ходиш за махане на компонент протекшън, че по дефолт ти забиват и една диагностика и става 78лв цената :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз да попитам, с тоя CP, за да го махнат, искат ли някакви документи? 
Един джамбазин ми развиваше теории, че после можело да те търсят за крадени части..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е, замяната със серийните номера ходи в немско и от там задействат процедура, ако е от крадена кола. Важното е да имаш документ от къде си го купил, за да не спре търсенето при теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива няма много, защото инвестицията не е малка, не е като да си купиш за 200 лева китайски вас и да свалиш имиджите от руските сайтове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не мисля че 1400лв са голяма инвестиция за някой сервиз... Само да махат CP-та и да пренавиват километражи и са си избили парите за 4-5 месеца, а то това май може да прави и 100 други работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайското аДви може само първо поколение CP да маха. Мога да те пратя при един да ти го махне, ама незнам ква е цената там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е обсъждано, ето я темата: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=139147&page=3

 

Единственият плюс след смяната е, че можеш синхронно да сменяш темп и от двете страни. При 4те врътки първо въртиш едното, после другото, за да са еднакви. Минусът е че генерира 4 грешки в компа поради липсата на един сензор и 3 потенциометъра. Като дизайн също си заслужава смяната, по-красив е Плюс варианта. СР го махат в Порше Запад (в Изток не могат) за около 45 лв.

Разгледах я темата много пъти. Само не разбрах единственото което трябва да търся е функциите на новия панел да отговарят на сегашния - без копчета за подгрев на седалки или трябва да търся и определен сериен номер на новия панел който да е съвместим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Функция за подгрев трябва да съответства на сегашния ти панел, а за буквата след парт номера съм писал, след определена година е определена буква. Друго не ти трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...