Jump to content

A6 4.2 Трудно пали топла


Ra1mN

Recommended Posts

Здравеите колеги от известно време колата ми прави малко мизерия и ме дразни.

Става въпрос за а6 ц5 авант 2000г 4.2 мотор

Проблема е следния сутрин на студено колата пали от раз обаче като загрее нещатата се променят

Ако съм я карал еди колко си време загася я и я запаля в рамките на 5-10мин пак си пали перфекто ако обаче престои 20-30мин след това върти по 10-12секунди даже и малко гас и давам докато запали като запали и я загася пак си пали идеално

При старото ми ауди 1.8т имах аналогичен проблем и беше от регулатора на налягането но тои видимо беше заминал защото като извадя маркуча за вакума течеше бензин

Обаче тук не тече може ли мембраната да е омекнала и да не държи налягане?

Тези дни ще я закарам да ми мернат налягането на бензиновата система да не е нещо помпата но си мисля че ако беше тя колата нямаше да върви както трябва.

Случва се от време на време сутрин като я запаля да прекъсва и да работи на по малко цилиндри но малко след като тръгна се оправя

Скоро съм сменявал свещите със оригинални бобините са ОК лулите са изчистени

На  диагностика грешки няма

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като че ли симптомите са все едно се дави ..... има ли газова?

Дебитомера е също слабо място на 4,2. Провери как се виждат от ECU-то температурите на охл. течност и входщия въздух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има газова ама всеки път пали на бенз и след  8 сек прехвърля

а темп датчик скоро ми го гледаха и уж си работи коректно а тои маи датчика прави други магарии


виж дебитомера несъм го мислил ама колата си върви добре

може да си прав за давенето защото като върти повече да запали мирише на бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш изпускаща газова дюза или изпарителя връща газ по вакума. За да си сигурен спри газта от кранчето и покараи на бензин да видиш как ще се държи колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем с 1.8Т и причината се оказа в газовия инжекцион. Горивните смеси не бяха настроени правилно и компютърът бъркаше адаптациите, поради което се даваше или палеше трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...