Jump to content

Схема на дебитомер на 2,5TDI AKE


SBobi

Recommended Posts

Здравейте колеги. Интересува ме някой дали разполага с информация или схема за пиновете на дебитомера на 2,5 TDI АКЕ. Кой, какво измерва?

Дебитомера е 5пинов.

Кои 2 пина дават инфо за количеството въздух? Кои съответно за темп. на въздуха?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам при АКЕ как е,но аз съм с АФБ пак е с 5 пина ; 4 и 5 са за въздуха; мисля,че 1 и 3 да са за темп. на въздуха.Какво си намислил да правиш?

http://prikachi.com/images.php?images/541/8291541g.jpg

Редактирано от motoboys
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ви обясня как да го излъжете да отчита максимални стойности, ако имате интерес питайте. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

излъган имаш предвид сложен диод между 4и5 краче на буксата или нещо друго?Ако е това с диода EGR-а трябва да е затапен.Този авариен режим може да ти е от пренадуване и проблема да  е в зацапана геометрия или в управлението и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имате повече и по - конкретно инфо давайте. Всякакви съвети ще са полезни :)


Примерно как се изменя напрежението на 4 и 5 пин при промяна на исканата мощност? В каква зависимост?

Редактирано от SBobi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От любопитство искам да питам, като я излъжете колата така да отчита максимален въздух постоянно, не ви ли пречи, че почва постоянно да пуши като кенеф? И да цапа турбина, не дай си боже да не е изключен EGR-а :hilezh: После защо вътре в колекторите не остава място да си пъхнеш пръста от сажди... И природата мишки я изяли. Щом си решил да съживяваш дебитомер, примерно пръсни му малко със спрейче, пък тогава мисли за НОВ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този дебитомер е свален. Вече втори смених и нямам проблем с когата за момента :). Колкото до ЕГР-а, още е там. Още като купих колата беше с "излъгания" дебитомер. След това го смених и изчистих колекторите и всички пътища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От любопитство искам да питам, като я излъжете колата така да отчита максимален въздух постоянно, не ви ли пречи, че почва постоянно да пуши като кенеф? И да цапа турбина, не дай си боже да не е изключен EGR-а :hilezh: После защо вътре в колекторите не остава място да си пъхнеш пръста от сажди... И природата мишки я изяли. Щом си решил да съживяваш дебитомер, примерно пръсни му малко със спрейче, пък тогава мисли за НОВ :)

Всеки сам избира какво да прави с автомобила си и как да го кара. Отговора не ти е по темата. Аз питам за нещо конкретно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От любопитство искам да питам, като я излъжете колата така да отчита максимален въздух постоянно, не ви ли пречи, че почва постоянно да пуши като кенеф? И да цапа турбина, не дай си боже да не е изключен EGR-а :hilezh: После защо вътре в колекторите не остава място да си пъхнеш пръста от сажди... И природата мишки я изяли. Щом си решил да съживяваш дебитомер, примерно пръсни му малко със спрейче, пък тогава мисли за НОВ :)

Всеки сам избира какво да прави с автомобила си и как да го кара. Отговора не ти е по темата. Аз питам за нещо конкретно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Той и моя ЕГР е там ама е затапен механично и софтуерно/колкото може/, Аз лично съм правил проби  просто да видя какво става и нито е влизала в авариен,нито е имало някакви страховити пушаци,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
На 10.08.2015 г. at 22:44, pavelsst написа:

Мога да ви обясня как да го излъжете да отчита максимални стойности, ако имате интерес питайте. :rolleyes:

Можеш ли да обясниш колега как точно става процедурата с лъгането

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...