Jump to content

Проблем при палене


ivgeorgiev

Recommended Posts

  • Отговори 126
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

къде да сваля катализаторите при добър майстор и къде после да ги продам и за колко...?


в крафт ми бяха казали, че този горния за да го свалят, трябвало да се сваля двигателя или нещо от сорта...

Редактирано от fromhell_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пикането на дюзите няма нищо общо със стойностите на коригиране, които гледате.

А стойностите ако са наред, дюзите наред ли са? И как тогава може да се установи дали пикаят дюзите?

 

Аз имам ПроТек в нас поне 10 флакона.

Продай ми един, сериозно и в един сервиз ми я похвалиха тая добавка, ако си склонен да се разделиш с една пиши лс да се разберем къде да дойда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дюзите са резетвани може да показват много оптимални стойности, защото не могат да легнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да са, аз минах 3000км вече, все трябва да са добили реални стойности.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега ползвах тази на ПроТек

http://www.staev.bg/product.php?id=1100

на седана и на комбито. При седана имаше ефект, доста голям, но при комбито нямаше никакъв.

Гледам има и няква нова, която уж прави същото:

http://www.staev.bg/product.php?id=1099

Иначе аз днес погледнах моите дюзи и работата е много интересна :) От 72 до 74 има отклонения, като 73 излиза от нормите с -56 и -32. Втората тройка пък са всичко нули, освен на 77 втората кутийка където е +2.

В Понеделник ще ходя до Митвас да ми промият цялата горивна система с добавката на Winns да видим как ще й се отрази. Честно казано звучи доста по-ефективно, двигателя да работи 30-тина мин само на добавка, пък и е 80лв, което е доста прилична цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптацията се получава от скоростта на вала...Дюзата, ако пуска постоянно нафта не може да се адаптира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам останали две опаковки TDA Castrol от Пасата, чудя се дали като свърши Редекса да ги ползвам? То от тоя Кастрол май повече зимата има смисъл да не ти замръзне нафтата, друга файда има ли реално?

А Редекса го видях в Метро на 21.59, чудя се откъде са го напипали на тази цена, защото в Метро добавки по принцип са здраво с надценка - ТДА Кастрол-а им е 24 лв., а навсякъде мога да го намеря от БГ на 14-15 лв. 

Ta тоя Редекс да не е някое менте нещо, че petarik не е длъжен всеки път да минава през мен да ми оставя добавки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите дюзи са рециклирани при petarik и след 2-3к км каране стойностите им са положителни и от порядъка на +2 +4... Тия корекции +-50 ги дават от Ауди за да не им се налага в гаранционния период да сменят на всичките си коли дюзите. Отварят каталога, казват дюзите са на -40 значи всичко им е наред и те пускат да си ходиш. Не се залъгвайте. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера смених акумулатора и при мен проблема с паленето заради който започнах тази тема се оправи! :)
Но си имам две запушени дюзи, които са за правене, ще опитам с добавка, ако не стане ще ходя на ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера смених акумулатора и при мен проблема с паленето заради който започнах тази тема се оправи! :)

Но си имам две запушени дюзи, които са за правене, ще опитам с добавка, ако не стане ще ходя на ремонт.

Пробвай с Протект, щом са запушени!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш изчакай утре да споделя резултата от промивката с Winns. Ще я прочета веднага и после след малко каране да видя как се е отразило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такам, днес минах през Митвас и промихме системата. Операцията отне близо час и 79лв. Забележима разлика бих казал че няма. Мисля че работи една идея по-тихо и плавно, но влиза под "може да си въобразявам". Бях си забравил лаптопа и не я четох веднага, та я видях вкъщи, т.е. След 15-тина км каране. Разлика има, но много малка. След 100-200км ще пробвам пак:

Стари данни:

72: -26/-16/-8

73: -58/-32/-26

74: -16/-10/-2

75: 0/0/0

76: 0/0/0

77: 0/2/0

Нови данни:

72: -24/-16/-6

73: -58/-32/-26

74: -10/-10/-2

75: -2/0/0

76: 0/0/0

77: -4/2/0

Нямат обаче стенд за индивидуално тестване на дюзи. Ако някой може да ме насочи към такъв ще съм много благодарен, че да сваля 6-те от седана и от 12-те да намеря 6-те най-добри :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...