Jump to content

Audi A3 1.6 101 не работи добре студена и гасне


velinddd

Recommended Posts

Вчера си купих Audi a3 1.6 с газ инжекцион.Още когато купих колата не работеше добре в ниски обороти и човека ми каза че дебитомера е за смяна.Ходил на майстор и така му казали.Днес сутринта като я запелих даже гаснеше и до към 2000-2500 изобщо не работи добре.Във високите се стрялка много добре , но докато не видгна 50-60 градуса направо гасне като я оставя на свободна.Въпроса ми е дали според вас проблема ще е наистина във дебитомера или да някъде другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех за проба два дебитомера втора рака за пробва и работата на двигателя не се промени.Понеделник ще ходя да я карам да диагностика за да видя дали ще открият проблема.При смяна на дебитомер трябва ли да се оправят някакви настройки ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така както го описваш ми се струва проблема в бобината, тя върви с комутатора на този мотор. Но наи добре я закараи да я закачат на диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

8384231S.png

Колеги проблема се оказа от този клапан (18-ти номер) и е взимала въздух и от гумичките на вслукателния колектор (3-ти номер).След смяната им колата заработи перфектно :)

Редактирано от velinddd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Приятелю този клапан 18 номер,се сменя целия доколкото знам.Къде прави ремонта и колко ти излезна клапана като цена???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да те питам само студена ли гаснеше или и като загрее ? Имам подобен проблем но като достигне работната температура,мени оборотите и гаснее , смених температурен датчи защото неработеше както трябва,но проблема остана,а на диагностиката показва че всичко е нормиии .... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен като е студена прекъсва и мени обороти.Това го прави на бензин,като обърне на газ се оправя.

Имах го и този проблем миналата седмица,като е студена на бензин мении оборотите и гаснее и като дигне 30-40 градуса се оправяше.Оказа се температурен датчик,този проблем се оправи и след 2 дена почна да прави тия номера топла само,че вече и на гас и на бензин .. Диагностиката показа дроселовата клапа неработи както трябва .... и незнам дали ще се реши проблема със смяната и тъй като нова е 300-400 лв и не е гаранция,че е само от нея .... ако някой се е сблъсквал с този проблем моляя да кажее :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и при мен проблема е същия.Гасне само като е студена и на бензин.Някой колега от Пловдив да даде съвет за добър майстор или сервиз ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах го и този проблем миналата седмица,като е студена на бензин мении оборотите и гаснее и като дигне 30-40 градуса се оправяше.Оказа се температурен датчик,този проблем се оправи и след 2 дена почна да прави тия номера топла само,че вече и на гас и на бензин .. Диагностиката показа дроселовата клапа неработи както трябва .... и незнам дали ще се реши проблема със смяната и тъй като нова е 300-400 лв и не е гаранция,че е само от нея .... ако някой се е сблъсквал с този проблем моляя да кажее :)

Не я сменяй а само я почисти .Мисля че има такава тема.Но при мен и след почистването не се оправи .В момента е на диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених свещи миналата зима и ми се оправи играенето на обороти на ниски температури (минусови). Тази зима ще видим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не я сменяй а само я почисти .Мисля че има такава тема.Но при мен и след почистването не се оправи .В момента е на диагностика.

След диагностиката даде грешка на някакво моторче вътре в дроселовата клапа но ремонта остава за другата седмица. Ще напиша след ремонта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ново 20.Проблема с гасненето сутрин се появи отново ( до 40 градуса след това огън ) .... Оборотите спряха да играят,но новото е , че при всяко натискане или пускане на педала на газта има едно пресяцване ... дори когато я оставя на скорст 1-2 без подаване на гас направо можеш да си разбиеш главата в таблотооо докато ненатиснеш съединител... Придърпването (пресяцването) го прави при леко докосване на гъста и при пускането й ( като си махнеш кракъ от педала.... при рязко настъпване няма проблем ... дали проблема може да е пак от тази дроселова клапа или е от нещо другоо ??? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не би да не стига горивото? Нещо по компютъра? Щом като натиснеш педала ряско и няма проблем... подаваш мн.гориво.. а като го пуснеш го спираш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...