Jump to content

Тече масленият охладител /AEB


benzinovfen

Recommended Posts

Здравейте,

за пореден път протека масленият охладител, месец след ремонта и се зачудих дали може да се изолира и да се сложи външен с радиаторче? Преди гледах че в ecs tuning предлагат, ама цената беше отказваща (300$ ми се върти, по спомен).

Има ли някакви други варианти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, как си го ремонтирал, той не е ли капсулован? Хвърлил съм око на това :)

Не знам какво е творил майстора
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от някоя автоматична кутия с охлаждане на маслото може ли да се ползва радиатора и задължително ли е да има термостат на маслото o.O

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да протича толкова лесно ....,виж си повърхностите върху които уплътнява О-ринга да не са надрани или ударени ,и задължително качествен оригинален О-ринг , пък после ако искаш и на 10 бара налягане на маслото може да вдигнеш !!

 

 Между другото виж си налягането на маслото ,над 7 бара не трябва да вдига  --отваря предпазния клапан!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като го сваля ще прегледам повърхностите и може да шлайфна повърхността с шкурка 700-800. Аз също мислих да меря налягането на маслото, ама никой механик няма уред :/

Някой сигурен ли е точно с кой вид гарнитура е, да я поръчам?

Аеб 1998

Редактирано от benzinovfen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 задължително ли е да има термостат на маслото o.O

Препоръчително е, не е задължително.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... ,и задължително качествен оригинален О-ринг , ....

Оригиналния беше 6-8 лева някъде. А как протича тоя охладител ми е много интересно и какво му ремонтират?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колега. Може майстора да е сменил само уплътнението, даже е вероятно, 'щото ми взе само 20 леа...

Редактирано от benzinovfen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

има 2 вида о пръстени, вероятно са ти сложили какъвто са намерили. Аз съм с http://www.audiforums.com/forum/diy-do-yourself-55/a4-b5-1-8t-diy-replacing-oil-cooler-o-ring-203592/такъв, това е масовия, трябва да ти кажа че смених неоригинален на 10к км и беше почти неразличим с оригиналния,   взех от шкода за 7лв. Според мен този пръстен спокойно изкарва 30к км

Редактирано от olmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...