Jump to content

не пуска подгревните свещи б4 1з


gramo

Recommended Posts

Здравейти колеги,от скоро време колицата не пуска подгревните свещи ,смених температурния датчик които е горе на глават,от там взима информация за тях.Като го откача и ги пуска работят си.Чета по форумите за реле 109 но аз нямам такова,възможно ли да е извън кутията с бушоните,ще бъда благодарен ако някой се е сблъсквал с това и сподели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е 20 градуса навън, за какво да ги пуска?

Щом като откачиш датчика свещите подгряват, значи според датчика температурата е достатъчно висока (което може да се дължи на проблемен датчик или на топло време), за да не бъдат пускани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тези температури толкова подгрява и при мен. Чак при -5 грее повече. Ако имъш проблем с паленето е друг въпрос. До -10 паля без проблем без подгрев.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъщност как реши че имаш проблем?

как разбираш че работи или не подгрева?

да не става въпрос само за индикацията за подгрев на таблото?

 

ако е индикацията на таблото  - индикацията си светва винаги на контакт, дори и лятото, когато свещите не греят.

като не светне подгрева колата пали ли? ако индикацията за подгрев не светва при подаване не контакт и колата не пали, това е индикация за проблем с реле 109.

ако си пали колата въпреки че не е светнала индикацията за подгрева, може да се пусне тест с вагком за да се види дали лампата свети при подаване на нужния сигнал и тн..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да не пуска лампата,не пусна и свещите дори и около нулата съответно колата пали по трудно но засега пали,а въпросното реле под волана ли е109?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако заради реле 109 не пуска индикацията за подгрева, то колата се предполага че въобще няма да запали.

иначе къде точно се намира релето и кой е номера му в Б4ките, не знам.

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Предварението на гориво-нагнетателната помпа няма нищо общо с подгрева :D По принцип проблемното запалване понеже няма подгрев е между 6 и 10 градуса (поне при мен е така) това си зависи от самия датчик. Моят датчик го изкарах и се оказа че върху него се бе натрупала някаква гадост и просто го смених с нов понеже не струва хиляди. Другият случай е да светва лампата за подгрев, но въпреки това да не запалва и тогава се оказа че е изгорял бушона за подгревните свещи ;) Погледни си центровката на помпата, изправни ли са свещите и бушона за тях, и виж датчика дали е чист :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр. колеги ,а къде се намира този датчик за свещите.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тройника който е към мотора, в този тройник влиза дебелия маркуч от водния радиатор (горния дебел маркуч) та от едната страна е този дебел маркуч от другата страна се захваща към мотора и 3тата страна е въпросния датчик ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...