Jump to content

Измерване и смяна на антифриз A3 1.9TDI


Kyle

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Реших да си измеря антифриза, че идва зима и се разрових из форума относно темата, но не можах да намеря много информация. Сложих 10 мл. спринцовка в камерата от концентрата, който имам в казанчето (зелен на цвят, последно сменян преди малко над 2г.). На сутринта течността беше доста гъста скреж, да не кажа и почти лед. Дали не трябва да сложа повече течност, ако искам да видя ще замръзне през зимата?

Ако сега е за смяна, обмислям да сложа червен, че го препоръчват по книжка. Никога не съм източвал антифриз, така че ако можете да ми дадете съвети как да го направя и как да промия системата, след като смятам да слагам друг цвят, ще съм ви много благодарен.

Също така може ли да препоръчате някоя хубава марка за антифриз? 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало на радиатора долу в ляво да има пробка. Потърси си "рефрактометър" или иди в някой сервиз да ти замерят твоя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

Реших да си измеря антифриза, че идва зима и се разрових из форума относно темата............

 

Сменяй го, и без това сигурно не е "твоя" !

 

Антифриз си взимаш G12...G12+...Febi, Swag, Hepu...марки много....

 

Загряваш колата на 90 С, откачваш долния маркуч на радиатора, изчакваш да изтече, изчакваш да поизстине, после си правиш пропорцията и наливаш. Може и от пробката/кранчето, както казва DogFor Life но пък има вероятност после да не затвори хубаво, на години са вече...

  Имай предвид, че винаги остава малко от стария в мотора, за това най- добре си вземи G12 + /може да се смесва  без проблем с останалите антифризи/. Ако правиш промивка с вода може и само G12, разликата в цената е минимална.

 

Ако искаш да промиваш има си добавки за целта, но не е много препоръчително! Направи си само с чиста вода...

 

За новия антифриз си вземи дестилирана вода.

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, G12+ лилав ли е по принцип и колко литра ми трябва дали знаеш?  :)

Редактирано от Kyle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо трябва да се загрява двигателя не ми е ясно.За още по-хубаво източване извади един от двата маркуча на масления охладител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да има начин да го източа, без да свалям кората под двигателя, защото е скъсана на много места и е хващана със свински опашки, та ще ми дойде тегаво :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да я сваляш, маркуча го махаш отгоре. Проблем ще е, че ще се разтече навсякъде и ще е трудно за събиране.

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го запуша с палеца докато вкарам някаква бутилка, че да го източа в нея. Колко бутилки от 1.5л концентрат g12+ ще ми трябва приблизително, че да си направя 5л. смес?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като го извадиш ще текне едновременно от радиатора и от маркуча.

 

На шишетата пише, разрежда се 1:1 за -35.....-37 С.

 

В твоя случай две шишета.

 

Промий с вода. Измери колко течност си източил за да прецениш, какво количество антифриз да сложиш /нали остава в мотора/.

 

8480613F.jpg

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Направи и това...

 

За още по-хубаво източване извади един от двата маркуча на масления охладител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...