Jump to content

Разход на гориво при Q7 3.0TDI


Hinko

Recommended Posts

Личният ми опит сочи, че разход на гориво само за една отсечка, дори и да е в двете посоки, не е въобще показателен.

Разход на гориво се мери поне на едни 10.000 км и тогава няма значение обезвъздушено ли е, колонката крива ли е, дали е заредил догоре или е имало още 1 литър място...

 

Ето това е изключително реален разход нa личното ми Q7, купено чисто ново през 2006-та и карано само от мен с нормални скорости - магистрала между 140 и 160, градско съвсем спокойно без напъване, извънградско колкото позволява пътя, но не повече от 160, средно 120-130 да кажем. Изключвам няколко експеримента "колко ще вдигне", които едва ли са дали отражение на цялата картинка, както и няколко пъти изпускайки самолета отсечката Пловдив-София със 180-200.

Нафта само ОМВ от по-скъпата Алпин/Премиум/Макс и каквито имена си смени през времето, като по едно време зареждах Лукойл, не знам защо. В чужбина каквото ми падне, там всички са хубави, просто гледам да зареждам на големи вериги.

 

https://www.spritmonitor.de/en/detail/315871.html

 

Среден разход 12.12, това е. Ако някой може да го свали под 12 - евала, аз не мога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 2 years later...

Ето и моята приблизително колко харчи:

 

Q7 2006 3.0tdi - в града /София/ къси разстояния час пик в задръствания - около 18-20l/100

Нормален трафик - 13-15l/100

Околовръстно и галене на педала, почти без трафик - 9,5-11l/100

 

Извънградско - умерена скорост 100-120km/h - 8.5-9l/100

Извънградско - скорост 140-160km/h - 10.5 - 11.5l/100

Извънградско - скорост 160-180km/h - 12-13l/100

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Здравейте колеги, ще Ви кажа и моят разход.

Колата е Audi Q7 - 2015г. - 272 к.с.

Извън градско - 90 км/ч - 7л. / 100 - тук наистина само галя педала на газта. Колата си се движи спокойно на 8-ма при около 1200 оборота.

Извън градско - 120 км/ч - 9/ 100

Извън градско - 150 км/ч - 10.5/100над 90 много рязко покачва разхода. Явно става голямо съпротивлението.

Градско 15 л./100 -  като не я пришпорвам. Това е за през зимата. Лятото ще я видим пак но предполагам ще проиграе само градското.

Имам и засечка още от предния собственик - за последните 17 000 км. среден разход 10.2 л. / 100

Тези разходи са абсолютно истински. Колата не харчи много ако я карате спокойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 А се смята, че по-новите били по-икономични.

 

Моят туарег е с ръчни с 3.0д и нещо подобно е разхода. Само при 90 е към 7.5. Трудно докарвам под 8. Но не карам под 1800 оборота, даже гледам да не е под 2000, защото иначе стават проблеми. Може би ако карам с 1500оборота на 6-та ще се получи и разходф 7, а аз карам на 5-та.

Възможно е аудито да по-тежко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да е по тежко. Но двигателя е страхотен. Почти никакъв шум не издава. Някак мазно работи. А завиващия заден мост я прави много маневрена. Имам и А6 2007г. много по-зле завива. Трябва му повече място, а е по-късо. И при извънградско завиване с по-висока скорост не се усешта да се накланя въобще. Нямам думи какво техническо чудо са сътворили. Няма кой знае колко яка визия но технически е номер 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

8 степенната кутия също облекчава разхода при висока скорост. Но когато сравнявам с ауди А8 - 2011г. на баща ми 4.2 TDI , харчи мн по-малко при скорости от 120 нагоре. 8-ка при 140 - 150 харчи 8.5л.  а Q7 3TDI 10.5 л. Но пък неговата в града е 18 л. а моята 15 л. Предполагам подобна ще ралкита и с SQ7 4TDI. И пак казвам. Всичко зависи от шофьора. Ако си постоянно на състезание забрави за тези разходи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А8 харчи по-малко, защото има много по-добра аеродинамика. Това има голямо значение при висока скорост.

А6 с 3.0д харчи с 1л поне по-малко от  джипа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...