Jump to content

Теч на антифриз от задната част на двигател ADR


NE DIAL KU

Recommended Posts

 

Дайте идея от къде може да капе антифриз в задния край на двигателя АДР ? Стича се по скоростите от лявата им страна. Струва ми се че капе от пластмасовия фланец с датчик на него но той е по скоро от дясната страна. Нищо не се вижда та питам някой имал ли е подобен проблем с фланеца ?

post-15664-0-82022200-1448389109_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ми...., оттам си капе, понякога дори пръска накъдето му падне, кое му е толкова чудното....А "подобен проблем" са имали вероятно милиони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е от него. Но не си взимай "куча" марка тройник, защото скоро пак ще протече. А и трябва да видиш дали имаш един или два датчика на твоя тройник. Този на снимката е за два датчика. В такъв случай си вземи и тапа, за да се запуши единия отвор. И хубави О-пръстени за уплътняване.

Sent by Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия проблем имах.От времето и километрите на моята е леко разяден самия алиминий и мястото не е равно,съответно като сложих новия тройник пак течеше и се наложи да го свалям пак и да слагам силикон за гарнитура.Стана номера,но сега мисля че леко капе от тръбата,която сочи към скоростите/голяма тъпотия е това нещо/

Редактирано от Taunusa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз купих нов. три пъти го свалях, минавах с шкурка основата, слагах силикон и все проблеми. Купих 2-ри, той пак се усукваше и течеше. Накрая си купих уплътнение от Viton(това е материал който е по устойчив. В Варна го има в микромакс до топливо) цената му нямаше 4лв. Стария тройник го минах с шкурка за да го изравня и нещата се оправиха без силикон.

Надявам се, че съм бил полезен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става и топ ръна с правилни О пръстени, ама колко време ще изкара божа работа :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменях и аз с един от 25 лв, марка не помня но протече след няма и 2000 км...сега купих един TOPRAN за 10 лв и съм с него, често го наблюдавам!! гледам по корпуса на стария няма дефекти, освен да е от опръстена!!!??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...