Jump to content

Светлините за задна не светят


joro_dexter

Recommended Posts

Привет на всички колеги , изчетох доста теми но уви не открих решение на моя проблем , та...

Колата е а4 1.9 116коня феислифт 2000г , ако това е от значение. От както съм купил колата задните светлини  при включена задна предавка НЕ  светят. :( 

Крушките са здрави, буксата която влиза в датчика има ток (изпробвах я с пробна лампа) , днес смених и самия датчик (грешни 100лв ) но резултат няма , пълен мрак си е. хихи Та въпроса ми е , някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и евентуално да ме насочите къде да търся, че моите възможности се изчераха...  :lupe:  :nixweiss:

Благодаря предварително за помоща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес го смених , и старият си работеше, но аз купих нов . :(

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни мост на буксата на датчика. Пък тогава ако светнат значи не контактува вилката с датчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там не е ли плюс и минус ? Да не ги дам на късо? Защото като сложа пробна лампа и тя светва, според мен си има и плюс и минус на буксата, с мост ще дам на късо . или греша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си колега, да не направя беля. Ако е само плюс , защо светва пробната лампа??? без минус не би трябвало да свети . :)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извади буксите на стопа и пробвай пак със пробната лампа ;)

Дефакто всичко ти е наред от буксата до крушките на стопа...проблема пак е от датчика или от механизма който го включва във скоростната кутия

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да имам прекъснат кабел някъде по трасето до багажника? Аз пробвах със стария датчик , който също е здрав , включих го в буксата и натиснах с пръст зъбчето което го активира, но без резултат, затова изключих проблема да е в скоростната кутия. Пълна загадка е всичко. А кабелите до отзад са цял сноп , абсурд да ги проследя. :):wall:

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сигорно е да правиш мост на буксата...ако имаше прекъснат кабел тази пробна крушка дето си свързал към буксата нямаше да светне..ако пък ако беше прекъсната и опряла на маса при работещ датчик или щеше да изгориш бушона(ако има фабрично) или пък колата :D

Така , че дай на мост тази букса и виж какво става отзад..

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре ще опитам , а знаеш ли кой бушон е за задните светлини, ако изчатка поне да съм подготвен , а не да търся и него .. ахаххха

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана както предполагах , след като свързах буксата чрез мост изгоря някой бушон и разбира се светлините пак не светнаха ... Но бушон номер 7 е за  ABS-а . :) Всички останали бушони са здрави . Направо не знам какво се случва.  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вздми парцал, шише с 1 литър бензин и кибрит, и не се мъчи повече.

Сега сериозно:

Иди на майстор електричар, щото вече е пределно ясно,

че нищо не отбираш от ток и напрежение.

Редактирано от KCV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, но знаеш ли колко пишман майстори има, които се бият в гърдите ,че са най добрите , а в съшност разбират по малко и от мен. Вече съм доста наплашен от "майстори" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега поне знаеш, че имаш късо в инсталацията за задна.  Трябва да поровиш кабелите от...до. Или някой преди теб е творил нещо си или се е протрил(напукал) кабел и опрял на купето или в друг .

 Най-лесно е да я закараш на майстор. Щото ровенето може да е голямо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и за мен най лесният вариант е майстора , но само за инфо --тук където живея цената за час труд е 96 евро.  :stupid:

Бях сигурен ,че ако е нещо често срещано , като проблем , тук от форума щяхте да ми помогнете, но за мой лош късмет е някоя гадория. хахахха 

П.п. Времето е доста студено и нямам условия да ровя каблите, така че ще изчакам докато се върна  в бг . Някой знае ли добър елажия в Пловдив? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря , ще го погледна. :)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...