Jump to content

Auxiliary Heater element


Swimsas

Recommended Posts

Реших ,че е добре да се направи отделна тема за това ,тъй като има не малко инфо за него ,но е пръснато из темите.А за ремонта му няма почти нищо.При доста колеги не работи тази благина,която считам за доста нужна .Моята също не бачка и обмислям ремонта и.Ето една доста полезна и нагледна тема.Погледнетея и дайте мнение.

http://www.audi-sport.net/xf/threads/auxiliary-heater-element-fault.208717/

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 98
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

При наличие на дистанционно. На старата ми кола имаше дистанционно, на аудито имаше само антена, дистанционно не ми дадоха. Но може да се изкара от представителстово на производителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При наличие на дистанционно.

Бъркаш и си мислиш за навтова печка. Тук говорим за електрически нагревател. Пуска се при външна температура под 7 градуса, студен двигател (под 70 градуса) и температура зададена на клицатроника на над 26 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, това с над 26-те градуса не го знаех. Чудех се как да го стимулирам да се пусне, макар че някои сутрини по път за работа усетих че се включваше и при 25 градуса зададени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

аз също имам проблем с нагревателя, но все не намирам време да разглобявам /тези дни вече съжалявам, че лятото не го оправих/. Ровейки се за информация, попаднах и на една тема на колегите от форума на шкода, които доста добре са описали ситуацията. При нас нещата не би следвало да са много по различни от тези при шкодите.

Ето и линка към темата:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/43441-въпрос-за-парно-на-о2/

Редактирано от stefanin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При наличие на дистанционно. На старата ми кола имаше дистанционно, на аудито имаше само антена, дистанционно не ми дадоха. Но може да се изкара от представителстово на производителя.

 

Само допълвам за яснота и на други:

 

Както ти писаха не става дума за същото в тази тема - става дума за малко нагревателче, което се слага само в дизеловите коли (сещаш се защо...) и би трябвало да се задейства автоматично при дадени условия, които са описани тук. 

 

Допълнителната система (печка) за топлене, която е и "the real deal" и за която ти говориш, е (не много евтина) опция от завода, т.е. екстра и е предлагана независимо от двигателя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Напротив. Заложено е в стандартното оборудване за дизелов двигател, а последните 4 години се поставя на 1,2 и 1,4 бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако клиента не иска, сигурно не слагат. А също така, може при комон реал-а да не е необходимо. Служебната ми е с комон реал двигател и загрява доста бързо.

Има и друга възможност, да е изключен по CAN, ако е дефектирал (лесно е, само му се маха чавката от кодировката на CAN модула), но това не ми се вярва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След фейслифта е премахнато това недоразумение до колкото ми е известно (но е възможно да е останало като опция, както резервна гума, вместо ремонтен комплект) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още от месеци, от постовете му е видно че за него това е "излишен" компонент в колата.

За мен това си е истинска благина в студените сутрини. Това да запалиш колата и след минутка от духалките да духа топло, си е благинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам собствено мнение (от личен опит) за смисъла/ползата от този нагревател при зимни температури и съм го споделял в други теми, но мисля да не цапаме темата тук с такава дискусия. Замисълът на темата все пак е за техническа информация и проблеми с тази система. Ще ти пиша за личния си опит на ЛС :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен това е добра екстра.Това е грешката която дава:(00361 - Heater Element for Auxiliary Heater (Z35)  014 - Defective ) И ако при Оутпут тест през Ваг Ком,модула се пуска и работи значи на 99% проблема е в спойките на платката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,а на теб излиза ли ти тази грешка също

1 Fault Found:

00483 - Control Module for Auxiliary Air Heater

013 - Check DTC Memory

Била релевантна към твоята.Ако е така и аз пускам теста ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мен колега?Не,не ми е давало такава грешка.Проверката с пускането на Оутпут теста мисля се отнася само за горе споменатата от мен грешка.Но не съм 100% сигурен.

Пиши ако искаш на колегата (vvarbanov) от Шкода форума да ти даде повече инфо по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако грешката която цитираш е от модул 08-AutoHVAC, да. Виж дали имаш достъп да адрес 7D-Aux Heat.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест какво имаш предвит под достъп?Иначе на мен ми излиза и тази грешка (00361 - Heater Element for Auxiliary Heater (Z35) 014 - Defective

Мислех ,че двете грешки са релевантни и излизат почти винаги заедно,така ли е?

ПС .Да първата грешка е точно от 08-autohvac модула

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от Swimsas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излиза самостоятелно, когато не е възникнал рекуест от друг компонент. Тоест, когато климатроника не се е обръщал към електрическата печка.

Сега в студовете, набива грешка и в климатроника, защото той се обръща по CAN шината към него, с искане да се пусне и да осигури помощ за достигането на исканата температура. 

 

Мислех ,че двете грешки са релевантни и излизат почти винаги заедно,така ли е?

Релевантни са, но излизат само зимата заедно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за полезното инфо ,а това за достъпа до 7D контролера .Какво по точно имаш предвид?Как да проверя дали имам достъп

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...