Jump to content

Странен проблем - дърпа въздух


stefan_teko

Recommended Posts

Добро утро колеги,калата е 2.5афб 150коня.Сутрини голяма мъка паленето сложихме клапан преди г.филтър имаше подобрение за 2,3 дни и пак същата работа.Вчера запали сутринта покарах я 10-тина мин.угасих я за 20мин и няма палене докато не изкарахме голямо количевство въздух от дюзите.Въпроса ви е защо дръпна толкова въздух за такова кратко време и защо го дръпна при положение,че имам клапан преди горивния филтър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 152
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тоя клапан не е лошо да го разкараш и да си оправиш нещата по система, преди да се е осрала помпата. Огледай за течове по маркучи, съединения, по връзките с помпата и горивния филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От възвратен клапан няма смисъл, пробвал съм. Горивния филтър сменян ли е? Клапана върху филтъра ли мислиш да сменяш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне мисля че има вчера след като не иска да запали след голямо количество въздух от дюзите колата запали

Поне мисля че има вчера след като не иска да запали след голямо количество въздух от дюзите колата запали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво като имаш клапан...щом на бушона на помпата имаш "ДУПКА". Та през "ДУПКАта" ти пада горивото. А от къде взима въздух... тука няма кой да ти каже на изуст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на бушона на помпата имаш дупка не схванах нищо.Никъде по колата няма теч на нафта

Редактирано от stefan_teko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не ти е ясно карай на майстор да не се мъчиш да откриваш топлата вода. Щото vp44 ще те вади от джобовете с тия въртенета на сухо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На половин пълен днес забелязан и балончета минаващи след горивния филтър отиващ към гнп-то

Редактирано от stefan_teko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени маркучите (всички дори на дюзите) клапана на филтъра, гумичката на този клапан,маркуча на сондата. Отрежи малко от прозрачната шлауфка от краищата и я нагрей краищата с вряла вода в един съд и я набий на ново, с флекс срежи внимателно запресовките на маркучите от филтъра до шлауфката, купи подходящи нови и ги смени и с обикновени скоби ги стегни на мястото на запресовките. Разгледай добре дюзите дали навлажняват покрай дифтхунгите за излишното гориво. Ако навлажняват ги смени. Смени дифтхунгите на помпата. Ако направиш всичко това си си решил проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става дума за тръбичките, а за дифтхунгите на "болтчетата" за излишната нафта на дюзите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще кажа на майстора и тях да смени днес ми направи същия номер грам нафта по системата след горивния филтър

Редактирано от stefan_teko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете възможно ли е да е от допълнителния филтър който сложихме на излишната нафта така да ми губи горивото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванга почина, а други врачки не познавам. Не че и нея съм я познавал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

loshdancho не сме тук за да се ебав..е с Ванги и врачки питам дали е възможно да е от него ако можеш да кажеш и дадеш мнение както направи в по горните постове за което съм благодарен го направи като ли не недей да спамиш

Редактирано от stefan_teko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така както е написано си е за врачка. Нито се знае как е монтиран, нито защо, нито къде, нито от кой, нито по каква причина....

 Просто един въпрос, хвърлен в пространството, и трябва да вадиш с ченгел информация, кое от къде , защо, как, кой, колко, кога, после, ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо-казал съм но за теб ще повторя трудно палеше,как-няма два варианта режеш слагаш снаждаш,кой и да му кажа името едва ли го познаваш,колко дари не знам за какво е това колко но аз съм "печен" и ще ти кажа 12лв е клапана,кога-преди 4дни къде,у Етрополе!!! Моля те спри да ми спамиш темата

Редактирано от stefan_teko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете възможно ли е да е от допълнителния филтър който сложихме на излишната нафта така да ми губи горивото

 Ами аз чета филтър, ти ми казваш клапан?!?! къде е Лом, къде Лондон.

А по темата: Изхвърли го този клапан!!!  И си оправи колата, защото заради този клапан, ще правиш помпа и цените започват от 300 до 1300лв.

 Още в началото ти го казаха,  сигур трябва да се нарисува!!!

 Сега доволен ли си от СПАМЕНЕТО.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Misho 82 да от Етрополе съм Loshdancho извинявай за филтъра грешката е моя но с повредена кола съм повреден и аз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...