Jump to content

Евтини алтернативи на Driftbox ?


Recommended Posts

Дано да е работещ, и да мери коректно....че аз освен работещия FX2, си имам и един FX2 - демо версия ( без акселерометър вътре), святка си, ама работа не върши никаква!

Като пристигне твоя...надяваме се работещ.....правиш един reset to defaults, но по- важното е да го превключиш в режим измерване в километри...натиска се и се задържа същия бутон с който влизаш в менюто, но по- продължително време, около 20 секунди някъде. Тогава трябва да излезе избор между мерене в км и в мили....сега прочетох че след някой си месец на 2004 г. FX2 има възможност да мери и в км...явно ако е по- старо производство, няма да може да мери в километри. Аз съм имал само един работещ FX2 (който си оставих) и моя мери и в двете, ноо ако изтеглиш късата сламка с уред от първите, ще може да мери само в мили. Превключването от мили в км и обратното, изтрива всички запаметени резултати от рънове: best 1/4 mile, best 0-100, десетте ръна.

Дръпни си pdf файловете за работа с уреда от сайта на белтроникс, или от на ескорт - за гт2.

Открийте разликите....абсолютно еднакви са, и платките им са еднакви, но липсва акселерометъра на демо версията. Външно се различават само по табелката отзад, демото беше с някаква хартиена, без сериен номер, а трябва да е като на работещия ми уред табелката (с вендузите)...някой неща се научават по трудния начин за съжаление...много е лесно да се заблуди човек, ако няма снимка на уредчето отзад.

8521446L.jpg

8521451l.jpg

8521466t.jpg

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се вижда от снимките, твоя има S/N...30, а моя е: А.....определено са от различна серия, но твоя изглежда работеща версия, а не демо. И кабела ти е какъвто трябва - с бутони. С оглед на това, че имат разлика в серийния номер, предполагам че твоя може да е от първите( щото моя явно не е) и ще мери само в мили...но дали съм прав ще разберем като ти дойде уредчето.

Edit: почти съм сигурен, че уредите паспорт гт2 и белтроникс фх2, на които серийния номер започва с S/N 3...мерят само в мили, понеже са по- старо производство.

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като дойде ще пиша. Упътването го дръпнах още вчера.

Това с милите не ме притеснява по абсолютно никакъв начин.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Терминалната ще си я сметнеш в км, но няма да имаш 0-100, 0-200, понеже ще ти дава резултатите в мили, през 10: 0-60, 0-70, 0-80, 0-90 и т.н. единствено 0-100 мили ще е съпоставимо с 0-160 км. За мен, освен 1/4 миля, важни са ми и 0-100, 0-160 и 0-200 (при мерене в мили, няма как да обърнеш милите в 0-100 и особено 0-200 км, без стъкмистика)!

Преди да турбинирам форда, като се мерих с паспорт гт2 на един приятел...който мереше в мили, щото той не е знаел че може да го включи в режим километри, давах 0-60 мили за 9,3 сек...колко ми е било 0-100 км тогава? Става малко стъкмистика колко да добавиш...аз добавях пет десети, но дали е било достатъчно или много? С уред който мери в км е по- добре във всяко положение.

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим, пак казвам, не е болка за умиране, взех го за експеримент. Ако видя смисъл от такъв уред, ще се мисли за нещо по-интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично абсолютните стойности не са толкова важни, колкото промяната при промяна на компоненти на колата.

Все пак ми е любопитно какво ще даде уреда за измерена мощност.

........

И възниква въпроса - къде в София има точен и достъпен кантар?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе заставайте и двамата да ви обърна огледалата или изтрещелия близнак ще извади 4.2 би турбо кюмюра?

На летящ срещу кюмюра ще ми е интересно колко автовоза ще ти подаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай ве бивш рацер-зъбар, недей да отписваш така лесно летящата палатка

Мистър 13 е един макдоналдски рацер, където не може да стартира с различна кола от автомат

Редактирано от vectra
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: :lol: :lol:

И аз

На летящ срещу кюмюра ще ми е интересно колко автовоза ще ти подаря.

Хм

Ако си Сток ще останеш изненадан.....

Мистър 13 е един макдоналдски рацер, където не може да стартира с различна кола от автомат

Проблема не е у шофера,а в колата :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай ве, ти сам си асюмна, че ще ти нарина с А8та, а тя е неподвижна. Смятам да ти подаря бинокъл с огромно увеличение с тези свежи 19.6 100-200 с палатката.

Ама товане пречи да се поебаваме и с А8та, макар че там ще е грозно, много грозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А8 4.2 ТДИ 326кс

А6 3.0 ТДИ 320+кс

Ще го порна като шаран за Никулден :lol:

Може ли и аз да се включа...вече имам едно порнато а8 тди 4.2 при старт от място...зад него...няма да откажа и с друго да се пробвам...ама ако може да е чипнато...че иначе няма смисъл.

Чакай ве, ти сам си асюмна, че ще ти нарина с А8та, а тя е неподвижна. Смятам да ти подаря бинокъл с огромно увеличение с тези свежи 19.6 100-200 с палатката.

Ама това не пречи да се поебаваме и с А8та, макар че там ще е грозно, много грозно.

Надявам се че има грешка някаква, и се има предвид 19.6 0-200

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Смятам да ти подаря бинокъл с огромно увеличение с тези свежи 19.6 100-200 с палатката.

Това съм го чувАл някъде.  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам се плашите със 100-200... Аз досега не съм мерил за колко сек правя 100-200 ПО КИЛОМЕТРАЖ, щото нали си имам уредче, но сега си направих труда да засека по клипчета, и резултатите са:

Аудито:

К03+чип - за 22 сек

С К04 - за 16 сек

К04+дребни подобрения( в сегашното си състояние) - за 14 сек.

Фокуса - за 23 сек

Това 19,6 сек ( десетичната запетая е много важна) на каква кола е, и с какво под капака?

Сега видях че пише с палатката...палатката беше с 1.8 Т, но какви коне и колко тежи палатката, че ми е интересно?

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Палатката с к03с и разни други модове беше 19с 100-200, сега не съм много сигурен колко е, но при всички положения е далече от 19с. А8цата е за возене , не е кола за даване на газ.

19.6 е едно друго време, но макдоналдс да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...