Jump to content

Висок клас масло Red Line или Amsoil на Audi a4 b6 2,5tdi 180к.с


buda1986

Recommended Posts

Решил съм да сложа масло Red Line или Amsoil.Сега съм с Castrol  5w30 edge,от което съм  доволен ,но гледам че хвалят много тези две масла.Ще съм благодарен за вашето мнение коя разновидност на маслата ще е най подходяща защото има доста разновидности от вид.Дали 5w30,5w40,0w20 вие ми препоръчайте.Също мисля да сложа и някакви по специални маслени филтри за които само четох и не съм виждал.​

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфффф тоя кастрол кво общо има с масло като Red Line?? Което е 100% естерно група5

Слагай Red lile особено зимата ще екстра студен старт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решил съм да сложа масло Red Line или Amsoil.Сега съм с Castrol  5w30 edge,от което съм  доволен ,но гледам че хвалят много тези две масла.Ще съм благодарен за вашето мнение коя разновидност на маслата ще е най подходяща защото има доста разновидности от вид.Дали 5w30,5w40,0w20 вие ми препоръчайте.Също мисля да сложа и някакви по специални маслени филтри за които само четох и не съм виждал.​

 

Колега, не се обиждай, но по въпроса който задаваш разбирам че не си запознат нито какво масло трябва да сложиш на колата си, нито пък ако кажем “5W40”, то какво означава петицата, какво 40-ката и защо са разделени баш със W. Имаш само желание да сложиш много скъпо масло, но без да си добре запознат само ще си хвърлиш парите на първия мазен продавач без никакъв резултат (даже може и да има негативни последствия ако сложиш 0W20 например). Ако изключим ментетата, този код е много по-важен от марката на маслото, при положение че става дума за 100% синтетично масло. Затова бих те посъветвал да се поразчетеш преди да купуваш.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че за да искам съвет и да пиша във форум  не съм много вещ за тези неща ,Попаднах на на тема за тези масла в друг форум и затова задавам въпрос кое е подходящо за този автомобил.И нещо немога да разбера дали ме изпитваш и се самоизтъкваш затова какво знаеш.Пак казвам ,че ако разбирам много от коли и частите и консумативите за тях нямаше да пиша тема и да искам мнение.По лесно беше да кажеш ,че не е за тази кола или да не се занимавам както колегите които са коментирали преди теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което аз знам за маслата е абсолютния минимум (с други думи не знам достатъчно за да мога да избера висок клас масло, но знам какво масло да сложа на колата си). Но ти трябва да знаеш доста повече и от мен и от колкото знаеш сега ако искаш да не си хвърлиш парите на вятъра. Иначе това което аз знам са следните неща:

 

• Винаги слагай 100% синтетично.
• В упътването на колата пише какво масло трябва да се слага. Ако пише 10W30 например можеш да слагаш и 5W30 и 0W30, но винаги гледай последната цифра (вискозитета) да съвпада.
• Първата цифра определя как варира вискозитета при ниски температури. Ако си държиш колата в гараж през зимата например където температурата не пада под 10 градуса, няма смисъл да слагаш 0W.

 

Не ти отговорих с цел да те засягам и ако съм направил това се извинявам. Просто си представих как ще си хвърлиш парите за някакво супер скъпо и безмислено масло. Иначе пълното описание на този код го има навсякъде из Нета, но са няколко страници и е много трудно да се обясни с 2-3 изречения.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да попитам колко струва колата...да не е на цената на смяната на маслото...щото като му видях цената?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-интересно е какво ще постигне със скъпо масло при този мотор.

Това е все едно да се хвалиш, че си забил пироните с чук, инкрустиран с диаманти.

 

А че маслото е естена синтетика още не го прави добро. Камо ли пък подходящо за даден мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Red Line 5w30 ester Покрива VW AUDI 504.00/507.00 така че си е добро маслото точно за душо...

Друг е въпроса дали си заслужава спрямо конкретната кола...

По-интересно ми е че Мотул допускат употребата дори на 10w40 turbo light в случая...

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак според тях дават най-добър избор 504.507.00 в случая X clean и го дават като удължени интервали логично от спесификацията...

Но за 10w40 бях изненадан ...

А 504,507 не го препоръчват само заради DPF а заради удължените интервали на смяна на маслото

Това само за този производител

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях чел в някакъв хАмерикански форум, че и Мобил1 имат естерни масла, но не си спомням точно наименованието.

Един дори беше написал за състезателна хонда, че изкарвала с Амсоил повече от 3-4 състезания сравнено с 1 състезание

с обикновено масло.За Мобила беше писал, че изкарвал 12!Сега до колко е верно и какво точно се е случвало...................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По американските форуми има много публикувани изследвания на маслата. За съжаление не съм попадал на анализ на масло, сипано на дизелов мотор:). Аз не виждам никакво предимство от естерна синтетика, сипана на бавнооборотен и студен мотор - пълна противоположност на бензинов мотор, използван за "гонки"....да не говорим, че при 2.5 няма и проникване на бензин в маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не........просто исках да помогна на колегата и с други марки, които може да отговарят нанеговите изисквания.Нямах предвид да 

сравнявам 2,5 с Хондичката.Нещо като идея за търсене и да други варианти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз чета много и по-английските и американски сайтове...

Общо взето инфото е само за бензиновите и то про машините драг,wrc и др...

Но като цяло не пише че ползите са само за бензинов мотор въпреки липсата на дизелови в тестовете

Като ползи се посочват дългият интервал за смяна,в пъти по-голямата устойчивост на масленият филм до 20 тона сравнено с 5 тона при най-добрите синтетики...много по-добра течливост при ниски темп.съответно и по-добра устойчивост при високи такива...100% биоразградими което за белите страни е важно не важи за родните ширини...:)

И като цяло още мноого ползи като никъде не е посочено че НЕ важат при дизелови агрегати така че що да не?

П.с това важи за двойно естерните обаче...

RedLine не съм сигурен че е

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още повече, че га дават лонг лайф... за мен псолюто неудачно. За нов автомобил и то с малък обем с турбина и ако се кара до 100-150х.км.става. После да я продадеш на Ганю да си троши кратуната. Но за уморен дизел дето цапа маслото веднага, и отделя сажди, кокс, а горивото е пълно със сярра и парафин. Не ми се струва удачно за повдигачите тоя лонг лайф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сорри заз Оффа!

 

В някаква степен последните постове ми помагат и  ме карат да се замисля какво масло да сложа на колата на жената при първата смяна, която още е 

далече, но  пък мотора е точно  малолитражка с турбинка(колкото маслинка). Има вариант сам да си занеса маслото при дилъра и пак да ми важи гаранцията.Само трябва въпросното масло да отговаря на спесификацията на ВАГ.Предполагам ,че дори ще ми излезе по-евтино да си купя Амсоил или Редлайн, отколкото от дилъра ВАГ масло.Има ли смисъл от това упражнение или да не се занимавам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при теб има голям смисъл от тия (скъпите) масла. Кое да избереш вече :nixweiss:

Последния път, когато избирах масло, след прегледи на доста публикувани анализи се спрях на Мобил1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е на реални 140000 км ,взех я от мои близък които си я купи нова от германия преди 12 години.Колата е много гледана и затова искам най доброто масло да и сложа ,а и затова искам съвет за изброените дали са подходящи за този мотор и кое по точно
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, след като твоя близък се е грижил добре за колата значи имаш всичките и книжки. В най-дебелата от тях има раздел  за маслото. Там пише Фолксваген спецификацията на маслото което трябва да сложиш. Нещо като „VW 505.00” или „VW 502.00”. Маслата които се продават пишат дали могат да покрият тази спецификация. Виж това масло например:

 

http://www.mister-auto.co.uk/en/engine-oil/bolk-bol-d031015_g3224_a999BOL-D031015.html

 

– пише си че може да покрие VW 505.00,  VW 500.00 и VW 502.00. Всички масла които могат да покрият твоята Фолксваген спецификацията са правилни за твоя мотор.

 

Не питай във форума коя е спецификацията на твоя мотор, защото този който ти отговори може да греши – просто я погледни в книжката на колата и я напиши тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам - не казвам на кoлегата да слага такова - просто дадох за пример как на маслата пише кои стандарти на VW покриват.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 Предполагам ,че дори ще ми излезе по-евтино да си купя Амсоил или Редлайн, отколкото от дилъра ВАГ масло.Има ли смисъл от това упражнение или да не се занимавам?

Карам Алфа-та с Red Line вече втора смяна, преди това бях с MOBIL 1 RALLY FORMULA/PEAK LIFE 5W-50. И с двете не ми се е налагало да доливам между смените. Ако се вярва на писаното в нета, Red Line е по-добро масло от това, което наливат дилърите. От там нататък е въпрос на цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като му дойде времето (борда показва около 1 година и 20к км.) Ще търся цена за Red Line и мисля да пробвам, ако не ме изругаят от Сеат. Благодаря за инфото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С гаранция е по-добро! Какво означава "Оригинал??" като говорим за масла....

Да не би производителя да има рафинерийка в двора?? Сам си копа нефт и прави масълце ?

Всичко е въпрос на цена при тях единственото изискване е да покрива спесификациите им после грам не ги вълнува кой го произвежда....VW карат с всичко дори и с OMV които лично съм им доставял така че много им здраве...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...