Jump to content

Играе стрелката на оборотите.


ВаскоВК

Recommended Posts

От няколко дена наблюдавам нещо което не мога да си обясня.При сутрешния първоначален студен старт колата си пали без проблем но стрелката на оборотомера показва 1400 оборота при нормални за нея 1100.На слух мотора работи нормално но стрелката отчита 1000-1100 оборота дори и при горещ двигател.При шофиране си знае нейната.И хоп-в един момент си се оправя и започва да отчита нормално-около 850-900 оборота.Може ли да бъде нещо по самото табло?Или датчик за отчитане на оборотите...?Ще съм благодарен на всякакви предположения.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако смяташ, че е само стрелката добре. Имах проблем с прекъсване на синия датчик и държеше ту 1100 ту 850. Не се забелязва такава разлика на звук. Разбрах, че е от него защото записваше грешка от време на време. Иначе се променяха когато включвам и изключвам датчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата датчика на тройника са сменяни преди няма и месец-забиваше ми леко при ускорение на студен мотор но се оказаха дюзи.След минаването им на ултразвук нещата се оправиха.Това ми го прави когато си реши.Мисля да видя как зарежда динамото-да не би пък регулатора на напрежението да оказва някакво влияние (аз си ги съчинявам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля ,че е таблото.Особено лятото в жегите ще почне повече да дава отклонения.

Точно обратното. Когато стане влажно и студено започват магариите.

Двата датчика на тройника са сменяни преди няма и месец-забиваше ми леко при ускорение на студен мотор но се оказаха дюзи.След минаването им на ултразвук нещата се оправиха.Това ми го прави когато си реши.Мисля да видя как зарежда динамото-да не би пък регулатора на напрежението да оказва някакво влияние (аз си ги съчинявам).

Ако не ти зарежда по-скоро ще имаш други аномалии. Свали таблото и огледай за спукани писти и спойки. Моя оборотомер по едно време на празне ход показваше 0 и щом подам газ стрелката се вдигаше. Абе прословутото табло дето от време на време трябва да се презапоява :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще взема да го попрегледам.Дано там да е проблема.Не че нещо но е дразнещо и какъвто съм ме вкарва в разни филми.Ще пиша какво е положението.Благодарско на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Та...Отворих таблото и прегледах доста внимателно каде имаше платки,запоявано и прочие.С изключение на 2 изгорели крушчици всичко си беше наред.Поочистих там където сметнах за необходимо и всичко по обратния ред.Поставих го и последва проба.Обаче да ама не...Не стига че оборотите си бяха 1200 при при 90 градуса ами вече го докарваше и на слух-викам си няма да е от таблото.Откачих клемите на акомулатора (и аз незнам защо) и реших да върна стария температурен датчик-синия.И о чудо...Колата си заработи както се казва както никога до сега.И стигнах до заключението че проблема е бил в новия темп.датчик марка ;MEYLE-уж немски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска сутринта старата песен на нов глас-въртя ключа,паля и оборотите пак високи.Загря си-пак същата работа.Откачих клемите на акомулатора за 2-3 минути,закачих ги и сякаш нищо не е било-заспа си.Това го правя за втори път и помага.Айде да ми каже някой за какво иде реч...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако иде реч за АВК най-вероятно проблема е в дебитомера, по-малко вероятно в стъпковия мотор. Вместо да разкачаш и закачаш акумулатори вземи им закачи една диагностика и виж какви грешки има записани. Това при положение, че оборотомера отчита вярно - в смисъл оборотите наистин играят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш на газ ти трупа грешки компютъра и се ошашква в един момент. Другото , което се сещам е центровка - на бензин да ти "чука" аванса случайно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От около 8 години колата е на газ и това ми се случва за пръв път сега-между другото съм с обикновенна газова с емулатор който нещо лъжел компютъра и нямало дерт.И наистина е така.Утре ще замервам дебитомера да видя какви стойности ще покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дебитомера незнам но реших да разменя таблото с това на баща ми и с неговото табло нямаше проблем-оборотите си заковаха на 950 и не мърдаха.Сложих си после моето-айде пак 1100.Значи проблема е само в него.Но кое го кара да дава грешна информация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...