Jump to content

Как се сваля третия стоп (седан)?


mitko.be

Recommended Posts

Намерих инфо за какви ли не аудита, но не и за а6 седан. Имам една изгпряла крушка на него, някой има ли идея как се сваля това нещо?

Редактирано от mitko.be
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно става откъм купето, като свалиш седалките. Целия модул със крушките излиза в посока към теб, мисля че нямаше винтове. / не си спомням /

 

 

post-85592-0-92016800-1453879351_thumb.j

post-85592-0-92016800-1453879351_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е с крушки Ц5 - 2000г. и да ти кажа ги смених всичките, да няма разлика, че бяха почернели 10-тина са общо.

Редактирано от BULL_1985
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята("междинка" седан) е с крушки на третия стоп. Вземи си 1-2 в повече, че докато сменяш, отказва и някоя друга още, поне при мен така се получи. Аз свалях откъм багажника, имам едно капаче под третия стоп и оттам го извадих, беше "щракнат", не си спомням на 100%. Помня, че ме измъчи малко, докато го извадя. Довечера, след работа, ще го огледам пак за по-голяма точност в описанието, ако до тогава не си се справил с твоя :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да знаеш как се сваля кората или питаш дали е нужно да се свали кората за да се свали стопа?

 

Понеже за да се свали кората е леко по-различен филм, като разбира се има и "български" вариант.

 

За манипулацията, която колегата иска да направи не се сваля кората, стопа излиза през отворите в метала под кората.

Редактирано от BULL_1985
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип доста гледах из нета по този въпрос и по "учебник" го дават , че се свалят държачите на коланите или само ги откачаш те са едни рингчета със стърчащ водач, и сега най- интересната част - сваляш интериорните колонки на малките прозорчета понеже кората идва по широка , но аз го направих със леко свиване на кората и яко идърпване, но после пасването на същото място е абсурд, понеже има един куп щипки , които ако не е направено по начина с колонките, няма как да си паснат по местата, така че с две думи ако не е много наложително по-добре недей.

Редактирано от BULL_1985
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съм го свалял от към багажника. Лягам в багажника по гръб, краката остават отвън. Издърпва се назад и през дупките излиза отдолу. Елементарно е. Моя е с крушки. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го правил по двата начина, просто като си в купето е малко по-удобно, а седалките падат лесно.

 

Само дето нещо бях чел за модели с метални прегради зад задните седалки и там вече няма как отвътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как се достига до третия стоп на моя седан:

Явно при мен няма капаче, не знам при другите има ли.

036525936.jpg

 

036525938.jpg

 

036525939.jpg

 

036525940.jpg

 

Има две пластини, които държат самия стоп. Откача се от тях и се издърпва. За да излезе от тази дупка се бута към единия калник(мисля, че е към заден десен калник) и после се издърпва целия през този отвор. След това го отваряш и достигаш до самите крушки. Докато подменяш изгорялата, има шанс да изгорят и други. Аз уж да сменя 2, а накрая смених 5.

Редактирано от AsK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалянето на кората е ужас,свалят се колонките,но ако не го правиш посред лято ще изпочупиш всичко по пластмасите.Третия стоп по снимките се ориентираш горе,като да допълня - надигаш леко двете метални скоби и го издърпваш към предницата и надолу едновременно.Скобите не се повдигат достатъчно за да го издърпаш хоризонтално целия,малко с чалъм и без бързане става.Първия път е трудно после ставаш спец.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...