Jump to content

автоматик проблем


miro_bs

Recommended Posts

Здравейте колеги. Отскоро съм собственик на ауди а4 б5 фейслифт автоматик с кутия 5НР19 .

Кутита превключва супер скоростите, но на 3,4 и 5 скорост от 1400 до 2000 об. притриса. Колкото повече загрява маслото в кутията повече тресе. Незнам дали е сменяно някога маслото?

Някой имал ли е подобен проблем? Казаха ми че и автоматика имал съединител и можело той да е проблема.

Знаете ли наистина има ли и ако да къде се намира и какво представлява?

Знаете ли какво е маслото за тази кутия?

 

Много ще съм благодарен за мнения и съвети какво да правя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При условие,  че сервизите и хората способни да ремонтират, и диагностицират кутията се броят на пръсти.... не очаквай решение от препатили... А тичкай бързо в сервиза, да спасиш каквото е останало...

Пиши от къде си, за да те насочат на към сервиз...

И си приготви портмонето...да стъпиш на него, че гишето е високо, и не те виждат....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Типтроника няма съединител - има торк конвертор (хидротрансформатор). Смени маслото и ако не се оправи търси добър майстор и се приготви за доста сериозна сметка, особено ако не живееш в България.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя хидротрансформатор не се сменя ей така, все едно сменяш въздушен филтър :D Смени си маслото и филтъра като за начало пък тогава вкарвай големи суми за други ремонти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С масло няма да се.случат нещата

Тръгнал си е хидротрансформатора и скоро ще приключи земния му път

Отваря ли се кутията, което е неизбежно....е задължително да смениш и пакетите на скоростите ...не са кой знае кви пари

Хидротрансформатор 800 -1000 лв , пакет на всяка скорост 150-200 комплект, масло около 8 л по 20-25 лв и труд 500-1500

Това цени за БГ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...