Jump to content

Проблем с лампата за подгриаване на ауди а8 2.5 тди


Asen33

Recommended Posts

Здравеите тази сутрин колатами угасна внезапно при повторен опит да я запалиа забелиазах че лампата на подгревните свешти не свети.  Знаели ниакои на какво се далжи това 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам помпа за ремонт. Всеобщо известен проблем с изгоряла електроника заради блокирал клапапан за дебит. Ремонт смяна клапан презапоявате транзистор и реглаж. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

реле 109? не знам как е при а8, но по принцип несветването на лампата за подгрев уж трябва да е индикация за проблем с въпросното реле /или поне така съм чел/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 9.03.2016 г. at 22:22, loshdancho написа:

Предполагам помпа за ремонт. Всеобщо известен проблем с изгоряла електроника заради блокирал клапапан за дебит. Ремонт смяна клапан презапоявате транзистор и реглаж. 

Чесно (честно) казано и аз мислиа (мисля) така(,) но зашто (защо) немога (не мога) да освободиа (освободя) скоростите, при поиавата (появата) на лампата всичко се оправиа (оправя)(,) но е за кратко 

Редактирано от HITMAN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.03.2016 г. at 19:26, Asen33 написа:

Чесно (честно) казано и аз мислиа (мисля) така(,) но зашто (защо) немога (не мога) да освободиа (освободя) скоростите, при поиавата (появата) на лампата всичко се оправиа (оправя)(,) но е за кратко 

Вазможнолие да е от алармата 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Б7 същото нещо го прави от  алармата, при не светеща лампа за подгрев колата не пали, да се съдереш да въртиш, така че не е изключено като вариант и при А8 да има нещо такова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.03.2016 г. at 7:00, Diksan написа:

Можели даме ориентирате на каде дасе насоча и дали ниакои е имал саштиа проблем заштото трети маистор се опитва да иа закачи но бес успех ако е алаемата как да иа оправиа 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.03.2016 г. at 10:27, venciii написа:

Линка не е активен.

 

Щото форума е смотан. Копирай текста-линк и го пейстни в браузъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.03.2016 г. at 7:00, Diksan написа:

Дали стоп машинката има нешто обшто засштото като натисна ниаколко пъти спирачката и лампата на свештите светва 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек карай тая кола в сервиз, така с разхвърляна информация се получава гадаене. За да светка лампата от спирачките сигурно губи вакум от там и нещо не сработва... компа сигурно познава, че това нещо не сработва и отчита грешка. Ама това  си го предполагам само... Карай я да я закачат на диагностика да ти кажат какви са и проблемите. Щото според мен не е само един. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сагласен сам с теб но немога да я исклуча от скорост повечето пати а когато задеиства и ми позволи е само за миг а лошотое е че по циал ден сам на работа и след като си играиа около час чак тогава отклучва скоростите говорих с патна помошт но несе навиват да чакат 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

И при мен се получи нещо подобно само,че на А4 2.5 ТДИ .След като ми замръзна нафтата смених филтъра и запалих,двадесет секунди след това лампата за подгрев започна да мига постоянно и двигателя започна да чука много странно.Някой има ли идея защо мига тази лампа и без да съм карал колата се появи това тропане?Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото е вкарала въздуха в помпата и е отчела грешка за аванс или прегряване на електрониката.

После предполагам "чукането е изчезнало".  Това не е чукане а крякане от липса на гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...