Jump to content

Проблем с педала на съединителя


mitak_1

Recommended Posts

Понякога след пускане педала на съединителя педала не се връща до край. Колата зацепва нормално и не забелязвам да има проблем със съединителя. изглежда само педала някъде заяжда и трябва с върха на обувката да го върна в горно положение. Каква може да е причината? Ако някой има идея моля пишете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е „тръгнала” горната помпа на съединителя, тази на самия педал - гумички или счупена пружина на стеблото. Ще почне да отделя ниско съединителя и да включва по-трудно 1-ва и задна скорост. Виж дали имаш достатъчно спирачна течност в казанчето. Огледай за течовете и омаслявания покрай самата помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1. Същите симптоми при мен. Не се връщаше с 3..4 см. Разглобих горната помпа, оказа се, че пружината вътре е счупена на 3 части. Купих втора ръка със здрава пружина и от 2-те помни направих една здрава. Можеш да потърсиш и само пружина от някой магазин.

Редактирано от SeH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една пружина в най - горния ляв ъгъл на педала на сърдинителя. Мисля играе ролята за връщане на педала ..но не съм сигурен. Понякога съм чувал че падат.

Sent from my LG-H950 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Ако може само да ми кажете как да видя тази горна помпа и дали има достатъчно течност. О къде има достъп?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата взима течност от казанчето на спирачките. Можеш да я видиш като се навреш под таблото, педала на съединителя е захванат за нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...