Jump to content

Мнение за относно обяви за А3


Recommended Posts

Здравейте, търся си автомобил в рамките на 5000 лв. и понеже знам че ще е поне на 14-15 години съм намалил претенциите до минимум, ето 2 обяви за които ще се радвам да чуя мнение от по-опитни и знаещи колеги. А ако някой е ходил да гледа на  място конкретните коли - още по-добре.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11450638832551338

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11452095440541150

 

Държа да отбележа, че нито 5те врати, нито куатрото са ми фикс идея, (въпреки че в Русе, зимата си е люта). Знам толкова, че в конкретния случай дизелото А3 е фейслифт, а куатрото е преди фейса, и в тази връзка искам да питам доколко по-добър е фейслифта (ако изобщо е) и мога ли да намеря според вас приличен екземпляр с моя бюджет. Набелязал съм и други обяви, но поствам тези 2те, защото смятам, че изглеждат примамливи и е по-вероятно някой да е ходил на оглед.

Предварително БЛАГОДАРЯ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Първо е хубаво да решиш кое ти е приоритетно..дали да е фейслифт, дали да е запазена, дали да е бензин или дизел..ей такива основни неща. Този бюджет само за автмобила ли е или в него трябва да вместиш и всички други такси по регистрация и обслужване?

 

Относно първата обява: снимките са меко казано безполезни и не дават никаква информация, което за мен е немърливо отношение към обявата и към отношението на продавача. Пише че е обслужена (което може да се провери на място), както и има газово, с което си решаваш един голям разход по колата. Конректния екземпляр си има забележки и може би затова снимките са такива крайно неинформиращи за състоянието. Ако е технически здрава колата и се държи адекватно, с малка промоция надолу си заслужава да се вземе...но е далеч от хубав и запазен автомобил.

 

Втората обява не виждам нищо примамливо, а по-скоро отблъскващо..мога до утре да ти изброявам забележки. Външния вид е потресаващ, както и сумата за това което предлага купувача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти. Първо да те разубедя относно тривратата кола. Вярно колата е малка, но е добре да си е с 5 врати.  Тия с трите врати лично на мен са ми доста неудобни, стани да седна, като седнеш отпред трябва да се разтегнеш за да напипаш колана, вратите са две, малко по-дълги ако не се лъжа и доста по-тежки. От там следва да увисват по-често спрямо кола с пет врати(не че и те не увисват). Имам приятели с триврати коли и всички са категорични, че повече няма да вземат такава. Куатрото е доста добра благинка особено през зимата, а казваш, че при вас е люта. Тука обаче идва момента, че на а3 се слага по-пиклива система с халдекс която аз не бих нарекъл куатро, но пък ще си по-проходим отколкото с един задвижващ мост. Халдекса не е скъп за поддръжка, но все пак си я иска на 50-60 000км. Колите с 4х4 са с по-малък(плитък) багажник. Ако се насочиш към дизел, то имай в предвид, че по-често са обект на посегателство от крадците, ако пък избереш бензин сигурно ще газифицираш и ще намалиш още повече обема на иначе малкия багажник. Това дали ще е преди фейса или след според мен не е от такова значение, имат си подобрения, но по-добре търси по-запазената кола отколкото някоя по-раздрънкана, но фейслифтова. Не съм им гледал цените скоро, но предполагам, че ще се вместиш за нещо читаво за около 5000лв само за покупката. Аз лично ако търся такава кола ще търся 1.9 90-110 коня дизел. Бензините на тия коли не ми харесват и единствено бих се загледал по 1.8Т но задължително куатро, а са рядкост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо искам да ви благодаря за изчерпателните и компетентни мнения. Бюджета ми от 5к. е за покупка на регистриран автомобил в добро състояние, т.е. да го обслужа и да сменя някоя дреболия, разбираемо е да не искам да го плащам още веднъж(аз и не мога), за да го подкарам. Дали е бензин, газ, дизел (карал съм и 3те - имат си плюсове и минуси, с които съм окей) за мен не е основен въпрос, защото както писах по-горе - покупката на стара кола не може да мине без компромиси и това което търся е запазен автомобил - технически изправен и без ръжди (знам че при ауди го няма този проблем, но да си кажа). Не съм от хората които въртят много километри (до 10к. годишно), не съм семеен, колата не ми трябва за работа и така. Относно вървежа - не съм състезател, но 1.9 90 кс и 1.6 - 100 коня ще са ми слаби, за това те отпадат. Пробвах А6 - 1.8 Т - комфорта е добър, вървежа също ме устройва, но за тези пари едва ли ще намеря читава ц5-ца, затова и се насочих към А3. В тази връзка - А3-ката как се държи на дълъг път, имам предвид стабилност на пътя, комфорт за пътуващите, изморен ли си много след примерно 200 км каране, как е обезшумяването и подобни неща са ми интересни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, bonevstiliyan написа:

Здравей! Първо е хубаво да решиш кое ти е приоритетно..дали да е фейслифт, дали да е запазена, дали да е бензин или дизел..ей такива основни неща. Този бюджет само за автмобила ли е или в него трябва да вместиш и всички други такси по регистрация и обслужване?

 

Относно първата обява: снимките са меко казано безполезни и не дават никаква информация, което за мен е немърливо отношение към обявата и към отношението на продавача. Пише че е обслужена (което може да се провери на място), както и има газово, с което си решаваш един голям разход по колата. Конректния екземпляр си има забележки и може би затова снимките са такива крайно неинформиращи за състоянието. Ако е технически здрава колата и се държи адекватно, с малка промоция надолу си заслужава да се вземе...но е далеч от хубав и запазен автомобил.

 

Втората обява не виждам нищо примамливо, а по-скоро отблъскващо..мога до утре да ти изброявам забележки. Външния вид е потресаващ, както и сумата за това което предлага купувача.

 

Фейслифта не ми е приоритет, за газовото съм фен - живеем в Б-я и такива са реалностите, а втората обява ми се стори примамлива защото няма много фейсови а3-ки с 5 врати за 5к, поне аз не намерих, Приоритети са ми здравина, айде да не казвам евтина, но достъпна техническа поддръжка и приличен вървеж. Също така гледам да отбягвам автокъщите, не искам да си взема кола, сглобявана от няколко тоталки. Да, да, не всички са такива, но джамбазите са яко мошеници, тва е тема добре разисквана, а и аз си имам своя личен опит.

Иначе в момента карам дизелова мазда 626: темперамент - нулев, ръжда - бол, разходи - малки (гориво и ремонти), частите не са много евтини, но и по-рядко се влиза в сервиз, защото съм имал и рено и митцубиши - те бяха мн по-трошливи, а тази кола не я карам само аз и е видяла много, включително и много черни пътища:)))   Както и да е, благодаря още веднъж за коментара.

 

Преди 1 час, TiL написа:

Здрасти. Първо да те разубедя относно тривратата кола. Вярно колата е малка, но е добре да си е с 5 врати.  Тия с трите врати лично на мен са ми доста неудобни, стани да седна, като седнеш отпред трябва да се разтегнеш за да напипаш колана, вратите са две, малко по-дълги ако не се лъжа и доста по-тежки. От там следва да увисват по-често спрямо кола с пет врати(не че и те не увисват). Имам приятели с триврати коли и всички са категорични, че повече няма да вземат такава. Куатрото е доста добра благинка особено през зимата, а казваш, че при вас е люта. Тука обаче идва момента, че на а3 се слага по-пиклива система с халдекс която аз не бих нарекъл куатро, но пък ще си по-проходим отколкото с един задвижващ мост. Халдекса не е скъп за поддръжка, но все пак си я иска на 50-60 000км. Колите с 4х4 са с по-малък(плитък) багажник. Ако се насочиш към дизел, то имай в предвид, че по-често са обект на посегателство от крадците, ако пък избереш бензин сигурно ще газифицираш и ще намалиш още повече обема на иначе малкия багажник. Това дали ще е преди фейса или след според мен не е от такова значение, имат си подобрения, но по-добре търси по-запазената кола отколкото някоя по-раздрънкана, но фейслифтова. Не съм им гледал цените скоро, но предполагам, че ще се вместиш за нещо читаво за около 5000лв само за покупката. Аз лично ако търся такава кола ще търся 1.9 90-110 коня дизел. Бензините на тия коли не ми харесват и единствено бих се загледал по 1.8Т но задължително куатро, а са рядкост.

 

Това за увисващите врати признавам, че не го знаех. Относно багажника - задните седалки сгъват ли се, мога ли да нося повечко багаж или по-обемни предмети ако ми се наложи ? И още един въпрос, при куатрото клирънса по-голям ли е, защото четох в друг форум, че при бмв например разликата е 17-18 мм. А и последно 1.9 тди 90 коня не е ли слабичък откъм вървене?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Me4kov написа:

http://audibg.com/forum/index.php?/topic/181375-audi-a3-1999г-19-tdi-45-врати/

ето ти една от обявите във форума ,а и е от Русе ;)

Колега, много благодаря за включването, ще я видя при първа възможност;)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 200км няма да те измори А3. Сравнително комфортна кола е и за мен е добре шумоизолирана. Лека и приятна е за каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Celtic написа:

Това за увисващите врати признавам, че не го знаех. Относно багажника - задните седалки сгъват ли се, мога ли да нося повечко багаж или по-обемни предмети ако ми се наложи ? И още един въпрос, при куатрото клирънса по-голям ли е, защото четох в друг форум, че при бмв например разликата е 17-18 мм. А и последно 1.9 тди 90 коня не е ли слабичък откъм вървене?

 

Задните седалки падат и можеш да товариш чак до предните седалки. Виж ако имаш някоя газова бутилка в багажника ще ти пречи и ще те ограничава. Ако ще слагаш газ по-добре бутилката да е на мястото на резервната гума. За клиранса...  зависи от типа окачване и ако е със спортно няма как да е висока, но ако е с нормално ще е сравнително висока. Все пак да не забравяме, че колата не е с големи габарити и не е нужно да е с 40 см клиранс :D 1.9 90 коня ако ти е слаб, то с 300лв за чип ще го направиш доста по-пъргав и приятен за каране. Това дали ще ти е слаб не мисля, че аз съм човека който да ти дава мнение, че ще те отчая :)  За комфорта... относителна работа е. На мен лично не ми е хич комфортна, но съм 186см висок и варирам между 95-105кг според зависи :D

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 8 часа, TiL написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

   Мерси за инфото. Аз ако бях с твоите габарити (1.75/85) или пък ако бях семеен, въобще нямаше и да погледна А3, но на този етап мисля ще ми допадне. Относно вървенето, брат ми има бмв Е39 2.5 Д - 163 коня, колата е голяма и тежка, но мощността й по моите критерии е доста доволна.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравняваш различни марки, класове и най-вече мощности. Нали не очакваш, че което и да е А3 ще върви и вози като Е39-ката? Защото отговорът е категорично "Не". Изобщо няма място за сравнение.

Според мен избора ти е 1.9 90/110 кс или 1.8Т, всичките на предно. Не очаквай особен комфорт от А3. Обезшумяването е прилично, като за най-нисък клас автомобил от онези години. По-голям избор имаш, ако търсиш автомобил преди фейслифта. Също по-голяма е вероятността да излезе читав. Ще избегнеш и много драми, свързани с неприятни разходи на фейслифта (с фарове, табло и прочее). Без значение е дали е 3 или 5 врати. За разлика от гофретниците (Голф 4 в случая), при А3 все още не съм видял провиснали врати. Не знам колегите как ги правят тези изводи за вратите. Успех в начинанието!
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер форумче си имате, надявам се скоро да стана пълноправен член. Благодаря на всички за изказаните мнения до момента. А ето и още една обява, която ми хвана окото :

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11418735475440719

 

Пак няма много подробни снимки, но всяко мнение ще е от полза. Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То остави, че няма снимки ами и тези са снимани сигурно в различни години. :hilezh: Ако имаш интерес му искай актуални. 1-во се виждат снимки от пред автокъща, после някакви други. Таблото по снимки е на 227к, обявена е на 236. И тея лафове "Качваш се и караш" мен лично винаги са ме карали да пропусна автомобила. Доста неграмотно написана обява.

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...