Jump to content

B6-3.0бензин куатро


marian6064

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам проблем с качването на маслото в двигателя.Премигва ми лампата на маслото.Двигателят е 3.0бензин-2002г.Може ли малко инфо.Има ли вероятност двигателят да няма компресия а пък да си пали добре и да ускорява добре.Каква може да е причината.Благодаря Ви предварително за всеки един отговор на проблема ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста варианти, но първо какво ти е маслото, пробвал ли си с друго масло? Другото е запушена цедка на маслена помпа, дефектирала маслена помпа или износени лагери на коляновия вал примерно. Може и датчика за налягане на маслото да е дефектен. Най-добре отиди да ти замерят налягането на маслото с манометър, ако е ниско не карай колата да не скапеш двигателя.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,закарах я вчера в сервиз но нямам още отговор от там

По принцип маслото и е 10/40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11 април 2016 г. at 10:50, VBI написа:

Цитиране на предходно мнение!

След като ми загрее маслото ми се чува че като лек шум на повдигачи. Възможно ли е да е от маслото.Карам го с 10/40

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги сутринта като запалих колата реших да вдигна щеката да проверя дали е омаслена нагоре и се оказа че не е.Какъв може да е проблемът.Не ми светят никакви лампи по таблото.Омаслението да не би да става при вдигане на по-високи обороти.Двигателят е 3.0бензин на Б6.Скоро ми чистиха цедката на помпата и се оказа че е пълна с боклуци.Налягане съм имал при замерване на двигателя.Моля за съвети

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом имаш налягане и нищо не свети би трябвало да нямаш никакви проблеми? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19/04/2016 at 19:51, VBI написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Благодаря колега това ми каза и майсторът където ходих да я видят

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги. Нов съм във форума, имам въпрос. Двигателят ми гори масло и нямам представа от какво е, ако някой може да ми даде полезен съвет ще съм много благодарен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

здравейте колеги.от вчера имам проблем.сутрин колата не пали все едно стартера е заминал само цъка,след няколко опита запалва и излиза много гъст дим от аспуха който мирише на бензин за около 30,40 секунди,после пак дими като от конденз.колата е А4 Б6 3.0 бензин куатро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата вървят към профилактика(ремонт) на стартера.А акумулатора добре ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...