Jump to content

Първа скорост - не влиза на студено


kris124

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

Цяла зима имам един особен проблем. Сутрин, на студено, от време на време ми се случва да не иска да влезе първа скорост. Когато натисна съединителя докрай и се опитам да я вкарам, лоста просто не влиза докрай и ми се налага да тръгвам на втора. Като загрее се оправя, на топъл двигател и скорости подобен проблем не съм имал. Под студено не визирам да е конкретно под 0, стана и сега - на 9 градуса.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери го маслото.Да не по-малко количество от оказаното.Ако я качиш на крик и развиеш пропката на скоростите и текне веднага леко масло , значи си окей.Ако не тече нищо, значи трябва да налееш масло.Това е най-лесната процедура и най-ефтината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля за съединител. Време му е (даже ти споменах, че много вероятно е да ти е оригиналния, защото ресурсът му е горе долу на толкова, на колкото реални ти е колата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :)

Има ли възможност да се смени съединителя без маховик (здрав е, а и основанието е финансово..)

Редактирано от kris124
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от съединителя, но маховика фучи. Няма да го пипам изобщо, понеже се притеснявам че новите сдават багажа бързо. Иначе да се смени едното без другото си е риск.

Sent from my Xperia Z5c using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е клипче, ако са ви здрави съединителят и скоростната, как да ги прееб**е мощно....

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин отново ми го направи същото на студено. Направих си експеримента - не искаше да влиза първа, съответно вкарах втора, след 2-3 секунди (без да тръгвам) изкарах и вкарах първа - влезе без абсолютно никакъв проблем.. Съединителя отделя на няма и половината на хода на педала, не боксува, не тресе.. как да стигна до извод, че е съединител??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не пробваш да напомпаш съединителя след първото палене и тогава да видиш дали ще влезне първа. Ако с напомпване преди това влезе, много е вероятно да имаш въздух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, bsdnikolov написа:

Цитиране на предходно мнение! 

То проблема не го прави на всяко палене. От време на време. Ще пробвам като го направи пак.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...