Jump to content

Обновяване на навигация/мултимедия на Д2


HannoSLM

Recommended Posts

Не знам какво означава дефектна CAN букса - такава няма. Има само CAN-бъс адаптер - това е червената пластмасова кутийка. Възможно е дефекта да е в нея, но това се проверява много лесно - просто я изключваш - не става дума за байпасване, само за проба. Ако радиото тръгне значи дефекта е в нея, ако положението е същото значи не е. Ако дефекта е в нея - връщаш само нея и ти изпращат нова.

 

Другото нещо е че ако радиото тръгне без адаптера ще можеш да отидеш във Фактори Сетингс и да провериш настройките на CAN бъса. Може просто да не са правилни.

 

Аз също бих пробвал дали ботва в авариен режим. Ако ботва в този режим можеш да си сигурен че проблема не е в радиото. Това се пробва много лесно - веднага след като се появи Ауди логото натискаш двете врътки и ги държиш така 10 секунди, След това натискаш само врътката за включване. Трявба да се появи едно меню което ти позволява да правиш бакъп и др. Виж това клипче:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 206
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

1 hour ago, CVT said:

Другото нещо е че ако радиото тръгне без адаптера ще можеш да отидеш във Фактори Сетингс и да провериш настройките на CAN бъса. Може просто да не са правилни.

 

мерси за инфото. Дори да тръне без can-a, което има 99% вероятност че ще стане, продавача иска да го върна, защото и той не е сигурен дали can-a е дефектен или просто несъвместим с колата, което е голямата въпросителна. Според тях устройството трябва или да се върне или да се подкара без can функционалността, което пък мен не ме устройства. Не искат да изпратят ново, защото били сигурни, че няма дефект (докато майсторите тука не са на 100% сигурни).

 

просто толкова очаквах това нещо и така се разочаровах като не тръгна  ... толкова ме е яд, че просто не ми се занимава повече с тестове и ходене по сервизи. Чудя се дали да търся друго, дали да го поръчам същото от другаде или да си карам със заводското :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не е лесно да се отгорори на този въпрос без да се знае защо не работи (дали е от самото радио или колата е несъвместима). Позицията на проавача е разбираема - той си има гранция от производителя и не му струва нищо ако го върнеш - и за него най-важното е ти накрая да не му оставиш лош фийдбек.

 

Аз имам същата кутийка на моето радио, така че ако ти се занимава можем да изпробваме твоята на моята кола или обратно.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

та още един ъпдейт: оказа се, че наистина това устройство (S160-M221) не работи на коли (А8/С8), които имат вградена нави+боше система. Пише, че за момента е така ... дано скоро да излезе работеща версия. Много странно.

 

Някой може ли да препоръча универсално такова? Дали ще е лесно да се преправят пластмасите и да не изглежда насадено?

 

мерси

 

Редактирано от HannoSLM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Добре, защо не купиш едно РНС-Е, щом държиш да си модерен- има всичко без тъч и WiFi?

Аз на моето РНС-Д си имам камера, цифрова телевизия, вход с УСБ, СД-карти и еиднствено хамалогията да окабелиш и да закараш в добре бандажирна сноп всичко в нишата под волана е играчката. Сумарна цена на инвестицията- около 250лв.

видео

видео колко бързо инициализира всичко допълнително закачено при първоначално пускане

Ето всичко по системата. КАН нямам:

11111625_10152819152248616_5205800418987

 

Камерата не пасна и се наложи да творя:

11136641_10152819152868616_332098804413911026039_10152819153248616_4178191329362

11130373_10152819152953616_5234115627186

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ivo_Dinkov интересно инфо, мерси. RNS-e не ме кефи навигацията, много е по-шит и трудна за обновяване от IGO. Телевизия също не ме блазни, искам само да чете мп3-та, камера за задно, bluetooth и навигация (щото ми писна с тоя телефон на предния джам). Мисля си за RNS-e но то е на същата цена, като другите, които изглеждат много по-гъвкави и модерни. Май ще се прежаля за неква такава:

 

http://www.iceboxauto.com/audi-a8-s8-1994-2003-8818

 

само да потвърдят, че всичко ще работи. Писах и днес на един колега от форума, който има такава от няколко месеца, да видим и той какво ще каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Ivo_Dinkov said:

Основното е да каже как е звука- до тук всички са доволни от всичко по китайчетата, без качеството на звука.

 

за моделите от последните години чувам само добри отзиви за качеството на звука, но специфично съм го питал и за това ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Windows CE и модерно в едно изречение... И защо ли всички копират дизайна на рнс-е? Ако искаш модерна работа вземи си рнс-е ПУ. Графика и тн е сравнимо с 3G, докато старото рнс-е си е 2G поколение.

 

037132694.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 minutes ago, tvard said:

Windows CE и модерно в едно изречение... И защо ли всички копират дизайна на рнс-е? Ако искаш модерна работа вземи си рнс-е ПУ. Графика и тн е сравнимо с 3G, докато старото рнс-е си е 2G поколение.

 

037132694.jpg?r=0

 

мерси, всяко инфо и идея ми е полезна в момента! Можеш ли да обясниш какво е ПУ? това пасва ли без да се преправят пластмасите/кабелите? Трябва да има вход за външна gps антена, за да се оттърва от repeater-a. Windows CE е старо, за това още не съм го взел, но все пак е операционна система с която можеш да правиш разни неща, ако се наложи. За 3г трябва сим-карта или може да се прехвърли с usb-tethering от телефона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей всеки иска на готово. Да всичко се преправя, като се почне от инсталацията и се стигне до панела. Та даже и мултиволана се подкарва с рнс-е. 

2G и 3G са поколенията навита/инфотеймънт за ауди.

 

пп рнс-е си ползва антената на рнс-д :) Та си става почти като оригинално.

Редактирано от tvard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 minutes ago, tvard said:

Ей всеки иска на готово. Да всичко се преправя, като се почне от инсталацията и се стигне до панела. Та даже и мултиволана се подкарва с рнс-е. 

2G и 3G са поколенията навита/инфотеймънт за ауди.

 

ок приемам забележката :) Много интересно инфо, ще почета повече за това ПУ и пак ще питам тука. Спомням си, че ми беше обещал, ако намериш RNS-е да пишеш? Нищо ли не изпада?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 minutes ago, tvard said:

На Д2 с които и да екатаец няма да можеш да подкараш MFSW-a.

 

на тоя с win-а пише че нямало проблеми? За андроид-а си прав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Just now, CVT said:

Защо не може на А8 а може на А4 Б7?

 

не се знае, но в много сайт-ове изрично пише, че ако колата има боше+нави, не става (поне тази мултимедия, която е специално за колата S160-M221)

 

а друга с андроид няма, трябва някаква универсална, където стават много неизвестните.

Редактирано от HannoSLM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 minutes ago, tvard said:

На Д2 с които и да екатаец няма да можеш да подкараш MFSW-a.

 

Защо не може на А8 а може на А4 Б7?

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото по-различен начин си говорят (кан-а). Не че аз не съм го направил де, но не е просто plug&play.

Защо не може на А8 а може на А4 Б7?

На б7 не е ли с новия волан?

Редактирано от tvard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 minutes ago, HannoSLM said:

 

не се знае, но в много сайт-ове изрично пише, че ако колата има боше+нави, не става (поне тази мултимедия, която е специално за колата S160-M221)

 

а друга с андроид няма, трябва някаква универсална, където стават много неизвестните.

 

Намерих още една разновидност на Андроид за А8, този път с визия на RNS:

http://www.aliexpress.com/item/Android-5-1CAR-DVD-navigation-For-Audi-A8-1994-2003-Audi-S8-audio-gps-with-DVB/32679876552.html?spm=2114.01010208.3.58.NQvD0J&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_2_9910_10017_405_404_301_507_10040,searchweb201603_7&btsid=813b5295-7297-4537-9825-27864ba77605

 

Между другото забравих да те питам стува ли ти нещо връщането на предишното или продавача пое всички разходи?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, CVT said:

 

Намерих още една разновидност на Андроид за А8, този път с визия на RNS:

http://www.aliexpress.com/item/Android-5-1CAR-DVD-navigation-For-Audi-A8-1994-2003-Audi-S8-audio-gps-with-DVB/32679876552.html?spm=2114.01010208.3.58.NQvD0J&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_2_9910_10017_405_404_301_507_10040,searchweb201603_7&btsid=813b5295-7297-4537-9825-27864ba77605

 

Между другото забравих да те питам стува ли ти нещо връщането на предишното или продавача пое всички разходи?

 

 

това изглежда перфектно!!!! Евала cvt. Ще проуча малко, но като гледам и на каква ниска цена е, може би ще го поръчам.

 

аз платих двата транспорта - 55 eur на идване и 45 лв за връщането :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, tvard said:

Не забравяйте таксите на дхл и ддс-то. Че много подвеждащо е така във форума.

 

само 20% ддс има, няма мито. Само ще ги помоля да потвърдят че става за колата. Иначе това е устройството, което най-много ми допада по всички параграфи.

 

Много благодаря отново пичове! Ако стане, ще черпя ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е къде пиша мито, говоря за таксите на дхл. Ако ти ще си я освобождаваш от митница, гледай да е за под 3 работни дни. Че дхл и за това таксуват.

 

дхл = DHL

Редактирано от tvard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 minutes ago, tvard said:

Е къде пиша мито, говоря за таксите на дхл. Ако ти ще си я освобождаваш от митница, гледай да е за под 3 работни дни. Че дхл и за това таксуват.

 

дхл = DHL

 

пак излиза с всичко към 800 лв, което е супер, защото е по-добро от предишното, а то дойде към 950 лв при мен. За такова с андроид съм по-склонен да дам пари, поне ще мога да го разцъкам както трябва :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...