Jump to content

Обновяване на навигация/мултимедия на Д2


HannoSLM

Recommended Posts

Андроидното радио изисква флашката или SD картата да е форматирана на FAT32, иначе не я разпознава. Windows обаче не ти позволява да форматираш неща които са по-големи от 32 Гб на FAT32. Затова трябва да се използва друг софтуер (този от линка).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 206
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

с това приложение sdformatter не се получи. Но с това стана:

http://digiex.net/guides-reviews/guides-tutorials/windows-guides/14179-format-sd-card-fat32-windows-7-8-10-includes-micro-sdhc-sdxc-cards.html

 

вечерта ще я пробвам, тогава и камерата за задно трябва да е инсталирана та се надявам да се приключи с ъпдейтите :) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, с това приложение и аз успях да форматим един стар 160 Гб USB хард диск на FAT32. Само че за съжаление радиото не можа да го захрани през USBто - хард дисковете дърпат повече ток при първото завъртане. Изглежда че са лимитирали тока на USB порта и работи само с флашки. Ако беше тръгнал щях да си сложа 1 Тб USB хард диск в жабката! :)

 

Иначе програмката fat32format е супер! Даже имат и версия с графичен интерфейс ако я свалиш от оригиналния линк: http://www.ridgecrop.demon.co.uk/index.htm?fat32format.htm

 

Fat32Format.png

 

На стария лаптоп имам 250 Гб солид стейт хард диск. Изкушавам се да пробвам с него през USB-то, знам че дърпа съвсем малко ток. Искам само първо да видя дали ти ще успееш да подкараш твоята 64 Гб SD карта - не искам да го форматирам напразно.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да тръгне камерата за задно виждане автоматично с включване на "R" предавка, трябва ли да се прави нещо по-специално или само да се вкара кабела? За сега нещо не тръгва автоматично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен още преди да монтирам камерата, като сложа на задна ми изключваше аудиото и на екрана се появяваше "NO SIGNAL". Ако твоето радио не прави това трябва да се поразровиш в настройките, даже и във фабричните настойки. Паролата е 126 (за фабричните настройки).

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ровиме уж ги, но като че ли няма никъде настройка :(

 

Иначе излиза образа от камерата, но това не става автоматично при включване на задна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

като е включена на входа за dvr ... на входа за задно нищо не излиза

 

и тогава вече с dvr бутона се включва (все едно е авторегистратор)

Редактирано от HannoSLM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи при мене ситуацията е следната: като включа на задна, радиото автоматично слага на екрана сигнала от задната камера, или NO SIGNAL ако не е включена. Тове е нещо което не мога да изключа от нестройките. Изглежда че разбира по самата CAN шина. Иначе екрана на насройките за задната камера е този:

 

Screenshot_2016-07-27-14-13-16.png

 

От него мога да обръщам огледално изображението, да контролирам дали се изключва звука на задна и т.н.

 

Спомням си че преди да монтирам камерата за задно исках да махна това NO SIGNAL и не можах, което означава че става по самата CAN шина.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

много благодаря, сега ще разгледам

 

ПП

Линиите въртят ли се, докато въртиш волана?

Редактирано от HannoSLM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, моята камера слага линиите и те са статични. Това "Reversing trajectory display" при мен не прави нищо. Същото е и със "Parking radar display".

 

Между другото във фактори сетингс има една Front Camera опция и като я тикнах се появи една иконка за предна камера в приложенията. Само че аз нямам такава вързана, но исках да ти кажа да пробваш и това:

 

Screenshot_2016-07-27-14-10-31.png

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

@CVT 64гб картата тръгна след формата на фат32, браво ;) значи и ссд-то трябва да тръгне

 

относно камерата май ще ударя на камък: има едно приложение f-cam, което изкарва сигнала от предна или задна камера. От там излиза сигнал и се вижда образ от задната камера. Обаче като включа задна, нищо не се случва. За съжаление няма никакви настройки, с които да си играя. Та си мисля дали няма някакво приложение, с което да се случват нещата? Като настройки имам само driving settings, в factory settings няма нищо :(

 

Сега камерата е монтирана, но според мен не е използваема, защото ръчно трябва да се включва.

 

ето едно филмче какво става:

 

 

Редактирано от HannoSLM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, HannoSLM said:

@CVT 64гб картата тръгна след формата на фат32, браво ;) значи и ссд-то трябва да тръгне

 

относно камерата май ще ударя на камък: има едно приложение f-cam, което изкарва сигнала от предна или задна камера. От там излиза сигнал и се вижда образ от задната камера. Обаче като включа задна, нищо не се случва. За съжаление няма никакви настройки, с които да си играя. Та си мисля дали няма някакво приложение, с което да се случват нещата? Като настройки имам само driving settings, в factory settings няма нищо :(

 

Сега камерата е монтирана, но според мен не е използваема, защото ръчно трябва да се включва.

 

ето едно филмче какво става:

 

 

 

Колега, не мога да се съглася че е неизползваема, само защото не се включва автоматично. Можеш да сложиш иконката на F-CAM най отдолу в трея. Можеш също да промениш навигационната си програма от iGo на F-CAM. По този начин като натиснеш NAVI бутона да се отваря F-CAM, а пък iGo да го отваряш от иконката. Не съм сигурен дали не можеш даже да направиш това с DVD бутона, който не се използва никога.

 

Имаш даже един плюс - можеш да нагласиш DVR-а да ти записва на луп какво става зад теб. Ако някой те блъсне и избяга - имаш доказателство, номер, всичко! Това при мен не става - камерата за задно не може да работи с DVR-a, а пък и не е включена постоянно.

 

Ако мислиш пък че ръчното актвирване отнема време - виж за колко време се активирва моята. Има закъснение около 1 - 2 секунди:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, congo said:

 

Аз говоря основно проверени неща :)

Ограничението на самата FS и на юнита за брой на файлове, папки и големина на файлове си остава.

 

Да колега, благодаря за помоща! Аз мислех че лимита oт 32 Гб е в самата FAT32 система. Утре ще пробвам дали ще мога да приложа този подход на един 250 гигабайтов SSD и да го закача за Андроида през SATA -> USB интерфейс.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това радио е по-близко до таблет отколкото до телефон. Пробвах вече с 2 различни механични хард диска - първия 7200 RPM, втория 5400 RPM (който харчи малко по-малко ток). И двата не тръгнаха - не успяха даже да се завъртят.  Утре ще пробвам със солид стейт, който би трябвало да харчи в пъти по-малко ток от механичните. Дано да стане с него.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само за проба - искам да сложа голям диск в жабката. Замерих 7200 оборотовия механичен диск - има много голям пусков ток - над 800 mA. След това обаче пада на 300 mA. SSD-то (Samsung EVO 250 Gb) варира, но не го видях да вдигне над 500 mA. Като се успокои падна на 200 mA. Сега го клонирам, в случай че не тръгне да го върна на стария лаптоп, който върви като изтребител с него.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, CVT said:

Колега, не мога да се съглася че е неизползваема, само защото не се включва автоматично. Можеш да сложиш иконката на F-CAM най отдолу в трея. Можеш също да промениш навигационната си програма от iGo на F-CAM. По този начин като натиснеш NAVI бутона да се отваря F-CAM, а пък iGo да го отваряш от иконката. Не съм сигурен дали не можеш даже да направиш това с DVD бутона, който не се използва никога.

 

Имаш даже един плюс - можеш да нагласиш DVR-а да ти записва на луп какво става зад теб. Ако някой те блъсне и избяга - имаш доказателство, номер, всичко! Това при мен не става - камерата за задно не може да работи с DVR-a, а пък и не е включена постоянно.

 

все още имам надежда, че ще се получат нещата само с включване на задна. Другото си е кофти. Иначе това е много добра идея, ако стане на dvd бутона или в краен случай на нави-то. Браво!

 

това с dvr-a също не съм сигурен дали може да стане. На вградените приложения няма никакви настройки :(

 

9 hours ago, congo said:

Ако е само за пробата може да опиташ и с външно подхранване. Старите дискове си харчат м/у 0.75 и 1A, а повечето USB портове на такива джаджи спират преди 0.5 :(

на таблети лесно тръгват, пък това трябва да е почти 1:1 с таблет (плюс драйвери за различните допълнения като can-а и изходите за камери) така че трябва да тръгне hdd. Имам един много стар 2.5 инча 250 гб hdd, който ще тествам. Повече ме притеснява като друса дали ще върви плавно преноса на данни, щото хдд-тата са много чувствителни на вибрации.

 

19 hours ago, congo said:

 

Аз говоря основно проверени неща :)

good job ;)

@CVT пробвал ли си да включиш някаква 3g или 4g карта? Това с даването на интернет през тел-а е досадно, иска ми се максимално лесно да става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри новини при мене – солид стейт диска през USBто тръгна! Сега съм с 250 Гб в жабката!

 

Мисля че това е идеалната ситуация защото и аз се притеснявах колко време би издържал един механичен хард диск който трябва да работи на постоянни вибрации, павета и т.н. Даже и от икономична гледна точка 250 Гб солид стейт диск излиза по 60 стотинки на гигабайт. Само най-евтините 64 Гб SD карти приближават тази цена. Всичко друго е по-скъпо.

 

За Интернет защо мислиш че през телефона е досадно? Като го нагласиш веднъж и си работи. Ти с iPhone ли си или с Андроид? Единствения проблем е че може много бързо да ти изразходи лимита. Затова препоръчвам ако имаш възможност да прекараш Wi-Fi в близост където държиш колата паркирана. По този начин ще си прави ъпдейтите през Wi-Fi.

 

За DVR-a идеята е ако не успееш да направиш камерата за задно да се включва само на задна, да я закачиш на постоянно захранване когато колата е на контакт (или е запалена). По този начин ще можеш да записваш всичко което вижда през DVR приложението. Мисля че F-CAM ще продължи да си работи даже и камерата да записва.

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това за ссд-то е супер новина ;) Скоро ще имам едно излишно 120 гб и вече съм поръчал кутия от сата3 към усб, така че и аз сигурно ще те последвам :)

 

По телефона е досадно, всеки път да се пуска хотспот-а ... с 4г усб карта е много по-цивилизовано ;) Мен ми трябва за waze, google maps и brows-ване. В жабката имам два извадени усб кабела, така че ще заспи с такава карта и едно ссд. Сега съм сложил 16 гб карта отпред, но ако върна 64 гб-овата си става сериозна мултимедия :)

 

Ползвам андроид.

 

Дано не се налага да се стига до там за двр-а. Образа е изкривен и не е приятно за гледане. Чудя се дали линиите на камерата могат да се въртят заедно с волана? Ако има връзка с can-а би трябвало да ги върти, но от сервиза ми казаха, че не било възможно. При теб въртят ли се?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...