Jump to content

Обновяване на навигация/мултимедия на Д2


HannoSLM

Recommended Posts

това приложение изглежда доста гъвкаво. 170 градуса е наистина ок, в момента снимам с екшън камера (ползвана за авторегистратор) и съм много доволен от качеството на картината. Звука можеше да е по-силен и ясен, няма сензори за движение/гпс/г-сензор и малко дропи кадри от време на време, но като изключим тези минуси, всичко друго е добре. Само ако имаше начин нави-то да я разпознае, включена през някой usb вход :) Сега ползвам тази и съм впечатлен колко добре снима:

 

http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_265306.html?wid=3

 

Ако има начин да я разпознае нави-то и да сложи данни от gps за скорост и пр ще е много готино.

 

1 гб за 10 мин в мпег2 става между 30 и 50% по-малко ако се конвертира към Н264. Ако се намали и битрейт-а става още по-малко и все си мисля, че на автономните авторегистратори може да се настройва това - формата и битрейт-а (не само резолюцията и кадрите).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 206
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пристигна 1080p USB камерата и въпреки че работи безупречно, страшно съм разочарован от DVR функциалността на самото радио. Открих следните проблеми:

 

1. Камерата единствено работи с фабричното приложение наречено "Car Record". Вички други по-мазни приложения като "DailyRoards Voyager" и "CaroO" не я намират.

2. Фабричното приложение "Car Record" е абсолютен боклук! Записва само на 680x480 разрешение, макар че камерата е 1080p. Също накъсва видеото! Също на екрана прави огледално обръщане на кадъра, все е едно че е задна камера! Иначе записаните клипчета не са обърнати.

 

Ето клипче от днес (камерата беше залепена с тиксо над огледалото за задно виждане):

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

верно е много ниско качеството на филмчето! Малко тъп въпрос, но сигурен ли си, че не си я вързал за входа за задна камера? Питам щото резолюцията, на която снима е типична за задни камери, пък и щом прави огледален образ .... ;) Виж в настройката за задна камера дали можеш да го въртиш (mirror view нещо си беше). Ако камерата не записва, само като гледаш през нея пак ли насича? На каква памет записваш видеото, да не пък да е някаква бавна сд карта? Звук също няма?

 

Иначе от позицията на огледалото за обратно виждане се вижда много добре, явно там е правилно място за авторегистратор.

 

ПП

Виж дали няма препоръчано приложение за този модел камера?

Редактирано от HannoSLM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, рабира се. Входа за задна камера е чинч (RCA букса със аналогов видео сигнал), а тази камера е USB. Даже и пробвах да я забия в другия USB порт - не става, работи само от единия.

 

DVR приложението просто е нагласено да записва на 640x480 с цел по-малки файлове. Иначе на екрана се вижда високото разрешение на кадъра в реално време. Мисля че и от там се получава накъсването - от самия даун-скейлинг.

 

Ако не записва, пак насича, но много по-малко. Иначе този огледален образ не се влияе от никоя настройка. А бе просто това приложение е проблема. Пробвах с много други от Гугъл Плей стора, но нито едно не тръгва. Има едно което е страхото - CaroO. То хваща скоростта от ЕЛМ327 адаптера и я слага в клипчето!

 

Мисля че при мене нещата постепенно отиват към рутване, не за друго а за да подкарам тази камера. :)

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ще root-ваш пробвай с нещо, което гаранция няма да даде проблем .... има едни временни руут (kingoroot), които след рестарт изчезват, ако е заключен bootloader-а и с тях можеш да тестваш дали с руут ще тръгне камерата. Щом камерата е usb, пробвай от някой компютър да видиш как работи. Директно ли я пъхаш в устройството или през удължения кабел в жабката? Ако кабела не е data, създава проблеми - примерно ако включиш gsm в компютър с не data кабел, няма да можеш да го браузваш - само зарежда.

 

Има и вариант да минеш през Авител да дадат малко акъл как да стане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че тази камера не е само лещата, която отделно трябва да включиш към някакъв image processor като амбарела или новатек? Сега гледам, и че в Амазон се води само лещата?

 

Гледам в ютюб филмчета и никъде AR0330 (модела на камерата) не е подкаран самостоятелно - винаги е AR0330 + NT96650 примерно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да е само лещата след като прави филмчета без проблем. Пробвах я и на лаптопа на Win 8.1 - тръгва от раз без да инсталирвам допълнителни драйвери.  Излиза веднага във Device Manager като "Х264 USB Camera" и мога да правя 1920x1080 клипчета без проблем. Има и вграден микрофон, така че клипчетата са със аудио. На Андроида ставаха без аудио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 8/25/2016 at 4:55 PM, HannoSLM said:

Сигурен ли си, че ...

 

Успях да подкарам камерата с едно друго приложение наречено CamOnRoad, което може да записва в бекграунда и да се стартирва само. Вече клипчетата са 1080p и записва аудио от микрофона на радиото. Качеството не е идеално, но мисля че ще е достъчно добро при ПТП. Ето кипче от днес:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много по-добре е наистина, браво! Има какво да се желае от гледна точка на fps, но важното е, че можеш да записваш какво се случва! Колко кадъра е това филмче? в кой формат ги прави и провери ли какъв е размера, примерно на това 10 мин? Прати една снимка да видим как изглежда камерата в огледалото ;) На ссд-то ли ги записва в момента? Като снимаш нещо интересно, какво правиш? При мен с екшън камерата, като запиша нещо смешно просто спирам записването и веднага пускам отново.

 

Днес сутринта и аз снимах един изнервен младеж, та си мисля, че все по-често ще се налага да се ползва такава камера. Дай боже по-скоро да започнат да се взимат любителските филмчета под внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега нещо не мога да подкарам obd2 Bluetooth адаптерите. имам 2 и с двата е едно и също положение: pair-ва се устройството успешно без да ми иска пин, но всъщност dashcommand и torque не намират elm-a. С телефоните няма такива проблеми. Чудя се дали да не му направя един hard reset. От настройките направих по един clear data/cache на всички приложения, в които пише bluetooth, но това нищо не промени и най-вече не изтри pair-натите устройства. Отделно след като pair-на elm-a не мога да го дисконектна - като цъкна disconnect нищо не се случва. Мога да го изтрия, но това също не помага. Имаш ли идея как да подходя?

 

:(

 

ПП

И двата елм-а са с един и същ макадрес и име, та сигурно нави-то не прави разлика, че са различни устройства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз си смених ROMa със този на Malaysk и стана нещо страхотно! Съветвам те да направиш същото вместо да го ресетваш. Има огромно визуално подобрение - имаш 6 различни лончера от които можеш да избираш, автоматичен контрол на усилването според скоростта, автоматично стартиване на приложения при включване, много по-добър звуков процесор, имаш целите 16 Гб за инсталиране на приложения, не само 2 Гб и много други неща които още даже не съм пробвал.

 

Ето линка за твоето стерео: http://forum.xda-developers.com/android-auto/mtcd-discussion-questions-development/rom-malaysk-roms-mtcd-device-t3385309

 

2 hours ago, HannoSLM said:

ПП

И двата елм-а са с един и същ макадрес и име, та сигурно нави-то не прави разлика, че са различни устройства.

 

Сигурен ли си 100% че и двата са с един и същ MAC адрес? Много ми е трудно да го повярвам.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това изглежда интересно, мерси. Ще го прочета по-внимателно да не объркам нещо и сигурно ще го флашна ;) За сега сток софтуера работи много добре с изключение на блутуут-а с елм-овете.

 

44 minutes ago, CVT said:

Сигурен ли си 100% че и двата са с един и същ MAC адрес? Много ми е трудно да го повярвам.

почти, но ще погледна пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

верно не са с еднакъв мак.

 

Вчера като погледнах, свети иконка че има свързано obd2, въпреки че няма включен адаптер :( Явно доста се е бъгнало. Чудя се дали да не пробвам и с wifi обд2 елм ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изптратих ти лично с най-новата версия на Torque, която освен през Bluetooth и Wi-Fi работи и със ОБД2 кабел през USB.

 

Другото е че понякога ELM327 отнема доста време докато се свърже - около 1 минута. Виж това клипче което направих днес:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT едно въпросче: много ме дразнеше, че като включа фаровете, нави-то не се затъмняваше. Казаха ми, че нямало някакво устройство, което да прави възможно това. Ама сега, след като беше извадено и сложено отново (уж без никаква промяна) нави-то си намалява яркостта с включване на фаровете, което е супер! Записах филмче, за да имам доказателство, ако стане пак разправия, но все пак знаеш ли на какво може да се дължи това поведение?

 

ПП

Поръчах един wifi elm за последен тест, преди флашването

Редактирано от HannoSLM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето не прави това, но пък и фаровете ми са програмирани да не могат да се изключат когато колата е на контакт. Интересно ми е да видя клипчето ти - ако го сложиш на YouTube хвърли насам линка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето:

 

като допълнителен ъпдейт:

- изгоря му усилвателя на антената за радиата - сменен е с нов

- прецака се боше усилвателя (при подаване на газ се появи свистене от нави-то) - презапоиха го и сега е ок (твърдят че се е наводнявал и бил доста изгнил отвътре), но не се знае колко ще издържи. Явно ще се купува нов усилвател.

 

след последните ремонти нещо стана с колата и не си спира тока след заключване (зарядното в запалката свети постоянно, а преди се изключваше след няколко минути).

 

всичко друго работи безупречно и съм много доволен, най-вече от качеството на звука в сравнение с оригиналното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се наводнява слагай силикон веднага, защото може да ти изгори и други неща по колата, включително и усилвателя на Андроида.

 

Това за яркостта ми прилича на вградена функционалност на твоя тип Андроид. При мене го няма със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

боше усилвателя е в задния багажник и честно казано не мога да си представя как се е наводнил. Като обсъждах тоя въпрос с техниците, казаха, че най-вероятно това е станало при отворен заден капак, когато е валял силен дъжд ... явно лошо стечение на обстоятелствата. Проверяхме и сега не влиза вода. Съвсем малко капе от насадения gps repeater, но от там не може да стигне до боше-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

най-накрая развитие по въпроса с елм и обд: дойде този, който работи през wifi и всичко тръгна от раз. Разгеле :D Вече нямам забележки, нави-то продължава да работи безупречно с отлично качество на звука.

 

Интересно ми е, че в торка има много повече лаг, отколкото в dashcommand при гледане на живи данни. Иначе CVT е прав, че графиките в dashcommand са много по-мазни и готини. Са ще го настроя да следи разход, пътувания и си става супер система, ;)

 

Остава да се намери хубав и скрит видеорегистратор, предна камера и 4g usb stick и приключвам с ъпдейтите временно.

 

@CVT Как е твойта мини камера? Сложи ли я в огледалото? С новия ти rom може пък по-лесно да я разпознаят приложенията, тества ли?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа откакто ъпдейтнах ROMа толкова нови неща се появиха че съвсем забравих за камерата и даже не съм я пробвал. Мисля да направя още едно окабеляване в Авител за да инсталирам външен микрофон (колата ми няма такъв), ТВ тунер и тази камерка.

 

Иначе новия ROM е супер - този руснак е направил страхотни подобрения и постоянно откривам нови неща. Преди няколко дни например разбрах че мога да сменя скина на всички стандартни приложения с много по-мазни. Ето как изглеждат с един от скиновете които много ми хареса (наречен "Червен Прозрачен") и един от 6-те лончера наречен "Next". Много добре се съчитава с червените ледове на черен фон на цялата конзола.

 

Screenshot_2016-10-11-19-00-30.png

Screenshot_2016-10-11-18-48-04.png

Screenshot_2016-10-11-18-43-16.png

Screenshot_2016-10-11-18-38-00.png

Screenshot_2016-09-07-21-55-09.png

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm: Това би било много готино ако хваща някой новинарски канал, в който да се гледа времето за дългите пътувания

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...