Jump to content

Избор на лаптоп


Recommended Posts

  • Отговори 215
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз съм на мнение, че ССД-то е задължително за нова машина, просто прави голяма разлика. Хубавия екран съшо, щом ще правиш рендери.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ROG серията е много яка като цяло, но преди да купиш прегледай форумите за избрания модел и търси най-вече проблеми с охлаждането при върхово натоварване. Някои модели не са изчислени добре.

След много мислене, посъветвах приятел да си купи този - машината наистина кърти, но и е доста над бюджета ти.

Имаше алтернатива да вземе друг модел - пак от същата серия, но по-евтин.

След много ровене, четене на ревюта и т.н. направихме тест. Приятел, който е търговец го поръча и го тествахме - оказа се, че има склонност да загрява повече при пиково натоварване, с което се справяше, но вдигаше много оборотите на вентилатора и, съответно, ставаше леко неприятно в стаята.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за асус rog - моя е такъв, но 17ка и съм доволен .... вече  3 години цепи мрака :D 

Като е нова машината ще зарежда бързо и без SSD! 

Пък догодина като почне да цикли ще му сложиш едно ссд и ще излети :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на това мнение че Ссд може да му се сложи и по-късно, Асер-а на мен ми харесва повче като дизайн, а параметрите май са едни и същи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Solid-state hybrid drive (SSHD) refers to products that incorporate NAND flash memory into a hard drive, resulting in a single, integrated device. SSHD is a more precise term than the more general term hybrid drive, which has previously been used to describe SSHD devices and non-integrated combinations of solid-state drives (SSD) and hard disk drives (HDD).

The fundamental design principle behind SSHDs is to identify data elements that are most directly associated with performance (frequently accessed data, boot data, etc.) and store these data elements in the NAND flash memory. This has been shown to be effective in delivering significantly improved performance over the standard HDD."

 

С други думи това е хард диск в който е вградена флаш памет. Идеята е често използваната информация /включително тази за стартиране на системата/ да се записва във флаш паметта за по-бърз достъп и изпълнение.

 

Няма нищо общо с SSD!

 

Засега може да го вземеш така, а на по-късен етап да сложиш SSD (на предвиденото за това място) или да замениш DVD-то.

В първия случай ти трябва малко по-особен SSD.

Във втория случай SSD-то е нормално (2.5 инча), но ще ти трябва кутия за него.

Аз постъпих по втория начин, защото нямах предвиден слот за M.2 SSD.

За сметка на това пък си купих "комбинирана" кутия, която представлява всъщност 2 - една за SSD и една за изваденото оптично у-во (в моя случай беше BluRay записвачка).

Така имам вградено SSD в лаптопа, на което движи Windows-a и външна BluRay записвачка през USB :zustimm:

 

Edit:

Acer-a, който си дал като линк е с по-висока цена, а няма DVD.

HDD на Asus-а е високооборотен и ако кеша му е 32мв ще го бива (но не са казали колко му е кеша).

Редактирано от SoftMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тези хибридни драйвове са половинчата работа. Единствено 100% солид стейт му е майката и поне 250 гигабайта. Аз съм с такъв на главния ми лаптоп и вече 3 години не е мръднал. И батерията не изтощава в сравнение е механичния драйв, който хем върти и стърже, хем грее като печка. И на стария лаптоп (който е на повече от 8 години) му сложих един такъв, (пак 250 гигабайта) и стана бърз кажи-речи като нов.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асер-а като гледам има и М2 слот за по-далечен ъпгрейд към ССД, повече ми харесва и като дизайн, лошото, което не знам дали е толкова лошо де е че може да се ъпгрейдва до 16гб, а Асуса до 32.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си работил на компютър с SSD и затова не можеш да оцениш това, което всички ти казват.  Сигурно и на монитор качествена матрица не си сядал : ) а и с 4 GB рам накъде?  Dvd писачка определено не ти трябва вградена, ако толкова ти е нужна можеш да си вземеш външна. Според мен Sky ти даде един много добър вариант (може да видиш колко струват чисто нови, има още обяви от този продавач), но щом си решил твърдо да е нов и до тези пари между Acer-a или Аsus-а едва ли ще има голяма разлика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами взимай го, щом ти е на сърце :)

Ето едно ревю за Acer V5-591G серията.

Цитат

Извън тoвa пo вpeмe нa paбoтa cъc cтaндapтни oфиc пpилoжeния, филми, интepнeт и пp. мaшинaтa ce cпpaвя мнoгo дoбpe. Oпpeм ли oбaчe дo coфтyepa нa Аdоbе или Аutоdеѕk пpимepнo, oпpeдeлeнo ce yceщa, чe cтaндapтният xapддиcĸ c нeгoвитe 5400 oб./мин cпъвa Асеr Аѕріrе V5-591G. Cпopeд нac, aĸo щe ce пoлзвa зa тaĸивa цeли (a и нe caмo), нaличиeтo нa ЅЅD диcĸ e aбcoлютнo зaдължитeлнo и xyбaвoтo тyĸ e, чe oт Асеr ca пpeдвидили тoвa и мoдeлът paзпoлaгa cъc cвoбoдeн m.2 cлoт зa пocтaвянe нa тaĸъв. Toвa, в ĸoмбинaция c oпциятa зa пoддpъжĸa нa дo 32 GВ DDR4 пaмeт oпpeдeлeнo би пoвишилo пpoизвoдитeлнocттa нa cиcтeмaтa и би нaпpaвилo paбoтaтa c нeя oщe пo плaвнa и пpиятнa.

 

Цитат

Щo ce ĸacae дo шyмa, пpeз пo-гoлямaтa чacт oт вpeмeтo cиcтeмaтa e мнoгo тиxa и пoчти нe ce чyвa ĸaĸ paбoти oxлaдитeлнaтa ? cиcтeмa. Toвa oбaчe ce пpoмeня, ĸoгaтo нaтoвapим Асеr Аѕріrе V5-591G нa мaĸcимyм, и тoгaвa звyĸът cи e oceзaeм, дopи и в нe чaĸ тoлĸoвa тиxa cpeдa ĸaтo oфиc пoмeщeниe пpимepнo.

 

За SSD - и аз съм на мнението на колегите - системата става наистина много отзивчива.

Но трябва и базовият хардуер да е добър.

 

PS: Аз лично предпочитам ROG-а, но съм леко предубеден ;)

Редактирано от SoftMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че и аз не знам какво искам, Дела не ми харесва, наистина не съм работил на машина със ССД, но в сравнение със сегашният ще е по-добре със сигурност, а предполагам че като ми доскучае ще се намъкне и едно ССД и колкото гледам толкова повече не знам какво да взема.

Редактирано от G&G
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувствам че това не е моя лаптоп, дилемата е дали Асер или Асус, погледнах цените на ССД,около 140 лв излиза 120Гб.

Едит: Асуса също започна да ми харесва и с тези 7200 оборота не знам дали не накланя везните към себе си.

Редактирано от G&G
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чувствам, че ги избираш по цвят, като жените. Делл-а дето Sky предлага е в друга галактика спрямо тия кютуци грозни, тежащи едно кило отгоре и с кофти дисплеи... Но вземи шарения асус, да ти отива на обувките :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червения може да е, вярно ще ми ходи на обувките, не ми харесва HP-то, може да е добър, но не ми харесва.

Знам само че каквото и да избера, после сигурно ще ме е яд че не съм избрал другото.

Пп.На Дела не разбрах кое му е в друга галактика, единственото е че е с IPS матрица, но пък е 14 инча.

Едит:

НЕ е НР, Дел е:zustimm:

Редактирано от G&G
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...