Jump to content

Избор на лаптоп


Recommended Posts

  • Отговори 215
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 11 months later...

Да ползвам темата ....

 

дайте мнения трябва да закупя сравнително спешно лаптоп 13' -14' с топ дисплей за инчовете си и бърз процесор до около 3к лв....

 

1 Мак бук Про , но е с i5 процесор за тия пари....? 

 

също видях некво

 

2 HP s muzika B&O  i7 процесор и всички екстри  за 3к лв за Ауто Кад и разни други такива тежки програми

 

3...... 

 

дайте акъл , но някакси не ми се иска да съм уиндоус юзър ... допада ми на епъл оп ...

 

ко да правим не знам !?

 

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епъла с i5 би трябвало да ти е последната драма, честно казано. Производителността му би трябвало да задоволи и доста капризни :) 

 

За Аутокад ли ще го ползваш не разбрах?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/12/2017 at 8:31 PM, kolio kioravoto prase said:

Да ползвам темата ....

 

дайте мнения трябва да закупя сравнително спешно лаптоп 13' -14' с топ дисплей за инчовете си и бърз процесор до около 3к лв....

 

1 Мак бук Про , но е с i5 процесор за тия пари....? 

 

също видях некво

 

2 HP s muzika B&O  i7 процесор и всички екстри  за 3к лв за Ауто Кад и разни други такива тежки програми

 

3...... 

 

дайте акъл , но някакси не ми се иска да съм уиндоус юзър ... допада ми на епъл оп ...

 

ко да правим не знам !?

 

 

Ами я дай да видим какъв точно софтуер ще ползваш на него. Задължително гледай да е с добро SSD, независимо дали е Мак или Уиндоус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичкото Мак от 2014та насам е със SSD забодено към PCIe и развива поне 1200мб/с при четене и почти толкова на писане, което е повече от перфектно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://plesio.bg/laptopi-c-69977907/hp-spectre-x360-13-w004nn-natural-silver-p-322317.htmlhttp://plesio.bg/laptopi-c-69977907/apple-macbook-pro-retina-mlvp2-silver-core-i5-6267u-8-gb-256-gb-s-oled-touch-bar-p-322116.html

 

май ше мина на новия мак   Другата седмица ше стане ясно дават ли ми се толкова пари... другия вап топ , който ми се хареса  е на HP , а аз мразя hp... макар че дисплея сякаш не ми се стори толкова добър като на мака!?

 

инак да ще ползвам ауто кад , но не да чертая само ще гледам , обаче ще ползвам разни 3d програми за визуализации  та за това се притеснявам , че i5 ще дойде малко къс.... или разликата в производителноста не е толкова голяма? 

А видеокартата интел 550 какво ниво е ?

 

http://plesio.bg/laptopi-c-69977907/hp-spectre-x360-13-w004nn-natural-silver-p-322317.html

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дадеш 1300+ лева повече и да си вземеш по-слаба машина и с по-малко възможности ми се струва доста тъпо :(

Редактирано от Audi_FeN_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логиката ти издиша, от там е и "тъпото".

 

i5 няма да ти малее грам, бъди убеден. Ако въобщр нещо ти малее то директно ще ти е нужен куад-кор лаптоп, което при Епъл автоматично те праща в 15", за жалост. 

 

Има слухове, че сега идния месец ще обновяват цялата Макбук (Про) линия, изчакай малко до началото на юни. Този няма да ти избяга. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно е.

Едната предлага Boot Camp за да можеш да си инсталираш другата и да си ползваш лаптопа (сравнително) пълноценно.

Е пак не можеш да си пуснеш една проста диагностика с ваг кома, щото нема юсб :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое не е вярно?

Може и да можеш с паралелс и разни преходници... ама може и да не можеш.

В другата тема сам си написал:

 

На 19.05.2017 г. at 15:34, Wizi написа:

 Има голяма вероятност да имаш драми с комуникацията през виртуалка, но нека някой пробвал да сподели

 

Т.е. пак съм прав: даваш 1300 лева в повече за лаптоп с по-слаби параметри и по-малко възможности, щото имал шарена (и ограничена) оп. системка...

 

Ако беше 1000 лева по-евтин щях да съм за Мака.... ама не е. Прекалявате с фенщината, опитайте се да гледате малко по-обективно.

И не се правете на големи масони. 1300 лева са сериозна сума за всеки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, комбинацията ти от тотално невежество, допир до Mac OS както и объркване на понятието "остроумност" с "жалък опит да бъда интересен" ти се получава ама перфеееектно! :):wub: 

 

Когато преди 10+ години Маковете бяха екзотика и във всяко кафене ти гледаха светещата отхапана ябълка с вперен поглед определено беше фенщина и масонство. Днес трябва да си тотално спрял ако си все още на това мнение. Движиш ли? :) 

 

Би било адски жалко, ако не само ти, а много други са на мнение, че ги купуваме тези машини с мисълта да сме масони и т.н. Причините са няколко и все съществени. Коментирали сме ги, не виждам особено смисъл да го правим отново.... макар че всеки път ме сърбят клавишите ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Wizi написа:

Би било адски жалко, ако не само ти, а много други са на мнение, че ги купуваме тези машини с мисълта да сме масони и т.н.

 

Не ги купувате с мисълта да сте масони.

Купувате ги и почвате да се самоубеждавате как сте нещо повече от останалите и притежавате нещо свръх!

А реалността е съвсем друга.

 

Аз не знам колко съм изостанал но ти верно ми се виждаш 10 години назад, когато маковете бяха единствените лаптопи без конкуренция в теглото и в живота на батерията.

Вече не е така. Огледай се. Има лаптопи с повече възможности за по-малко пари, също толкова лесни за пренасяне и с дълъг живот на батерия.

 

Виж ги конкретните два лаптопа и ми кажи , какво е предимството на мака пред НР-то, съобрази го с недостатъците му (наполовина по-малък хард, липса на портове, липса на тъчксрийн) и сподели честно струва ли си 1300 лева в повече?

 

П.С. И ако ще се обиждаме, не си познал. Играл съм я тая игра вече и не свършва хубаво за мене. Свършват ти аргументите и почваш да натискаш бутончетата.

Нисък ми е интереса. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за игри има конзоли, линукс е сървърна ос, мъките са при вин базираните платформи, ама не ми се зачеква темата, сложно ти е явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е сложно хич. Имам един компютър, една система и всичко си му работи. Друга не ми трябва.

А на вас ви се налага да си слагате виндос на великите макове за да си свършите работата ;)

 

П.с. И конзоли не ми трябват. Лаптопа ми има HDMI. И му закачам USB контролер от XBOX, който струва 50 лева. А повечето от игрите са ми безплатни :hilezh:

Редактирано от Audi_FeN_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батка, ти си тотално спрял! :) 

 

Самоубеждаващ се тарикат, който гледа единствено и само цифри, а после се потапя в мега далаверата как е дал 1300лв по-малко "за абсолютно същото нещо", че и по-добро и ОТНОВО жестоко е прееб@л системата! Това е твоята реалност, в която убеждаваш всички останали, че са идиоти или масони, а защо не и двете? 

 

Ползвай си Винбоза, купувай си топ оферти за РС-та ако искаш и от Метро - нека това бъде твоя щастлив избор. Аз лично нямам нищо против. 

 

 

..... най-тъпото продължава в случая да бъде как без да си имал допир до алтернативата смееш да ръсиш мнение единствено и само обосновано на цифрички и генерираното ти субективно усещане от там, че "Нема начин да не е така!". Такива като теб с лопати да ги ринеш! Да беше казал нещо от сорта на "Пичуе, играх си половин година, обаче това+това+онова не ми изнася и ся обратно на Винбозе всичко ми е песен!" щях някак си да те разбера. Уви не ми даваш никакъв шанс.

 

 

Поздрави,

Ниският

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Audi_FeN_1 написа:

струва ли си 1300 лева в повече

Ако си купиш Уиндоуса, разликата ще намалее сериозно. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...