Jump to content

Въпроси за Ваг Ком


nastradin2

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Предварително моля за извинение, ако темата ми е елементарна, но нямам никакви познания по въпроса и затова се обръщам към вас, с надеждата, че ще ми обясните! Някои неща знам от това, какво съм прочел в темите тук, но явно повечето съфорумци са доста напред в нещата и не винаги успявам да разбера за какво става въпрос....

И така - знам, че Ваг Ком е софтуер, предназначен за диагностика и регулиране параметрите на двигателите на автомобили от групата VW, Audi и Шкода. Знам, че се свързва с автомобила, посредством специфичен кабел. Знам, че с него се трият натрупани грешки, адаптират се дроселови клапи и т.н.

Не знам, обаче, доколко е ефективен при автомобили от по-стари модели, като моя - 1995год. Необходимо ли е и на какъв интервал да се закача към автомобила? Откъде може да се закупи (изтегли)?

Всяка информация, която можете да споделите, определено ще ми бъде от голяма полза!

Благодаря предварително на всички!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ВАГ-КОМа работи и с модели на Ауди от 1995. Не ти препоръчвам да купуваш най-новата версия на софтуера, освен ако не планираш скоро да си купиш Ауди от 2013 или по-нова. По старите версии се намират в Продавалник и струват от 20 до 40 лв. Иначе най-новата версия върви от 80 до 100 лв., но просто не ти е нужна.

 

За тази кола версия 409.1 е предостатъчна и можеш да я намериш в Продавалник за 20 лв.

 

Софтуера и кабела трябвва да са една и съща версия и двете се продават заедно. Всички са китайски ментета. Оригинала струва 340 долара.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А софтуера и кабела заедно ли се продават?

Къде да намеря буксата в моя автомобил за да знам какъв кабел да търся? Или буксите са унифицирани за всички аудита до определена година?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току - що попаднах на обява в продавалника за такъв комплект - 18 лв.

Как да разбера, дали работи за да го взема?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега ще опитам...

Ха!!! Не може да я намери....Баси каръшката история....

Показва ми само това:

http://olx.bg/ad/vcds-vag-com-14-10-vagcom-vag-kom-diagnostika-diagnostichen-skener-ID56Xzm.html#c5996c831e

А преди малко ми показа още три ваг кома...Странно...

Нещо подобно на това беше...но не го намира търсачката...

http://sklad66.com/cms/Interfeys-kabel-KKL-USB-s-prevklyuchvatel-za-MultiECUScan-i-dr.html

Може да е било нещо фалшименто...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А!!! Намерих го....

http://olx.bg/ad/usb-diagnostika-vag-com-409-1-ID41luQ.html#4129f0e45d

Това е...Какво ще кажете?

Редактирано от nastradin2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя го взех от склад66,дават ти кабел,софтуер,ръководство за инсталиране,код за пълната версия и гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, nastradin2 said:

А!!! Намерих го....

http://olx.bg/ad/usb-diagnostika-vag-com-409-1-ID41luQ.html#4129f0e45d

Това е...Какво ще кажете?

 

Да, този ще стане идеално, при положение че колата ти е Ауди А4 Б5 от 1995 год.

 

Още нещо: ако не си с оригинално радио на Ауди, има вероятност да изгориш вреки един ВАГ-КОМ кабел при първото включване. Ако си с някакво афтър-маркет радио, трябва първо да се направи един тест с мултицет.

 

31 minutes ago, georgi_k said:

Аз моя го взех от склад66,дават ти кабел,софтуер,ръководство за инсталиране,код за пълната версия и гаранция.

 

Колто струва там един такъв кабел (за 409.1 става дума)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайдеее....Забавлението започна....

Лаптопът изобщо не разпознава кабела, като устройство....

Дискът, който ми дадоха е обикновен, презаписан крак...

И инсталацията изобщо не тръгва....

Е, сега започва да става интересно....

 

Редактирано от nastradin2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На коя версия на Уиндоус си? Също до колкото си спомням кабела трявба да е закачен за колата и тя да е на контакт когато го инсталирваш за първи път, иначе той не се захранва и лаптопа няма как да го види.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На седмица съм...Но ми казаха, че май нямало драйвъри за нея...

На всчко отгоре, файловете от диска са зипнати и при стартиране на инсталация, инсталира само един шорткът на екрана...Нищо друго...

Баси каръшката история...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, CVT написа:

 Също до колкото си спомням кабела трявба да е закачен за колата и тя да е на контакт когато го инсталирваш за първи път, иначе той не се захранва и лаптопа няма как да го види.

Кабелът се захранва от USB-то. Изобщо не му трябва колата, за да си инсталира драйверите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Window 7 64 или 32 бита? Ако си с 64 трявба първо да позволиш неподписани драйвери да могат да се инсталират. Ето как:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че трявба да му инсталираш драйверите от диска. Я го атачни този зип файл тука да видим какво има в него.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега!

Ха такааа....Отказва ми достъп до файловете и ми изписва, че хедъра на зипа е повреден....

 

"...E:\3.rar: CRC failed in 3\kkl v409.rar. The file is corrupt

    E:\3.rar: The file "???" header is corrupt..."

Това ми изписва, когато поставя диска и тръгна да отварям файловете....

Мдааа....Намирисва ми на една голяяяяма преебавка....

Иде ми да се ритна сам по задника, дето съм толкова тъп!!!:steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не разбирам защо се ядосваш. След като Windows вижда кабела значи работи. Просто си намери VCDS 409.1 от торентите или поискай някой колега от форума да ти го изпрати.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ядосвам се, че при повторното поставяне на диска - не иска да чете файловете и ги изписва, като повредени...

Нищо освен да го извадя от устройството не съм правил,а пък виж какви ги забърках...

Яд ме е на мене си....Видях, че диска е крак, но въпреки всичко се набутах....Майната им на парите, но ми се искаше да направя нещо хубаво - да си имам диагностика на моя лаптоп...

Карай! Кьорав карти не играе, са казали хората....:wall:

 

Благодаря ти за усилията да помогнеш, колега!!!

Светли празници и много здраве и късмет ти пожелавам!!!:zustimm:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, със включен кабел в USB порта. Само че ако си със 64 битов Windows 7, трявба първо да направиш тази процедура на клипчето, иначе няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...