Jump to content

Audi a5 какъв кабел за диагностика да си купя


Marvelito

Recommended Posts

Здравейте колеги 

От днес съм горд собственик на А5 2.7 тди мултитроник 2010 г.Колата ще я взема в сряда и ще мога да кача някоя снимчица..Въпроса ми е следния какъв уред за диагностика да си купя ?До сега А3-ките ги лекувах доколкото мога с Ваг - 409 обаче кабела и софта нама да подаржат новата .Колебая се м/у ваг 15.7 и делфи за сега гледам само китайски .благодаря за съдействието .:magic:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега :flehan:Обаче забравих да спомена че живея в Белгия и мислех да си поръчам от али експрес за около 30 евро  някой поръчвал ли е от там и какви са му отзивите.Не че немога да изчакам още месец и нещо докато се прибера в България но ми е мерак да се поразровя в кола с малко повече екстрички :blush:.

Другия ми въпрос е свързан с мултитроника с който ще се сблъскам за първи път .Как да го поддържам да сменя ли маслото като взема колата или да изчакам да ми изтече гаранцията ? Как да го карам има ли някакви специални начини за употреба и експлоатация??? Знам че има много инфо из форума но просто нямам достатъчно време за четене когато имам чета но просто пак не ми достига ...Качвам и една снимчица която успях да направя набързо в авто къщата.

IMG_20160511_152832.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги

Вече една седмица и отгоре си се радвам на новата колица .До сега не съм констатирал проблеми.Имам само едно питане когато вкюча мултито на задна и се усеща едно претрисане което незнам нормално ли е или не .

Благодаря предварително :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, като включиш на задна, изчакваш ли около 1-2 секунди или веднага даваш газ? При моята ако дам газ веднага се получава един страшен удар. Така си е от чисто нова и мисля че това е нормално и винаги изчаквам поне 1 секунда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчаквам докато мине придрусването. Един вид се усеща като при ръчка когато вкараш задна докато се движи леко  колата ,без никакви шумове .Иначе прегледах цялата история на колата която не е никак дълга .Всичко е сменяно на време даже по рано .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз съм доволен от кабела на Склад 66.Има обновяване на софтуера.Можеш да си го поръчаш на немски и руски,ако искаш.Аз успях да изгоря един кабел със зарядно за кола.Хората ми го смениха въпреки,че вината беше моя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения проблем е че продават само най-скъпия кабел (последната версия), който е нужен само за модели след 2013. По-старите версии са доста по-евтини (с няколко пъти) и са пре-достатъчни за хора които не са механици и нямат нужда да могат да диагнозират модели по-нови от 2013.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха не старите, а евтините ;).

Между другото bsdnikolov имаше същия проблем като моя с кабел купен от склад-а (95% съм сигурен ако чете нека той да каже).

Моя кабел го взех от olx за около 30 лв. и на вид и работа е идеален.

Проблема му е, че след като поседи 20+ минути включен към колата спира да работи.

Приема кодировките и изписва "Coding accepted", но реално не се случва нищо.

Иначе през първите 10-15 минути няма проблем.

Вчера си кодирах задните DRL-и да светят заедно с предните + сигнализацията за колана и lap timer-a с темпрературата за маслото и всичко беше наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.05.2016 г. at 7:03, Marvelito написа:

Здравейте колеги

Вече една седмица и отгоре си се радвам на новата колица .До сега не съм констатирал проблеми.Имам само едно питане когато вкюча мултито на задна и се усеща едно претрисане което незнам нормално ли е или не .

Благодаря предварително :nixweiss:

Здравей колега. Със здраве да си я карасш и безброй безаварийни километри. Аз имам същият проблем. Опасявам се че е тръгнала хидравликата,но се надявам,че греша. При мен проблема изчезва зимата и се появява лятото. 

Ако откриеш проблема сподели моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Аз другия месец се прибирам в България и ще си го поръчам от там .Благадаря ви за съдийствието .Сега съм на тема предпазване от кражба .Накой знае ли кой е бушона на стартера  и къде се намира .Мислех си за нафтовата помпа но прочетох нещо от сорта на задиране ,стружки ,дюзи и т.н.:stupid:

На 7.06.2016 г. at 9:32, CVT написа:

За Белгия е най-бързо и най-евтино да си го поръчаш от ebay.co.uk - клик!

Колега аз се отказах да купувам от ebay някои искат много пари за доставка и после чакам по 1 месец от Али експрес са ми идвали джаджите по бързо от колкото от Англия нищо че е на 100 км от мен :nixweiss:

Редактирано от Marvelito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте Колеги 1-ви прблем с А5-ка

Карам си оня ден по магистралата с 130 км.на автопилот и изведнъж колата загуби мощност.Светна ми спиралата за подгрева давам газ уборотите се вдигат до 2500-3000 реакция минимална набира много бавно и на 140 спира темпомата не работи .Четох във форума за стоп машинка обаче някъде мярнах и за някакви запушвания които се почиствали с Бардал тогава не обърнах голямо внимание .Отидох в сервиза на бош откъдето купих колата закачиха я и излезе грешка за някакъв дизел филтър поне това видях.И майстора ми обяснява нещо от сорта че при автоматика понеже работел на по ниски убороти и се събирал нагар някъде си .Общо взето нищо не разбрах заради езиковата бариера .Както и да е тя колата е гаранционна и във вторник ще я закарам да я оправят (поне се надявам). Въпроса ми е .

Някой може ли да ми обясни точно за какво става въпрос и как да го избегна 2-ри път ?

Майстора ми вика малко по спортно да карам от време на време пък аз от както съм я купил си я рязкам почти всяка сутрин към работа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, 

запушен DPF.

Виж ги какво ще ти кажат от сервиза. 

Щом я разкаш всяка сутрин и пак е светнал значи може да му е време за пране или смяна, но все пак виж частта "regeneration" от линка по-горе.

Така или иначе щом е в гаранция няма от какво да се притесняваш.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем все пак колата е на 120 000км. Преди това е била на някакъв дядо който едва ли е карал като мен .И явно му е дошло времето .Надявям се до 2 седмици до я оправят че ме очаква пътуване до България:dance: и няма да е приятно в Германия да немога да я нацепя колкото може :wall:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...