Jump to content

Проблем с Wi-Fi


Recommended Posts

Колеги, имам проблем и пак опирам до вас. Имам едно старо лаптопче и преинсталирах прозореца (Windows XP SP2) и сега имам проблем с Wi-Fi. С външна карта съм, инсталирал съм всички драйвери и постоянно се опитва да се свържи в мрежата, но не успяха. Ресетнах рутера, опитах и на работа, същата работа. Преди това ми изписва Limited or no connectivity и всичко, което пише в интернет по проблема, съм го тествал, но без резултат. Помагайте, че без нет е криво :)

 

http://vbox7.com/play:2a5e7dd433

Редактирано от K4m3n
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под "всичко, което пише в интернет по проблема, съм го тествал" е трудно да се разбере какво стои зад "всичко". Обикновено Win XP не се харесва с WPA/WPA2 тип кодировка и подобни проблеми се оправят, когато смениш защитата на мрежата да използва WEP. Обаче (винаги има 'но') аз също имам една машинка, която въобще не намира мрежата - отдавам го на проблемна карта.

 

Та, ако твоето желязо вижда мрежата, пробвай да пренастроиш рутера си. Имай предвид, че WEP е най-слаб тип защита и лесно се разбира паролата от недоброжелатели, които имат желание и интерес да го сторят. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, настройките на ЛАН картата въобще не съм ги гледал, но преди преинсталацията нямах проблем с Wi-Fi,а рутера не е пипан. Помислих, че нещо се е омазал Windows-a и преинсталирах всичко наново, но пак е същата работа...може би самият Windows не е в час...или пък да го свържа през LAN и да му направя всички ъпдейти.

 

Като казах, че съм опитал всичко, четох всякакви варианти, за команди през cmd....netsh ..... allconfig /renew и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако лаптопчето не се затруднява със XP, ще работи и със Win7. Сложи седмица и виж какво е положението - поне се поддържа все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, dimithur написа:

Отвори едно cmd и пишеш вътре

 

Netsh winsock reset

 

После рестарт

Тествано - не работи в моя случей

 

Преди 3 часа, divaylo написа:

Има си hotfix от microsoft за този проблем с WPA2. Съдържа се в SP3, може и отделно да се изтегли.

https://support.microsoft.com/en-us/kb/917021

И това опитах, когато се опитам да го стартирам, ми казва че имам по-нов ъпдейт на SP и не го отваря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време си сложи SP3, защото на SP2 дори хром не можеш да си инсталираш

 

На първо време си сложи SP3, защото на SP2 дори хром не можеш да си инсталираш

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи сървис пак 3 както са ти написали колегите по горе.

Ако не можеш да го изтеглиш ми пиши на лично ще ти кача читава версия в гугъл драйв примерно и ще си го ъпдейтнеш.

Редактирано от RTM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана нещо интересно, снощи пуснах лаптопа и веднага се свържа към мрежата и цяла вечер интернета беше перфектен и без прекъсване, накрая реших да рестартирам, за да видя какво ще се случи....и проблемите започнаха отново от видео клипа от първия ми пост.

 

P.S. Подвел съм ви колеги, със SP3 съм в момента, а не SP2 както бях писал.

Стана нещо интересно, снощи пуснах лаптопа и веднага се свържа към мрежата и цяла вечер интернета беше перфектен и без прекъсване, накрая реших да рестартирам, за да видя какво ще се случи....и проблемите започнаха отново от видео клипа от първия ми пост.

 

P.S. Подвел съм ви колеги, със SP3 съм в момента, а не SP2 както бях писал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипа не се отваря, нещо прайваси настройките си объркал.

Пишеш че си с външна карта, ако е на усб може и портовете да ти правят мизерии пробвай на друг да я включиш

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...