Jump to content

Recommended Posts

Привет на всички колеги!Имам едно питане:може ли под самия скоростен лост където има разни пластмасови елементи да се смажат с циатим?Циатима само знам,че е лека (тънка) грес.А понеже гледам,че на въпросните пластмасови (водачи ако мога да ги нарека) нямам никаква смазка.Отварях на един приятел Аудито и там имаше грес която също е тънка.Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам това циатим какво е. За пластмасови детайли е добре инертна смазка която да не ги разваля. То зависи и от пластмасата де. Аз лично за подобни цели ползвам спрей МОТИП Бяла грес + Тефлон Струва около 6лв в МЕТРО и е направо вълшебна.

По-добре е по-тежка смазка за бавнодвижещи се детайли.

Бялата грес се ползва за смазка на прецизни механизми (видеомагнитофони, плейъри, флопита и т.н.)

Тефлон е полимер който се държи като суха смазка за всякакви повърхности. :hilezh:

Ако искаш много тънка смазка - пак спрей МОТИП - Silikon en aerosol - пак МЕТРО, пак 5лв. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,в никакъв случай не смазвай пластмасовите механизми на скоростния лост.Аз като взех колата и направих точно това,уж за по-добре.След два месеца лоста започна да играе във всички посоки и се оказа,че се е разпаднала пресованата гумена втулка,която държи целия механизъм.В "Ауто+" ми обявиха 140 лева и 10 дни доставка,защото тази гума върви заедно с металната планка на лоста.С триста зора намерих нужната част ,която сам свалих от ударена кола и ми направи впечатление ,че по нея няма никаква смазка,а беше като нова.Тогава проверих в сервизната ми книжка и се оказа,че хората са си го написали с големи червени букви:"да не се смазва"! :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК!!!Но при положение,че пластмасата е суха и няма грам смазка по така няма ли да се износи по бързо,и така да доведе до главоболия???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата,от която свалих повредената при мен част, беше с 5 години по-стара от моята и не беше мръднала.Възможно е заводски да слагат някаква смазка,но е факт че гумения пръстен е от немаслоустойчива гума и се разпада.В техническото ръководство и на немски и на български пише да не се смазва.Освен това,като намажеш детайлите по тях се полепват всякакви гадости,затова реших да не слагам нищо и трета година нямам проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто пластмасата не е пластмаса а е с нещо като тефлон.

Т.че и да смазваш и да не.. ефекта е нулев .. както казват колегите само мизерии почва да събира.

Това от личен опит щото аз я смазах :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто пластмасата не е пластмаса а е с нещо като тефлон.

Т.че и да смазваш и да не.. ефекта е нулев .. както казват колегите само мизерии почва да събира.

Това от личен опит щото аз я смазах :D

Да.Работата е ясна,че смазка няма да слагам защото най много да се прецакам.Благодаря на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...