Jump to content

проблем със стъклото


elektro88

Recommended Posts

Колеги моля за помощ. Колата е 2.5 комби 98 година  проблема е доста странен с предно дясното стъкло сваля без проблем но качва доста трудно качва до полвината и пак свяля странното е че това се случва само когато вали дъжд. А когато времето е слънчево и топло няма проблем работи добре това ми се случи от скоро преди нямаше проблем на какво може да се дължи това.Видях жилото  видимо няма накъсано  машинката си работи добре .

Редактирано от elektro88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега това го направих но ефект няма  мисля че сложих достатъчно грес но пак си затяга когато е студено или пък вали дъжд проверих и жилото нямаше накъсано

 

 

Редактирано от elektro88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип така е конструирано устройството, че при физическо съпротивление или някакво натоварване по време на вдигане на прозореца, той се пуска до долу с идеята да предотврати евентуално прискрипване на човешка ръка или нещо друго, което неволно е застанало на пътя на стъклото. Имах същият проблем, като при теб и се оказа строшен водач..можеш да провериш това или да смениш моторчето, което отговаря за повдигането на стъклото. Сваляш кората, сваляш рамката и то ще се види..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега  когато свалях кората за гресиране нищо счупено не изпадна пробвах и с друго моторче  ефект нямаше .Само не съм пробвал със сваляне на рамката да видим  какво ще е. То маи няма друго какво да е?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/4/2016 at 11:04 PM, elektro88 said:

качва до полвината и пак свяля странното е че това се случва само когато вали дъжд. 

 

"странно" :hilezh:.......след едни километри е стандартно за стара А6-ца......като видиш някое ауди в дъжда със свалени прозорци да знаеш, че не е някой луд :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен заради температурното свиване/ разширение се променя и геометрията на рамката спрямо стъклото. Първия вариант е да се опита с гресиране, следващия е да се монтира прозореца при хладно време на вдигнато до горе стъкло. Не съм го пробвал, но аз така бих постъпил. Говоря за захващането на стъклото към металните държачи  които се демонтират с торкс от стъклото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм подобен проблем и на двете стъкла.Сваля се цялата рамка.Почиства се всичко.Сменят се водачите с нови.Гресира се и да чукна на дърво вече 2 години проблеми нямам.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , проблема ти е от водачите и само от тях ... единия от двата е на заминаване или е заминал и се получава луфт в отвора за пъпката на жилото и по този начин се изкривява движението на целия прозорец и затяга по уплътненията на самата рамка. Незнам как е на твоята кола ,но на моето ауди 2001 г. Всичко може да се разглоби,но на един приятел неговото е 98 г. и всичко е на нитове и се сменя целия механизъм. На моята два пъти съм я правил тази процедура,заради точно същите симптоми докато един ден не ми падна прозореца до долу... водачите струват 14 лв по спомен. Сменяш и забравяш за проблема.. късмет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В OLX има доста обяви. На лично ще ти пратя линк към първата която срещнах. Това разбира се не пречи да намериш и други - по-евтини евентуално. Аз на баща ми за А4-ката поръчах от КОСЕР. Бяха към 20 лв. комплект водачи за една врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички  за помощта наистина се оказа водач  единия се беше счупил  и затягаше но не беше изпаднал а движеше с жилото след като свалих цялата рамка и стъклото тогава го видях къде е счупен. Проблема е отстранен, без вашата помощ нямаше да се справя стана като ново:zustimm:

Редактирано от elektro88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еи какви теми има в тоя форум благодаря ви момчета от 1год и няколко месеца си вдигам прозореца с помощта на придърпване с пръсти :D Отварял съм кори разглобявал съм какво ли не разглеждал съм водачи ,настройвал съм ги по какъв ли не начин ,гресирал съм ,почиствал съм и все още си вдигам стъклото с придърпване . Благодаря ви за отговорите !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо? Самото моторче твърде рядко е проблемно. В 90% от случаите са водачи, освен ако моторчето не дава никакви призначи на живот и тогава пак може да се окаже, че проблема не е в него.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляй цялата рамка и махни стъклото и после ще видиш  ролковите водачи ,може и те да са отдали или самите водачи. При мен проблема беше същия- докато не направих това  водачът едвам се забелязваше ,че е счупен. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...