Jump to content

Audi b4 2.0 ABT висок разход


KnightRider

Recommended Posts

Колата ми гори 20/100 бензин, няма газово (ще и се слага след седмица две). Ходих на диагностика показа датчик на хол, но колата не беше запалена и заради това може би. Колата работи много добре и държи обороти без да трепва, а като е топла пали от ряз. Проверен е температурен датчик, ламбда работят добре.

Подгрева на моното или колектора (не знам как се води) не работеше, но сменихме релето и сега работи, въръяхме делкото леко (имаше леки отклонения) но разхода е същия, дюзата на моното обаче пръска на капчици а знам, че трябва да пръска мъгла, възможно ли е да е от нея.

Сменен и е тампона под моното

Редактирано от KnightRider
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как го пресметна този разход?Пълниш до горе,караш 100 км. и пак пълниш до горе или на око.Бензин за 10 лева и колкото мине,после го смяташ,че е 20 на 100.

Слагай газово и не се занимавай с бензина.Грехота е на 23 годишна кола да не сложиш газ.Как си карал до сега само на бензин.Аз ако бях щях да полудея.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заскох я по второят начин знам, че не хубаво. Ем аз я имам от лятото и наскоро реших да я засека защото много често я водех на бензионостанцията :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не си засякъл тогава.Аз като я засичам моята така ми дава 30 газ и 25 бензин.Засича се само по един начин.Пълниш до горе,караш 100 км. и пак пълниш до горе.Или пълниш до горе,караш докато свърши,като преди това зануляваш километража и виждаш колко км. си минал с горивото.Друг начин няма.Тая кола си реве за едно газово.Слагай и не се занимавай с простотии.Разход 15 газ градско,ама на цена 80 стотинки не те бърка.Не е като бензина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам едно ABT само на бензин :) много се чудя за газ, ама моята пък гори доста малко... Последно лятото я засичах и ми гори 8-9л. на 100км ( при засичане с пълен резервоар и зануляване на километража )... Ако климатика работи постоянно и 10л. откарва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз газово ще и сложа :D и мисля да и дам дюзата за почистване, защото старият собственик не я е карал към две години и заради това може да пръска капчици. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18 октомври 2016 г. at 21:59, gamerche написа:

И аз имам едно ABT само на бензин .............гори доста малко... Последно лятото я засичах и ми гори 8-9л. на 100км ..........Ако климатика работи постоянно и 10л. откарва...

винаги, ама винаги реагирам (разрови се в историята) на такива приказни лакърдии, и винаги е саркастично и с едва сдържана ирония. Нали се сещаш, че петгодишните не четат във форума и легендите и митовете на бензиновите народи отдаааавна не са интересни на когото и да било. Пък не е да не сме карали и ние АВТ моторетки и не е като и ние да нямаме наблюдение върху "малкия" разход на тоз туч.

А да, да не забравиш и мармота да споменеш другия път, така за тежест!^_^

 

Градски, оправи първо пръскалката, ако ще я караш още дълго, по-добре намери нова, има ги по ибей понякога, втора ръка е лотария. И друго, по спомен, тоя мотор имаше някакви вакууми по/около дюзата, виж прегледай ги.

После отново на "реглаж".

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 3 моно-та. Едната е на колата ми. Двете са на един приятел. И трите работят еднакво, и трите са на 22-24 години, никаква разлика между тях. Аз не знам какво може да се случи на една моно дюза. Имайки в предвид дюзите на пълната инжекция, тая дюза няма нищо общо с тях и не е необходимо да се подлага на разни интерванции като тях. Така че, според мене, откъдето и да се вземе моно дюза, не би трябвало да има проблем, стига да не е удряна с чук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

затрих си старичката нокийка, на която имах клипче, на което дори и с кофти резолюцията добре се виждаше как пръска чисто нова, сравнена със старата ми дюза, имаше времена, когато ми се занимаваше с такива подвизи.

Новата правеше насочен пулверизиран сноп гориво, докато старата със същия дебит и сила, но просто пикаеше струя/и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема може да не е само в дюзата. Но като цяло при диагностика  е добре да се използва газ анализатор. Тогава преди да си тръгнал можеш да знаеш колко ще ти харчи колата. Можеш да видиш на всички режими как се държи двигателя и т.н. Относно диагностиката и настрйката много питай преди да отидеш да ти я настройват. Няколко чвека като ти кажат, че в този сервиз работят добре вероятността да сбъркаш е много малка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите! 

Колата ще си я взема от газаджия в края на другата седмица, след това ще обърна внимание на дюзата. 

На 21.10.2016 г. at 17:48, NIKO написа:

винаги, ама винаги реагирам (разрови се в историята) на такива приказни лакърдии, и винаги е саркастично и с едва сдържана ирония. Нали се сещаш, че петгодишните не четат във форума и легендите и митовете на бензиновите народи отдаааавна не са интересни на когото и да било. Пък не е да не сме карали и ние АВТ моторетки и не е като и ние да нямаме наблюдение върху "малкия" разход на тоз туч.

А да, да не забравиш и мармота да споменеш другия път, така за тежест!^_^

 

Градски, оправи първо пръскалката, ако ще я караш още дълго, по-добре намери нова, има ги по ибей понякога, втора ръка е лотария. И друго, по спомен, тоя мотор имаше някакви вакууми по/около дюзата, виж прегледай ги.

После отново на "реглаж".

Вакумите са пушка :D Даже са сменени маркучетата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Чисто и просто колкото и икономично да карам не мога да я смъкна под това 12.8 тва е.Като имаш предвид че колата е обслужена настроена перфектно свещи  филтри всичко общо взето което се сещаш :)
И аз съм доволен да :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята обаче не е настроена добре, понякога като и дам газ не иска да тръгне. И ме дразни много като пускам газта и се лашка и придърпва.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

момчета работя на бензиностанция и мога да ви кажа че абсолютно точен разход на гориво на газ няма как да се засече. Винаги ще е различен полувин един литър напред назад. Първо има значение колко е празна бутилката и колко налягане има от вътре навън. Колкпто е по пълна толкова по малко събира. Второ има значение колата на слънце или на сянка е стояла. Трето има значение температурата на газта в цистерната а тя е различна през денонощието. И това не са тънки сметки а сериозно ви казвам че има видими разлики. Така че може да си засвчете колата горе долу да си знаете за вас си . Моето ауди б4 2.0 115 коня гори смесено 11/12 на сто, някой път повечв някой път по малко според зависи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма как да ти направят колата да работи добре на газ след като тя не работи добре на бензин. Първо си направи колата на бензин. След това на газ ще бъде по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...