Jump to content

Проблем с тръбата за антифриз между двете глави


jordan.sariev

Recommended Posts

Здравейте колеги, двигателя ми е 2.6 АВС и за втори път ми се пука тая тръба (приложена снимка) и проблема е че не мога да намеря нова такава. Предлагат ми оем-ска на цена от 550лв , което за мен е безумие. По моргите състоянието е идентично с моето. Моля за съдействие относно намирането на нова такава на приемлива цена.

20161017_153812.jpg

Редактирано от jordan.sariev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си кривки, т-та, маркуч и скоби и си я направи само от маркуч. Трудно е да намериш оригинална нова на добра цена или 2-ра употреба в добро състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, проблема е точно както е писал колегата radi_nrj не изкарва и година и отново избива от някъде. 

 

За идеята на колегата VBI за маркучите мисля че не е изпълнимо защото едната част на тръбата влиза в мотора към термостата, а двата фланеца я стягата и фиксират, при което се съмнявам че с маркучи ще има желания ефект. 

 

Ако имате някакви други идей благодаря предварително.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали не може да се направи с медни тръби и фитинги???С тези чупки сложна работа, но може да има майстори факири...знам ли.

Майсторите, които правят плетени колектори, дали биха се справили с такова чудо?Голяма безизходица е тоя проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип всичко се прави... въпроса е на каква цена. :)

Тук в софия има едни дето правят всякакви тръби по поръчка, но не знам дали правят такива със заварки или само ги гънат според нуждите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единствената причина тая тръбица да корозира е кофти антифриз, или липсата на такъв(особено пък чистата вода). Най-доброто в случая е, да се "преслуша" тръбата за проблемни места (всеки тръбар знае как), да се изчисти и запои със сребърен припой(възможно най-високото съдържание на сребро, т.е. 60-80-тка) с кръпка при възможност.

След това САМО качествен антифриз и забравяш че я имаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...