Jump to content

Датчик аз горивто не работи.Къде се намира?


ervice

Recommended Posts

Здравейте преди няколко дена както си карах на магистралата изведнъж стрелката ми отиде направо под последната червена чертичка и ми светна лампата,че нямам бензин.Горивото не е изтекло понеже карах сигурно 100км така,а след това и заредих, но стрелката си стой там. Въпросът ми е къде намира датчика  за горивото и как да извадя. Махнах капака там, където е бензиновата помпа и видях 2 маркуча и 1 букса.Извадих буксата и пръснах с контактен спрей и почистих там прахоляка, но няма резултат.

Колата е а4 б5 1.8 адр 96г.

Редактирано от ervice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буксата за нивомера се намира под този капак. Развий двата маркуча, от качи тази букса, която е отгоре и отвий капака. Виж си буксата на самия нивомер, която е от долу под капака. Възможно е и нивомера да се е прецакал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ами аз капака го махнах там има букса и 2 маркуча,но аз буксата мога да я махна и без да свалям маркучите. Нещо не ми е ясно как се вади тоя нивомер.Под металния капак има едно бяло в което има 2 маркуча и посредата букса.Буксата  я извадих и пръснах с контактен спрей,но няма резултат,но това не е ли захранването на бензиновата помпа?

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, ervice написа:

 

Ами аз капака го махнах там има букса и 2 маркуча,но аз буксата мога да я махна и без да свалям маркучите. Нещо не ми е ясно как се вади тоя нивомер.Под металния капак има едно бяло в което има 2 маркуча и посредата букса.Буксата  я извадих и пръснах с контактен спрей,но няма резултат,но това не е ли захранването на бензиновата помпа?

 

Точно това бялото, в което влизат маркучите и буксата трябва да извадиш. Буксата, а и самия нивомер е под него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В това бялото има 2 маркуча отвътре откъм резервоара мога ли да ги извадя за да извадя нацяло бялото?И кое точно е нивомера не можах да разбера и как да го сваля.

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единият маркуч отива към помпата заедно със захранването и той остава там, а другия се откача с въртеливо движение. После изтегляш помпата, тя лежи на тампони върху резервоара. Нивомера седи на 2 чопчета върху пластмасова стойка във резервоара. Просто леко натискаш чопчето и изтегляш. Вгледай се хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...