Jump to content

Проблем с TV A-8 D2 2000г.


jasamon

Recommended Posts

Колеги изчезна ми функцията за телевизия и не мога да си пусна ДВД -то.Като сменям от копчето редува радио -сидито -и трябва да е след това тв .обаче не излиза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой предпазител на тв модула или от сорта-като включиш дисплея отпред не ти ли изписва нещо като забележка-може да не намира модула за тв и затова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички предпазители са здрави един приятел диагностик във софия запад се мъчи не можа да се справи .каза че ток до модула отива но на диагностика не го отваря .можело да е таблото щот всичко минавало през него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 5.02.2017 г. at 18:33, Morskia написа:

А как може да гледаме ТВ? Някаква джаджа с цифров тунер да се закачи? Някой има ли идея?

Ето с това!

 

https://www.olx.bg/ad/nov-tsifrov-tuner-dekoder-12v-za-avtomobil-high-definition-ID6fGg8.html#dd11d48d97;promoted

Редактирано от linkpol
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това не е ли само за музика?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко прекрастно но дали може да се върже към нашия Тълъвизор :lupe:

 

43a-audi-navi-plus-navigationssystem.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=Ohjr31kYcf8

Редактирано от Morskia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Здравейте ,купих колата от колегата пуснал темата, та да ви питам ,кажете някой жичкаджия който евентуално успее да активира ТВ функцията на колата за района на град София?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От темата не става ясно колата има ли заводски тв тунер или не?Защото ако е само с кабел към навито и купешко двд най-вероятно проблема е по спойките на кабела

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз не мога да проверявам по винна и това че от завода е излезнало с тв тунер не значи че в Бг не са го ощавили нещо :) Снимай отзад в багажника от ляво зад кората какво има да видим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добреее,значи имаш заводска телевизия,но някак си екрана не разбира че я има.Прегледайте добре буксите които влизат в тв модула отзад-това горното от снимката.Би трябвало да има и чинчове(камбанки) които да идват от добавения купешки тунер.Ако по буксите си има ток и не работи може да се провери дали 10-пиновата букса от зад на монитора не е излезнала или дефектирала нещо.За момента друго не се сещам.Ако имаш ток и буксата е наред остава самия тв модул да е приключил земния си път.Ако решиш имам същия работещ.Провери и пиши какво е станало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Сега го разтурих и явно тунера е починал, кажи ми ценичка за твоя. И вътре в него има следи от вода, та се питам откъде е дошла тая вода там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих тунера от колегата и вече имам тивилизия :) за сега още не съм подкарал звука ,но мисля че проблема ще е в купешкия плеър ,така че темата може да се смята за приключена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То добре е тръгнало ама задължително огледай хубаво от къде е влизало вода,че втори тунер нямам :) на нен ддинствената идея е ако ти е счупена нещо антената или пък самата гумичка около нея е изгоряла и нацепена да подлизва от там и вече по кабелите вътре да се стича.

Към други заинтересовани към тая екстра:За момента нямам нито кабел нито 10 пинова букса,както стана ясно и тунера вече си има нов собственик.Но при сериозен интерес мога да набавя букса или направо да направя преходен кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време открих, че има почти готов такъв кабел за 7 долара, използва се за игрална конзола Сега Сатурн:

https://www.ebay.com/itm/1-8M-Real-RGB-Scart-Cable-TV-Video-Lead-High-Qulity-For-Sega-Saturn-Console-New/302628390607?hash=item46760ec6cf:g:Y~YAAOSwMqBaeC32

 

Трябва само да се разместят кабелите за видео, за да отговарят на свързването:

1 ------------ 4
2 ------------ 3
3 ------------ 1
4 ------------ 19
5 ------------ 17
7 -  1kOm  - 8 
8 ------------ 7
9 ------------ 11
10 ---------- 15

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резистора има ли го колега или се добавя и той?Интересна и доста полезна информация,евала

А сега като разгледах излизат даже и по 3-4 долара и без шипинг даже,а навремето толкова търсих такъв и голямо мерене с мултицета падна,голямо оголване на 10-пиновата букса а който е правил знае колко са гадни кабелчетата вътре.Наистина сериозна информация по темата.Ето и линк за по-евтиния който споменах

https://m.ebay.com/itm/Black-1-8M-6FT-Scart-AV-TV-Video-Cable-Lead-For-Sega-Saturn-NTSC-PAL-Version-/253363065012?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D20150519202348%26meid%3D33eaec44563e43f88ab194e8c5833049%26pid%3D100408%26rk%3D8%26rkt%3D12%26sd%3D302628390607%26itm%3D253363065012&_trksid=p2056116.c100408.m2460

Редактирано от malkoto jivotno
Допълване на информацията
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резистора си го добавяш сам. По принцип навсякъде пишат 10кОм, но не  при всеки тръгва с 10. За да не разглабяш дин-буксата, отваряш скарта и там правиш корекцията на кабелчетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам,колега.На някои тръгва с 10 ком резистор,а на други иска вместо него към навито да се подаде +12 волта,НО САМО КЪМ НАВИТО(не се съединяват кабелите на навито и скарта) защото ще изгори видео изхода на декодера(у-вото което подава видео сигнал)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...