Jump to content

Повдигане на a4 b5 2.4 quattro avant


hristo__

Recommended Posts

Здравейте,

 

Искам да вдигна колата поне с 5см, че сега като стегне снега и пак ще започне да си стърже генерацията навсякъде.
Доста често задира като слизам в някои подземни паркинги.

 

Имате ли идея какво мога да направя или какви пружини да ползвам, тъй като са много видове?

 

1_2.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

Редактирано от hristo__
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да предложиш такова?

Също тяхната идея не е ли дори на най-високата степен да е по-ниско от стандартното окачване и да придава по-спортно поведение?

Предпочитам колата ми да вози по-меко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колата в багжника пише че е с 1BA окачване, но може би швейцарецът го е сменил.

Има ли значение маркировката върху пружините за различните 1BA окачвания или винаги е с едни и същи точки цветове ако става въпрос за авант модел с куатро и мотор като моя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа, при всички авант куатро задните пружини са с еднакви маркировки, когато се касае за 1 вид окачване. При предните има доста варианти в зависимост от двигател, скорости, оборудване и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основна страница за автомобила ми:
http://www.auto-parts.spb.ru/cat/au/au.mycat?SelGr&t=MiOVEpYjlRK6I5UScHn9KwNizDRhemnE3eCVEhH8FSIyY5ft0ge1ODIHtKUyA5V4KAUTsXRg1Xb6OQywsvNFJj8kuVAT68tp_IQ/_7lEkqMEuPCTI3PVAxqYxjLECgS6thef/hhM3DIDuQtcGwTkkHct3_DsD1RW9mN7hrhof7uxkyI4rH9JLLNdu/a4UzQzy45KlA==

 

Намерих общо 4 места където пише за пружините - 2 за предните и 2 за задните.

Като имам чудене едни кодове какво показват:

 

Предна ос (влиза се в група 4):

 

файл: 407-10
При окачване 1BA и мотор AGA:
1 бяла, 2 кафеви
1 бяла, 3 кафеви

 

файл: 407-11
С окачване 1BA и някакъв друг код 0JB, 0JC, 0JD,... който не мога да разбера какво показва.

 


Задна ос (влиза се в група 5):

 

файл: 505-30

При окачване 1BA и мотор AGA:
2 бели, 2 виолетови(лилави)
2 бели, 3 виолетови(лилави)

 

файл: 505-32
С окачване 1BA и някакъв друг код 0YQ, 0YR, 0YS,... който не мога да разбера какво показва.

 

 

Имате ли идея тези кодове какво показват (0JB, 0JC, 0JD,..., 0YQ, 0YR, 0YS,...)?

Редактирано от hristo__
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не знае тези кодове какво показват?

 

Също как би било добре да се комбинират пружините, примерно отпред "1 бяла, 3 кафеви", а за отзад "2 бели, 3 лилави"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Видях че предните ми пружини са Eibach ew 1541001va каквото и да означава това. Черни са на цвят както и амортесьорите.

Намерил съм от по-високите пружини (отпред 1 бяла, 3 кафеви точки, а за отзад 2 бели, 3 лилави точки), но се чудя дали амортесьорите ще станат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните ти пружини са по-ниски с 30мм ( http://www.atu.de/extern/files/artikel/EF5536_ef5536_gu.pdf )

а щом са слагани в Швейцария, на 99% са аменени и амортисьорите с по-късите ( спортни )

и за да повдигнеш ти трябват и те.

 

Кодовете като 0Jx и 0Yx са за означаване на товарния индекс на пружината,

т.е. колкото е по назад в азбуката буквата, толкова по-голямо е натоварването,

за което е предназначена пружината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих тази марка пружини черни отзад Eibach колата слезе с 3-4 см. Според мен гледайки снимките, предния собственик е сменил пружините със спортни.

Сваляш четирите пружини ходиш в моргата и взимаш пружини +5см височина и сечение не по-малко от текущото, по възможност по-голямо. Пробвай с такива от А6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май засега се отказвам да я вдигам заради амортисьорите, че и без това набих доста пари в колата.

Евентуално някой ако си търси пружини + амортисьори да правим бартер :sleeping:

Редактирано от hristo__
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...