Jump to content

Неравномерна работа на двигателя при 1900 оборота на ауди а4 тди 131кс


miron81

Recommended Posts

Здравейте, някои мже ли да ми обясни защо при задържане на 1900 оборота двигатела тресе сякаш прекъсва, нагоре изчезва и надолу го няма когато е на скорост същата работа, двигателя е 1.9 131кс. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направи една диагностика и ще разбереш,че така е като игра на тото,иначе в този диапазон може да е от ролка на алтернатора,ако имаш предвид под 'прекъсва' вибрации

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко колеги имаме подобен проблем на 2.0тди. Не прекъсва а нещо като вибрации с равномерна честота. Аз лично не предприемам нищо , защото може да е от 100 неща ( и то скъпи за ремонт). Един колега от форума ми каза ,че при него тези вибрации се местели на различни обороти , когато разменял дюзите. Ако решиш проблема , драсни диагнозата :) . Поздрави !

Редактирано от Svetliu90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същото люшкане на 1.9 131к.с мотора на същите обороти 1900 от 4 години, под и над тях го няма. От скоро съм с нов маховик и съединител и си е все същото, като се чудя за една дюза, която е с по-висока стойност, дали не идва от нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-високата стойност на дюзата , може да не е от нея , а примерно от слаб цилиндър.Аз лично се ослушвам ,за някой , който си е решил проблема , а не да сменям на поразия части , в които не е проблема. Така ще си ги люшкаме тия 4 цилиндърчета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен 2.5 имах подобен проблем оказа се импулсен датчик маховик и дебитомер,смених датчика и се оправи колата 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам една дюза с по високи стойноси може би е от нея но не съм сигурен. А този импулсен датчик къде се намира? И има ли го на 1.9

Редактирано от miron81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@flober9106 а паленето и мощността как са , като си на предварение ? И  на колко точно направихте центровката? Какъв двигател е твойта ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При мен го има това разклащане най-често го прави на свободна, усеща се най-вече в краката в купето, но лошото че някой път оборотите на мотора се променят и тресе повече и пропушва отзад .. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...