Jump to content

Препоръка за SSD


Recommended Posts

Е, аз ползвам нещата по-дълго време.:hilezh:

Паметта е важно да е здрава, все пак за мен това е най-важното

Две години са малко и ако се ползва за OS  .

Kingston също имат SSD, някой има ли наблюдения?

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече от година ползвам Самсунг Ево и съм доволен. Като го избирах се колебаех между него и Интел 530, за който бях намерил добри отзиви. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Kingston HyperX® Savage 240GB SSD, само че на стационарен компютър - втора година подкарвам с него, нямам драми, скоростта е близка до посочената в спецификациите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Kingston на настолния. Към 80лв го плащах (120GB). Нямам ядове с него, но го имам само от 6-7 месеца.

 

За тия пари бива според мен.

Capture.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@SpeedyMan очевидно си технически неграмотен, така че не заблуждавай хората. Ще вземе някой да ти повярва :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със Crucial 250 Gb вече 4 години - ето този: https://www.amazon.com/Crucial-256GB-2-5-Inch-Solid-CT256M4SSD1/dp/B006MQQC0S

 

Parkdale.jpg

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моите тестове със същата програма за да бъде сравнението поне меродавно, нещо не са както трябва да бъдат. Скоростта при запис е по-голяма от скоростта при четене.....???????

SSD.jpg

 

И същите тестове като на колегата над мен. Програмата не дава еднакви тестове при 3..4  последователни измервания.

 

SSD_1.jpg

 

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, netizen said:

@SpeedyMan очевидно си технически неграмотен, така че не заблуждавай хората. Ще вземе някой да ти повярва :hilezh:

И що?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязал съм, че ако тестът се пуска от същия диск с ОС, дава по-ниски резултати.

Преди няколко години имах един Кингстън, който 1-2 месеца след инсталация на ОС, изгряваше с BSOD. Никакви проблеми на диагностики.

Сега съм със Самсунг на единия лаптоп, OCZ на другия и Интел на десктопа - всички са между 3-5 години и хвъркат безпроблемно, като машините не се изключват почти.

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То зависи от контролера на конкретния модел. От Kingston до Kingston има разлика.

Например Kingston HyperX Savage  и Kingston V300 са различни поколения така да се каже :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Crucial 250 Гб SSD го въртя вече 4 години. Имам и един нов Самсунг Ево 250 Гб. който го купих за един стар лаптоп. Днес ще ги разменя и ще видя дали Самсунага ще даде по-добри резултати от тези които получих по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как ги вадиш тия резултати, но максималната скорост на трансфер на SATA3 е 600МБ/сек :hilezh: Ако не се лъжа Magician софтуера имаше някаква caching функция, която използва РАМ-а за ускорение. За да покажеш валидни данни, трябва да я изключиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три дена с температура и .....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено си играят с RAM-a (requires 2GB physical RAM) :

 

Magician OFF:

Magician OFF.jpg

 

 

Magician ON:

Magician ON.jpg

Редактирано от Thor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...