Jump to content

AFN не подава газ


fulsome

Recommended Posts

Здравейте!
Карам а4 1.9тди.От 1 седмица усетих, че колата започна да си мени оборотите на празен ход.Също така придърпваше, когато се поддържаше  едно положение на подаване на газта при ниски обороти ( 1000-1700 оборота).Вчера подаването на газ съвсем отказа на 2 пъти.При изгасване и запалване на двигателя проблема се оправи.Също вдигна и оборотите на празен ход 1200-1300.Днес вчерта напълно заби...вече и изгасване и палене не оправя проблема.Държи 1300 оборота и при натискане на газта...нищо.
От какво може да е ? Имали ли сте подобен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17970/P1562/005474

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17971/P1563/005475

Това са варианти. Не ти ли свети/мига някоя лампа по таблото? Прочети компютъра за грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 2 пъти почна да ми мига лампата за подгряване на свещите.На 21 щях да я карам на сервиз и диагностика.Лошото е че колата се прецака в едно забутано селце в гората.Там няма диагностик..нито пък аз имам букса.Ако не се оправи ще трябва да я товаря на пътна помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е от педала. Но би трябвало да заработва на по-високи обороти и да можеш да се придвижиш.

 

Имаше нещо с кабелите да се поврежда май - разгледай буксата, ако има достъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, mshbul написа:

 

Най-вероятно е от педала. Но би трябвало да заработва на по-високи обороти и да можеш да се придвижиш.

 

Подкрепям.
Абсолютно същата драма имаше мой приятел с B6 душегуб. Оказа се педала на газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразрвових се доста.Един колега имал същия проблем

" С годинките и явно податливо на влага при дъжд проникваща в кутията на ECU-то която се намира под предния капак и овлажнява конектора от педала до ECU-то. Самата букса е в ъгъла до едниния винт на капака и от там се овлажнява. При мен лично беше клеясала и това създава проблема и не прави добър контакт особено при влажно време. Просто се почиства с контактен Спрей и всично е вече наред "

Трябва ли да се сваля ECU-to за да се стигне дотози конектор.Имате ли се на идея кой точно е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм наясно, някъде бях попадал на тема за това и си спомнях, че имаше нещо по кабелите, ама какво и как не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия го ядох и аз преди година. Проблема се оказа точно в окис на въпросната букса. Отваряш кутията на ECU-то, истегляш го на страни или направо го махаш и буксата е зад него най-вдясно и почти не се вижда. Не помня цвета и ,но най добре извади всички и ги напръскай с качествен контактен спрей или ВД40. 

 

Редактирано от krasitt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Уж чета тука редовно, пък тази тема съм я пропуснал и не знаех за проблема, докато не ме сполетя и мене същото. При мен се оказа буксата долу при педала, но като нищо може и да е и другата в другия край на кабела при ECU-то :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...