Jump to content

Твърд педал на спирачката


tonkata0770

Recommended Posts

Здравейте колеги имам следния проблем от едно известно време от както застудя педалът на спирачката става твърд като камък понякога този проблем изчезва преди два дена никакви проблеми снощи си ходих на село тази сутрин я паля и пак твърд педала и не се управи натискъм го потъва съвсем малко и пак се втърдява махнах маркучето на вакума което отива в сервото осеща се че прави вакум дайте съвети ако някой е имъл такъв проблем от какво може да е?Колата е а4 б6 2.5тди 155к.с

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото се появи и при мен при -20, явно трябва да сменя спирачната си течност, която е на 3г.

Чувството е ужасно.....паля тръгвам, спускам си се спокойно и на кръстовището натискам спирачки.....да ама не, подминах го като малка гара, педала удървен колата си продължава и не спира.След като покарах малко се оправи.Случи ми се 3 пъти в големите студове, само сутрин след палене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на двамата им предстои смяна на серво,колко скоро зависи от симптомите. Не потегляйте преди да се убедите че имате педал на спирачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, bobitovn написа:

Същото се появи и при мен при -20, явно трябва да сменя спирачната си течност, която е на 3г.

Чувството е ужасно.....паля тръгвам, спускам си се спокойно и на кръстовището натискам спирачки.....да ама не, подминах го като малка гара, педала удървен колата си продължава и не спира.След като покарах малко се оправи.Случи ми се 3 пъти в големите студове, само сутрин след палене.

Точно това се случва и колега като смени течноста управи ли се 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това се случва и колега като смени течноста управи ли се 

Сменях я преди 3г. с оригинална.Сега още не съм.Може и Пепи(buzzi) да е прав.

Passi ще проверя какво се случва покрай сервото утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих много добра инструкция за смяната на сервото.Ама в тези студове без отопляем гараж не става.

http://www.pelicanparts.com/techarticles/Audi_B6_A4/62-BRAKES-Brake_Booster_Replacement/62-BRAKES-Brake_Booster_Replacement.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги мисля утре да пробвам да нагрея с нещо сервото и да видя дали ще се отпусне педала ако нещо замръзва в него да видя дали ще има ефект 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да харчите пари, проверете маркучи и вакуми и двамата сте получили педал след време,кратко при това, на студено. Ако е лед, ще се рязмрази мн бавно,ще изметне гумата във сервото и ще се появи характерен звук при натискане. Не бързайте да сменяте,нека  първо погледне майстора ви. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам от какво може да втвърдяването на педала, но като е станало дума, много внимавайте с това събиране на вода около сервото и акумулатора. Мой приятел така си изпати, наводни се там и му изгоря компютъра, само че на фолксваген файтон. При мен също бяха запушени маркучите и имах 10см. вода, единият е под сервото и не се вижда, само с напипване с ръка се отпушва, другият е под акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен в студ го имам абсолютно същия проблем и като я покарам малко се оправя.Пишете ако сте решили проблема и как.

Изпратено от моят GT-I9300 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера я закачах ма Вагкома, изкара ми грешка в ABS модула.....Voltage too low.....най-вероятно акумулатора ми е зле(то се и усеща де).Но това не може да е причина за твърд педал.

Откакто го направи последно на -15 градуса, повече не се е втърдявал педала.Ще я след и пиша, ако открия нещо.

Дренажните отвори и отсека в който се събира вода ги следя редовно и нямам драми с наводнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, и при мен има същия проблем.За сега се е появявал 3 пъти и после изчезва до следващия път. Проверих сервото и е за смяна, а това става като помпиш педала на спирачката докато стане твърд и задържаш, след това палиш, ако педала умекне си добре, ако остане твърд(както при мен) си за серво-вакум. Ето и клипче https://www.youtube.com/watch?v=VK4lowH7kQE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...