Jump to content

Колеги това отоплител на антифриза ли е ?


sirhot

Recommended Posts

Кое от двете е? Ако е горното провери подгревните свещи,и ако работят виж релето което отговаря за тяхната работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време се бях интересувал за тия подгревни свещи. Оказа се, че работят само когато тези условия са изпълнени + оборотите да са над 1500. При мен са забелязва когато оставя колата да поработи малко на празни обороти и я форсирам при преминаване на 1500 оборота се чува включването на релето, при падане на оборотите изключва. Предполагам, че се включват в движение, за да няма ефекта на тресене от голямата консумация.

15241749_1428239800534331_6386269704084929861_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес четох някъде че уж се включвали от +5 градуса на обороти и като се форсира на 2500 оборота преди да стигне 50 градуса се изключвали.... аз не чувам да се включва реле ,но след като потегля първия път като сменям от 2ра на 3та се чува сякаш антифриз или гориво прошъшква и след това не се чува ...тия дни ще проверя свещите но не знам кое реле отговаря за тях....

Sent from my x600 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи колеги днес измерих свещите едната работеше другите 2 не.Купих 3 нови свещи днес при -3,5 градуса външна температура след 5тата минута на място запалена почна да духа топло, след 10тата минута потеглих и градско каране нормално без надвишаване на 2000 оборота след 3 км си направи 90градуса вътре стана жега чак не ми се слизаше голям кеф.Благодаря на отзовалите се :)

Sent from my x600 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с повишаване на оборотите е за самите подгревни свещи. Те продължават да греят няколко минути, но се изключват над 2500 об., паднат ли под пак се включват.

Допълнителния подгрев на антифриза не се влияе от оборотите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...