Jump to content

Заден диф с механичен блокаж?


TiL

Recommended Posts

1 hour ago, kkris said:

Това не е 100% вярно.

Ако не ми вадиш думите от контекста е 100% вярно :)

А именно, че ЕДЛ-а "замества" механичния блокаж (който е само на задния мост). Бонусът трябва да е блокаж и на предния мост (какъвто има и Голф 3:))

Кажи по-добре Q7 с торсен ли е, че тази платформа не ми е много ясна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно при първите торсени е една гривна, която се задейства с копче и чрез вакуум се премества и блокира на 100% задния диф.

Самият торсен също е вид механичен блокаж, но не е твърд. ЛСД, шперове също са механични, но не "твърди".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Е ти си го написал, замества механичния блокаж на двата отоврени дифа(преден/заден), но не играе на 100% за работа на торсена, даже напратив, при първите поколение EDLли, единствената роля, когато торсена е зависи от EDL e когато "увисне" само едно от колета, независимо кое от 4те...

Кюто е с преден и заден отворени дифиве, а посредата с Асиметричния торсен 40/60. демек петото поколение...

Малко по-точно за задния блокаж на 1во и 2во пок. куаттро, на задния диф има "пин", който от външната страна се управалява от вакуум, а вътре мести муфа, която зацепва лявата полуоска с касетата на дифа и се получава така наречено 100% заклюване, както колегата вече е споменал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че това показва идеята на торсена. Когато задните колела са на ролките, то предните почват да се въртят, ЕДЛ-а не ти трябва в този момент. За това трябва да излезе от ролките, ако не излезе, то торсьона има проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...