Jump to content

Музиката прекъсва Audi A6 allroad 2007г.


MaRtiNsKi

Recommended Posts

Здравейте колеги. От 10 дни съм собственик на Ауди А6 Allroad 3.0 2007г. Като цяло съм доволен от колата засега,но имам проблем от 5-6 дни. Музиката ми прекъсва. Както свири изведнъж почва да прекъсва за секунда и след това продължава да свири. Това го прави на всеки 7-8 секунди.Прави го и на радио и на диск. Не съм много запознат с електрониката на тези коли тъй като години наред карам само Фолксвагени,но е доста дразнещо. Другия проблем е и със дисковете. Слагам диска в плеара и го разчита. Почва песента (през времето в което свири накъсва пак) и след като я сменя със трак 2 изведнъж изписва,че диска неможе да бъде разчетен. Къде да търся проблема? MMI-то ми май е от първите с по-малкия дисплей. 

 

Извинявам се,ако съм объркал раздела,но търсих и не открих някой с моя проблем :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом и на радио го прави може някоя букса да прави лош контакт според мене,а най добре колегата bsdnikolov ще ти обясни,той е по вещ в тая област.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах буксите отзад при модула и антената,почистих и оптиките,но разлика няма. Има ли вариант някой говорител или нещо друго да окъсява?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега!

Провери ли дали не тече течност за чистачки върху модула на навигацията /отзад в багажника в лявата ниша/ от повреден маркуч на чистачката на багажника? На мен ми правеше такъв проблем от скъсания маркуч, който е фабричен проблем на всичките автомобили от този модел. Даже имаше сервизна акция до един момент...

Поздрави! 

П. с. - сега видях, че май си с MMI Basic... Ти май нямаш модул в багажника, но не пречи да провериш и горния вариант...

Редактирано от Бате Весо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако прекъсва на еднакви интервали от време може да се включва Component Protection-a (СР) на аудио системата. Сменял ли си нещо по нея с друго 2-ра употреба, откачал ли си акумулатора, правил ли си ъпдейти по нея? Не е лошо да я закачиш с VCDS за да се види точно от къде е проблема. Ако покаже СР, ще трябва да ходиш до Порше за да го махнат.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами там откъдето я взех мисля,че са сменяли акумулатора. Възможно е от него да го прави така ли? 

Иначе по нея нищо не е сменяно. 

Да си призная честно съм забелязал,че прекъсванията са през едни и същи интервали и самите прекъсвания винаги са 1 по-дълъг и веднага 1 къс след него. След няколко секунди нещата се повтарят....

 

На ваг ком-а къде да влезна за да проверя дали пише CP? 

 

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влез в ММИ и в аудио системата, там трябва да е записано като грешка,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачах я преди малко на ваг ком и няма никакви грешки. Или не влизам където трябва или неиска да си каже проблемите. В Sound System имаше грешка на оптиката,но може би заради това,че извадих оптиките докато ММИ работеше. В Radio всичко е чисто,както и в Media Player... 

Никъде където можах да вляза нямаше грешки. 

 

Забелязах,че освен прекъсването при работещо или неработещо ММИ има пукане от колоните все едно замерят колата с камъни.. 

 

Някакви идеи какво да сменям или да ме упътите къде да търся проблема? 

Ако взема нов модул като този,който имам дъс същия номер дали ще се заключи?

 

поздрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма грешки и в ММИ остава проблема да е хардуерен - някаква повреда в самия усилвател. Огледа ли за следи от текла вода върху него, както предложи колегата по-горе, намира се отляво в багажника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги това като го гледам не е добре и може би това е проблема,но ако ми кажете откъде и с какво да започна ще съм много благодарен.

IMG_0154.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги взех си тапа за оптиката. От къде трябва да почна да я слагам или няма значение. Забелязах че една голяма букса и 2 по малки влизат в CD Player-a както оптиката и 2 букси на антената. Като изключа оптиката и слижа тапата ММИ стои на логото и до там... Да си правя експерименти или да я откарам някъде където са запознати с проблемите на тези коли?

 

Някой може ли да ми каже Радио модула и модула за телефона къде се намират? 

 

Благодаря! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Малко да вдигна темата. Сменях модулите на антената и усилвателя и нищо. Дали целия проблем не е в плеара в жабката,защото не чете дисковете и постоянно му се пуска някакъв вентилатор. Но изключа ли го него от буксите всичко спира ... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш блутут модул то почти на 100% проблема е там!!!Намира се в шоф крака в една пластмасова кутия под мокета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също имаше прекъсване на музиката,но след ъпдейта при Стефан всичко си дойде на мястото.

Изпратено от моят D5803 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица качвах блутут модул на Ауди което нямаше оригинално,бях взел 3 модула  за да видя кой ще стане ,с един от модулите музиката прекъсваше на равни интервали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо честито със здраве да си я караш.

Според мен оптиката е проблемна и залагам на двд за навигация ако нямаш е на радиото или усилвателя .

Миналата седмица  един приятел ме викна да видя защо му спряла аудио системата и аз може би  повече от 2часа рових по колата  премахнах едно от звената на оптиката и взех да махам един по един модулите ,оказа се  двдто  отворих го и какво да видях корозия  между крачетата  на изхода на оптиката викам си тва е за кофата ама да го почистя   и о чудо тръгна .

Моя човек сподели ,че от доста време му прави номера прекъсва и тн.

Виновника за всичко се оказаха мокри стелки ,винаги след мивка ги мята в багажника да съхнат  и в деня на спиране системата  стелките пак били е багажника мокри .

 

 

 

Редактирано от denyych
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз съм с mmi basic. Имам един cd player в жабката, един усилвател в багажника от ляво и мисля че има и телефон тъй като ваг кома ми го намира. 

 

Stuttgy - къде мога да намеря този Стефан? 

 

Dennych - Колега аз в багажника от ляво имам само един усилвател и усилвателя за антената. Всичко е сухо видимо. Модула на телефона незнам къде е да го проверя и него. Иначе в жабката плеара го разкачах от отптиката и буксите но всичко спира и не тръгва като е разкачен. 

 

Sunshai- колега с бейсик система незнам дали имам блутут? Иначе под шофьора какво трябва да има?

 

В събота съм почивка и мисля да поразглабям малко :D

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под твойте крака под мокета има тел/блутут модул,сложи там оптична тапа и пробвай :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VBI освен Порше, може и кабел Abritus да маха CP, но понякога иска дъмп на 8 краковия EEPROM от Gateway. Като цяло за под час се прави цялата процедура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е Стефане, но като ходих навремето при Жоро от Суходол, той се закачи с кабел Abritus и каза, че има вероятност да се наложи да се прави дъмп на еепрома, което ще отнеме време и затова е по-добре да отида в Порше. Вече ако от там откажат или има някакъв проблем да отида пак при него и ще махне СР. Затова отидох в Порше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някой от компонентите  КП се премахва с копиране на дъмпа от ЕЕпром.Аз успях да си обуча три модула по този начин :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...