Jump to content

Бюджетна екшън камера


Recommended Posts

бате темата е за бюджетка, обясних ти моето мнение и решение, нямам ма грам никво намерение да ти се обяснявам кое ме е подикнало към gopro 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги, загледах се и аз в някои от моделите на ELE да имам нещо бюджетно, като ходя за риба или разтърквам кабриото по красиви места,
Един малко лайшки въпрос понеже никога не съм ползвал таква камерка.
Как става връзката м/у камерката и устройството напр. смартфон или таблет с Андроид. Понеже видях, че на камерата пише Wi Fi нужно ли е да има интернет :nixweiss: за да се осъществява връзката м/у 2те устройства и само твоа ли е единствения начин. За Bluetooth - а ми е ясно, но ако връзката м/у устройствата става само чрез интернет, как стои въпроса в чужбина или където няма покритие ?

И втори въпрос от къде мога да намеря магнитна стойка за таква камерка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега :zustimm: намерих в тубата едно клипче, как се прави.
А някой нещо за магнитна стойка да подскаже за да мога да я лепвам по колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за колата е най-добре двойна лепенка от 3м (има 3 бр в комплекта с аксесоари). За да няма проблеми е идеалния вариант да се залепи на топло стъкло, след като е работила колата (примерно като се прибереш от работа) и да не слагаш камерата веднага, а да остане така за през нощта. След това, няма махане ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E от ози тип имах предвид...

Rubber-Coated-Magnetic-Magnet-Car-Suctio

Намерих 1-2 вида в ибей на цена 7-8$ от Китай
В БГ за сега само една, която струва 69 лв :steinigung: и е безпредметно
Накрая ще си купя един магнит и ще дам да му направят подходяща резба ;)

 

gopro+hero+magnet+mount+3.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 hours ago, esox hunter said:

В БГ за сега само една, която струва 69 лв :steinigung: и е безпредметно

да няма смисъл такива неща да се купуват от бг. В алиекспрес не може да няма такива стойки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май аз съм шматка :D...мисля че това означава, че вече е пакетирано и изпратено за държавата с код БГ..тоест България...а аз си помислих, че вече е пристигнало и си седи и ме чака

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги още една питанка. Заръчах една камерка Ele Elite и чакам да пристигне обаче някой, който има подобна може ли да ми каже, какъв е размера и стъпката на резбата на водозащитния бокс на камерката  ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

UjzRKpR.jpg?2

 

Ето я на..сингапуреца е решил да го отбележе, като подарък и ми спести митото и ддс-то..сега ще ми трябва разяснение с аксесоарите, че мога да се целя с тях :D

 

P.S. каква SD карта да си търся...какво ще ми препоръчате..под каква скорост не трябва да падам и 32 gb достатъчни ли са

Редактирано от bonevstiliyan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да не е на сандиск карта, че те си имали "собствен контролер" и не на всички устройва бачкат. Иначе всяка клас 10 ще ти свърши работа, 32гб е предостатъчно. Взимай най-евтината клас 10 - кингстон/самсунг/трансценд са ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карта взех 80мб/с за 40 кинта и си поръчах овална основа с лепенка за каска за ски + J hook, както и вендуза за колата...обаче имам проблем с другите аксесоари в кутията и ще помоля някой да ми разясни кое за какво е, понеже това ми е първата камера от този тип.

 

1. Това ми прилича на някаква щипка за дрехи, но не знам дали е такова

hsvu1cf.jpg

 

2.

wEt5yK7.jpg

 

3.

InQQp5A.jpg

 

4.

rRoUgIe.jpg

 

5. Това май ми прилича, като на стойчица за колело

d14I2fz.jpg

 

6. Ако това са допълнителните защитни лепенки, как се ползват?

fK2pRIK.jpg

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в книжката има описани кои аксесоари в каква стойка се сглабят ;)

 

а лепенките са двустранни, лепиш някъде, където планираш да сложиш камерата, след това лепиш върху нея една пластмасовите подложки, върху която можеш да щракваш камерата, която трябва да е в кутийката от снимка 4 примерно. Като ги нащракаш няколко пъти аксесоарите ще схванеш кое за какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 В някои клипове обясняват кое за какво е - някъде може и да има как се ползват аксесоарите.

https://www.google.bg/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=tube+ELE+Explorer+4K&gws_rd=ssl

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, HannoSLM написа:

в книжката има описани кои аксесоари в каква стойка се сглабят ;)

 

а лепенките са двустранни, лепиш някъде, където планираш да сложиш камерата, след това лепиш върху нея една пластмасовите подложки, върху която можеш да щракваш камерата, която трябва да е в кутийката от снимка 4 примерно. Като ги нащракаш няколко пъти аксесоарите ще схванеш кое за какво е.

в книжката нямаше нищо за аксесоарите...то ако беше така хич нямаше да питам :D..а относно лепенката, днес като говорих с пича от hdcam  и ми каза, че препоручва и подсигуряването с някаква лепенка и въженце, което не разбрах точно как става

преди 12 минути, alexvan написа:

 В някои клипове обясняват кое за какво е - някъде може и да има как се ползват аксесоарите.

https://www.google.bg/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=tube+ELE+Explorer+4K&gws_rd=ssl

 

да да разгледах...благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък въженце, оригиналните лепенки на 3М след престой 24ч. са толко здраво залепени че тряабва силно да я закачиш на клон или нещо такова за да се отлепи. 

 

2 ти е стойка която се “щраква” в/у подложка залепена някъде 

3 са ти различни рамена да нагласиш камерата към стойката от снимка 2 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи тест с камерката..чеснто казано не знам какво да очаквам и дали това, което се получи при драйвинг теста е ОК..скоростта е около 50-60 км/ч с A6 Avant AJL със спортно фабрично окачване и 17-ки джанти, с нови гуми...не знам дали трептенията са нормални, дали проблема е в колата, в камерата или вендузата. Аз лично смятам, че е доста добре за цената си и това, което се очакваше като резултат. ВИДЕО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено хич не е ок! Не може да се тресе така, или стойката ти не е стабилна и много се клати, или камерата е дефектна. Изглежда че оптичната стабилизация ти липсва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да елеминирам фактора стойка..да направя едно клипче докато я нося в ръка? @HannoSLM

Сега ми прави впечатление, че иконката за anti-shacking не е активна за видеото, а само за снимките..и също че версията на firmware не е последната, а в новата има опцията gyroscope..след ровене из няколко форума, този проблем се решава с ъпдейт на фирмуера, но засега изпитвам леки проблеми..като го направя тогава ще направим клип за сравнение..нещо такова трябва да стане ЦЪК

Редактирано от bonevstiliyan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първа стъпка е ъпдейт на firmware. След това трябва да видиш как снима, но при закачена камера на предното стъкло е абсурдно да се клати толкова много. Пробвай и в ръка да видиш как е, да снима докато ходиш - тези малки трептения са типични за камера без оптична стабилизация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...