Jump to content

Плафони


Sashop4o

Recommended Posts

Има! Има най-различни по сила ледове ,вид, размер, и т.н. освен това ако си фен на по жълта светлина си вземи топло бели ледове с малко диоди и така почти няма да има разлика ,нщ ако оставиш багажника и плафон дълго време знаещ че нищо не консемира като ток . Иначе аз ги предпочитам защото светят по силно имам разнообразие от различни яркости и ми харесва бялата светлина в колите . Аз също не слагам турбо мощни защото и мен ме дразни като светят повече от крушката вкъщи , а и идеята е да ти свети на даденото място достатъчно силно колкото да си свършиш работата , а не да правиш ден ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 hours ago, s7r3l0k said:


Пак питам - има ли по-слаби крушки, които е удачно да се ползват за централния плафон, за да не вади очите всеки път.

Зависи и Келвините. Колкото е по нисък Келвина, толкова по жълтеникаво ще свети. Но да ти кажа аз не съм сигурен че точно при тези крушки има голям избор :/ 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обедих се вече, прави си! 

Аз все пак силно се съмнявам, че тия описания на келвини/лумени е актуална след като ги поръчваш от чинг-чонг държави през алиекспрес. :)

А дали си слагал крушки с Canbus? Или няма значение при този модел? Горяха ми крушки, но грешки не съм виждал.

 

On 26.02.2017 г. at 1:09 PM, Sashop4o said:

А след седмица обмислям да сложа осветление в краката слабо ....

А колега, не искаш ли да направиш една подробна темичка с детайлни и хубави снимки за това осветление? 

Аз лично съм го мислил, но няма да закачам на комфорта, а на черваната лампа на края на вратата(warning light) така ще свети в краката само като отвориш :)

Редактирано от Punkstyle2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CANBUS имат само колите с фабричен FIS доколкото знам. Моето табло с FIS го насадих и не ми показва нищо, когато изгори крушка. Ще ми е интересно да видя снимки и как става. Най-вероятно ще бодна LED светлини в багажника и евентуално на вратите.

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1.03.2017 г. at 11:11 PM, s7r3l0k said:

CANBUS имат само колите с фабричен FIS доколкото знам. 

Значи незнам за фиса, но аз съм с половин фис и все пак грешка не дава. Ето как стана осветлението на номера: (крушката е без канбус и е 39мм) 20170302_212618.jpg

Сега за багажника и за жабката ще си поръчам и от там ще кача снимки :)

Стрелок, на вратите отдолу предполагам ще слагш лед?

А предопредителните крушки на края на вратата? Знаеш ли ги какви са, защото идеята е добра! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Punkstyle2 написа:

А предопредителните крушки на края на вратата? Знаеш ли ги какви са, защото идеята е добра! 

Т10 са крушките в плафоните на вратите, Лед съм сложил само на тези които светят в земята, червените не съм ги пипал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Punkstyle2 написа:

Значи незнам за фиса, но аз съм с половин фис и все пак грешка не дава.

Не дава грешка,защото нямаш модул за изгоряла крушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро са някакви релета след фаровете, обсъждахме го в една моя тема преди известно време. Ретрофитва се от А3 и А6, но струва доста, пускат се кабели до стоповете и фаровете и си е досадна процедура. Някой беше споменал сума от рода на 200лв. Вероятно цена на труд + части.
Червените светлини на вратите нямат нужда от пипане, мисля че достатъчно добре си светят. Белите/жълтите също са ОК, но вероятно тях ще ги сменя, без различни гъзарийки като прожектиране на Ауди емблема или подобни простотии. Всички други светлини ми се струват добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги преправих моите плафони под вратите и съм сложил led лампи като тези на номерата c5w. по големи крушки и повече светлина :) Тия плафони които отразяват логото на ауди в земята и аз не бих ги сложил, Правят колата да изглежда евтино, както и всякакви други глупости.... стикери по стъклата, вежди на фаровете...

DSC012465.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам светлини на вратите :( На едната врата имам плафонче , а на другата няма имам плафона но не е сложен . Не идват кабели до там и това усложнява работата по монтажа им. Стига да се наканя и тях ще направя. Иначе как се славя мигача на калника , че не свети едната крушка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, Sashop4o said:

Иначе как се славя мигача на калника , че не свети едната крушка :)

Сваляш подкалника (на няколко болта е ) и действаш :)

11 hours ago, s7r3l0k said:

, без различни гъзарийки като прожектиране на Ауди емблема или подобни простотии. 

Защо бе Стрелок? Та това е толкова "оригинално" :stupid: А "жълтите" светлини според мен е добре да светят по-силно! Незнам защо са го направили като екстра и са го оставилис толкова слаба крушка... 

Искам да кажа " отваряш вратата и виждаш, че е кално" си е цела екстра за нашите земи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проекцията на емблеми я има на 4Ф, евентуално на Д3 и по-новите модели. Виждал съм такава светлинка на А3 и беше.. абе не беше добре.:hilezh:
Иначе белите светлини е хубаво да са по-силни точно по тази причина, която си споменал. 

Преди 14 часа, evg_eni написа:

 

Аз ги преправих моите плафони под вратите...

 

Какво точно има за преправяне? Няма място за LED тялото ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 hours ago, Sashop4o said:

Аз нямам светлини на вратите :( На едната врата имам плафонче , а на другата няма имам плафона но не е сложен . Не идват кабели до там и това усложнява работата по монтажа им. 

Аз бих изкарал ток от крушката в жабката, защото по-лесно ще го закарам до вратите  :eusa_whistle:Предполагам, че има прекъсвачи някъде по вратите, но не съм се заглеждал къде точно седят :/ 

7 hours ago, s7r3l0k said:

Проекцията на емблеми я има на 4Ф, евентуално на Д3 и по-новите модели. Виждал съм такава светлинка на А3 и беше.. абе не беше добре.:hilezh:
Иначе белите светлини е хубаво да са по-силни точно по тази причина, която си споменал. 

Какво точно има за преправяне? Няма място за LED тялото ли?

220V  и една 140W ламба :D (бъзикам се!! :D )

Стрелок сигурен ли си, че тая селска проекция изобщо е заводска?:stupid: Имаш ли снимка под ръка на белия плафон, че ми стана интересно каква преработка търпи?

Някъде по-нагоре прочетох, че крушката е като над номера, багажника, жабата и т.н. , но в нета засичам същите но по-широки платки и повече диодчета в крушката! Та ако колегата не е направил същото, няма ли да стане да натикаш въпросната по-широка крушка и да свети по-силно ? И също така ми е интересно, защо тази лампа би светила слабо? Измислили са кола чудо (не конкретно за тия старци) и не са сложили една по-силна крушка??? :eusa_clap:

Редактирано от Punkstyle2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има прекъсвачи и аз не ги виждам , сигурно е с рит ампули . Трябва пак от плафоните да взема за вратите ама има време докато почне да ми се занимава с тия глупости :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...
На 3/6/2017 at 12:05, Punkstyle2 написа:

Аз бих изкарал ток от крушката в жабката, защото по-лесно ще го закарам до вратите  :eusa_whistle:Предполагам, че има прекъсвачи някъде по вратите, но не съм се заглеждал къде точно седят :/ 

220V  и една 140W ламба :D (бъзикам се!! :D )

Стрелок сигурен ли си, че тая селска проекция изобщо е заводска?:stupid: Имаш ли снимка под ръка на белия плафон, че ми стана интересно каква преработка търпи?

Някъде по-нагоре прочетох, че крушката е като над номера, багажника, жабата и т.н. , но в нета засичам същите но по-широки платки и повече диодчета в крушката! Та ако колегата не е направил същото, няма ли да стане да натикаш въпросната по-широка крушка и да свети по-силно ? И също така ми е интересно, защо тази лампа би светила слабо? Измислили са кола чудо (не конкретно за тия старци) и не са сложили една по-силна крушка??? :eusa_clap:

Даже на новите Аудита ги слагат (S, RS) на мене много ми вади очите тва.
За жабката и отзад в багажника какъв им е размера на тия крушки? Също така, трудно ли се сменя тази в пепелника? На мене много ми бледнее нещо и искам 1 идея по-силно да свети.
А който ще сменя тия на номерата, аз с много игра ги смених. Но и двете стари крушки ги счупих с отверката докато ги вадех, а даже с макетното ножче резнах по 1-2мм от лайсната на рег номера(от тия 2-те ушета дето стърчат точно там където са плафоните)

Редактирано от simoV49
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 39мм 40мм са повечето , абе гънеш пластините докато пасне и това е :D . Тази на пепелника ако свети не я бутай, моите вече и те са лед ама филм си беше докато ги сложа . Вече плафоните на фратите са факт и работят коректно . Дори вече обчислям ледове на огледалата като на "новите коли"да виждам къде стъпвам като съм до колата , че това "посрещни ме от вкъщи само пред колата свети :D "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

На номера ги смених отвътре, а в пепелника и изобщо интериорните не съм ги пипал. За съжаление не помня какви бяха крушките но беглия спомен е, че бяха 39... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой може ли да ме посъветва от къде да започна, Аудито ми е 4 врати на задна лява врата двата плафона не ми светят, няма ток до тях на другите няма проблем кабел ли е прекъснат някаде и къде... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...