Jump to content

Гуми летни


Recommended Posts

колеги имам въпрос относно размера на гумите, въпреки по високата цена ми се иска да си сложа 215/55/16, в момента винаги съм карал на 205/55/16, но ми идват малко ниски, почти на всеки полицай закачам лекичко, разликата е 5мм височна. Дали си заслужава, возията дали ще се промени. спрял съм се на тези 2 модела и размери, но още не съм решил за размера.цък и цък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Разликата е 11мм. Дали си заслужава .. да.   Според мен 215/55/16 е най-подходящия размер гуми за А4 8Е. Колата е много по-стабилна спрямо 205. Не се усеща някакъв спад в динамиката и разхода на гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналото лято взехме за едната служебна "кола" (Дачия Логан) Континентали. Супер се държаха, но в края на лятото или около 10к км. по-късно не ставаха за нищо. Отидоха в коша. А колата я караше колега, който по принцип пази, нищо че е служебна.

 

Относно размера. Разликата е 5мм, ама в радиус, а не в диаметър. Аз зимата я изкарах с това, нямах ядове, а съм със спортно окачване. Но следващия път ще взема 215/55/16.

Сега се оглеждам за 235/45/17 за лятото ...

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да на 215/55/16 височината е 11,8см., а на 205/55/16 височината е 11,3см. Аз оплаквания от 205 нямам, еднствената причина е, че колата ще се вдигне малко, но ме претиснява, че ще стане по тромава.

Just now, МММ1 написа:

Който е с 3.0 .. B) При нас с 1.8Т доста коне напускат табуна ...

 но тия дето остават са расови

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах с 235/45/17 .. никога повече. Има една "коловозност", която е отвратителна.

преди 1 минута, Влади_мир написа:

...  еднствената причина е, че колата ще се вдигне малко ...

Ами вдигне я малко. С 1ВА окачване всичко е нормално ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Passi написа:

Някой има ли представа дали Континентал спорт контакт 6 я има в размер 205/55/16:gruebel:

 

От 19" нагоре е само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

това означава ли, че 215 не е за предпочитане пред 205, зашото рейката не е малък проблем, пък ако стане и тромава...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок, разбрах те това ми трябваше, размера ще е 215/55/16. само че продължавам да твърдя, че разликата е 5мм. а не 11мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зимата карам с 215/55/16 и съм доволен. Летния ми комплект е  245/40/18 и искам да кажа, че няма база за сравнение със зимните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 minutes ago, Влади_мир said:

ок, разбрах те това ми трябваше, размера ще е 215/55/16. само че продължавам да твърдя, че разликата е 5мм. а не 11мм.

 

5 mm. разлика в клиренса или 5 mm. разлика във височината на двете гуми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, Влади_мир написа:

но тия дето остават са расови

Ако влизат 15'' джанти ще бяга още повече.Махни ги тея 16-ки.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, royce написа:

Не е 5 mm.

Primex.jpg

на Примекс по dafault  не трябва да се вярва, най малко, че размерът 55 е отношение, а не височина, както те са го написали. Ето тук е описано какви са разликате. Не съм разбирач от темата но попрочетох, ето още една статия. Според първата статия всички предимства са за 215.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега да не влизаме в излишни спорове, вече няколко пъти споменахме, че става въпрос за височината(т.е. колко е от асфалта до джантата), а не за диаметъра.  колкото до калкулаторите които ми показваш, не си мисли, че всеки онлайн магазин използва различен калкулатор, всичките са си купили готов темплейт с разработени търсачка и калкулатор и само са и налели продуктите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сърди,всеки има право на мнение.

Още най-горе колегата ти отговори-разликата е 11 мм.,демек 215-ката е малко по-висока.

Същата работа е и при 17''-225 или 235.

Другото е цената.За летни са перфектни,за зимни си може да останеш на сегашния размер.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...