Jump to content

Bluetooth модули в Q7


HIFI

Recommended Posts

Здравейте,

 

имам инсталиран блутут в колата от "смотания" вид 333 вързан с моторолски телефон в подлакътника или само сим карта под него... Принципно този модел има Bluetooth, но той се връзва само със споменатият телефон. Другите го виждат, но не могат да се закачат към него - по време на процедурата за "сдвояване" (pair) колата не приема кода от телефона....

Четох, че това е положението с този модел и реших да купя 335. По чуждоземско се намират за около 200лв с доставката... след леко проучване разбрах, че ми трябва модел с хардуер от 13 нагоре, защото само те могат да се обновят после софтуерно до 336 MX, което пък била стабилна версия...

Стига толкова предистория, преминавам към проблемите.

Локализирах модула под пасажерската седалка, успях да намеря приставка (камък) за гедорето, с което да развия болтовете (това е трудна задача - не е стандартен)... стигнах до него и сега вече ми се дорева. Буксата на стария модул е с 42 пина, а на новият с 54. Събрах всичко обратно, защото без този модул MMI-я не тръгва (оптиката не е затворен кръг) и реших да търся букса. Намерих с парт номер 4Е0 972 144, поръчах и дойде. Докато я чаках намерих схеми за пренареждане на пиновете и бях толкова щастлив. Ето да споделя и картинката -> http://www.audiworld.com/tech/pics/elec133_Conversion.jpg източници -> http://www.audiworld.com/tech/elec133.shtml, както и http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=165112 .....

Слязох пак в гаража, свалих седалката, измъкнах кутията, извадих модула и си викам пренареждам и готово. Да ама НЕЕЕЕ... пиновете на моята букса нямат нищо общо с тези от картинката за конвертиране, ама нищо. Дори и бройката не съвпада - не са 11, а 13. Мога да разбера кои са захранване, микрофон, CAN L и CAN H, и т.н. Не ми е това проблема, но щом тук са грешни какво ще ме предпази да ги наредя грешно на новата букса ?!?!

 

Та след цялата тази плеяда искам да попитам има ли хора с Q7 и правилният блутут модул 4E0 862 335 желаещи да помогнат или такива с повече инфо от мен?

 

Поздрави и лек ден :)

 

П.С. Като приключа ще кача и снимковия материал за следващи ентусиасти.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Справих се. Никой не помогна тук, предполагам няма да има и еднтусиасти, които да си го направят на техните коли, но да кажа как стават нещата все пак...

От старият конектор T42 (за 4E0 862 333) към новият Т54 (за 4E0 862 335)

Пиновете, които се ползват са само 5, останалите може да се изолират или оставят на старата букса.

 

------------------------------------------------------------------
| name                                          |    Т42  --->   Т54 |
|-----------------------------------------------------------------
| Terminal 30 (B+)                         | 15,16 or 37  |  1  |
| Ground (GND) (Terminal 31)      |     35 or 36   |  2  |
| Open circuit diagnostic lead       |         33        | 14 |
| Telephone microphone (-)          |         41        | 12 |
| Telephone microphone (+)         |         42        | 11 |
------------------------------------------------------------------

 

ако някой е любопитен останлите от Т42 конектора са :

 

6 - Screen earth to telephone bracket -R126-
7 - Data (+) to telephone bracket -R126-
8 - TCU-Grd to telephone bracket -R126-
28 - Data (-) to telephone bracket -R126-
29 - CNT-RL to telephone bracket -R126-

 

прикачам и листа с пиновете на Т54 при монтаж в А8...

BT Phone.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 От преглед на документацията за АУДИ А8. Знаех какви са пинове при мен и как са наредени, че не отговарят на другите из нета с Т42 конектор и въпреки това старият модул работи, защото така е заводски.... Търсех такива, които да съвпаднат по разпределение и от А8 се получи и за двата модула...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ги из нета тези документи, само човек трябва да се разтърси. Аз от rutracker конкретно ги намерих. Има всички SSP-та + какво ли още не... но ESLA-та е незаменима :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елсата е с много информация. Но не съм успял да намеря пиновете на буксите да дават какви са.

По различните картинки разбирам някои пинове какви са, но не съм намирал има цялата букса описана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...