Jump to content

Проблем с миещото устройство на предно стъкло и фарове A4 B8 8K2 TDI


ian peas

Recommended Posts

Здравейте колеги. Притежател съм от скоро на AUDI A4 B8 8K2 2.0 TDI седан - 2008 година. Наличен е проблем с миещото устройство на предното стъкло и на фаровете. При натискане на лостчето  за измиване не работи изобщо системата. Има налична течност, бушоните са здрави. При софтуерен тест чрез vag-com, системата за измиване на стъклото и фаровете работи. След измерване на захранващата букса обаче няма напрежение при подаване с лоста и никакви индикации за сработване на помпата за течността. Освен това не се заключва и капачката на резервора за гориво. Не знам дали имат нещо общо с миещото устройство на чистачките. При прегледа от колеги - майстори никой не успя да каже къде е проблема и как да бъде решен.Иначе чистачките си работят на всички степени. Някои споделят че проблемно било лостчето за чистачките, но не знам как да го установя.

Аз не съм от столицата, така че нямам възможност веднага да ида при специалист там. На 180 км. съм отстояние.

Много моля ако някой знае нещо и може да помогне за решаване на проблема да сподели !

Поздрави на всички Аудисти !!!  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравей колега, пробвах всякак при пуснати дневни светлини(те са автоматични), на auto светлини, с постоянно включени фарове, само габарити но уви нищо не се получава ! Знам това че ,за да работят миещите устройства на фаровете те трябва да са включени, но това условие не трябва да важи и за предното стъкло, там миенето също не работи. Смятам че не трябва да си включваш фаровете, за да си измиеш стъклото. Ако имате други идеи ще се радвам да ги споделите. Благодаря на dacata1337.

Поздрави.

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравейте отново колеги. Няма ли някой да помогне за описания проблем относно неработещото устройство за измиване на стъклата и фаровете?

Моля помагайте !!! 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е възможно само тази позиция на лоста да не работи.Има клипове как се разглобява волана да вземеш за тест друго лостче.

 

Иначе кофти проблем не върви на светофара да поливаш с бутилка като бакшишите.

Редактирано от daramusss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравей колега daramusss. По принцип това мнение е логично и са ми споделяли и други същото мнение, но няма как да тествам друго лостче, защото няма налични такива. А що се отнася за това как се сваля самото лостче, моля да ми споделиш клиповете. Иначе има и друго решение - "да си возя постоянно с мен по един бакшиш за да ми полива при нужда".

Поздрав, и ако някой има други идеи нека сподели.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така от това видео ще видиш как се маха air bega 

 

и директно имаш достъп до лостчетата.

Търся специално за лостчето за чистачките дали има по специално нещо при махането му,

 

Важно като извадиш волана гледай да е точно в средата. :D

Редактирано от daramusss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря ти КОЛЕГА !!! Помагаш ми доста, а ако ми откриеш нещо специално за лостчето, ще съм ти много благодарен.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една тема за Retrofit на темпомат един колега си го е правил сам качил е снимки ама не мога да я намеря,той може още повече да каже защото се стига точно до тези лостчета.

ето виж и тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато изкараш волана махаш пластмасата и там е лентовия кабел и после механизма за лостчетата,лесно е не е ядрена физика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.audienthusiasts.com/ProjectSteeringSwap.html

Това мисля че ще ти е от полза ,много подробно е описано как става и със какво да внимаваш.

Поздрави

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

О.К. Благодаря много на dakata, daramusss и др. които помагат.

Поздрави и хубава вечер.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Волана и лостовете се свалят елементарно.

Наскоро слагах фейслифтови на моята и имам лостчета със слипринг под ръка.

Може някоя събота и неделя да отидем при @bsdnikolov и да ги пробваме стига и той да е свободен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря ти колега fifipaldi. Твоите лостчета включват ли в комплекта си и темпомат (автопилот)? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но и да не включваха пак можем да тестваме чистачките.

Ти имаш ли темпомат или питаш защото искаш да си сложиш?

В по-горния пост забравих да те питам дали си от София :).

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново колеги. Някой може ли да сподели, дали има връзка неработещото миещо устройство с това че не се заключва капачката на резервоара (както бях написал в първия пост)? Дали това ще се окаже съвсем отделен проблем?

Поздрави !! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с капачката на резервоара си е детска болежка при този модел.

И моята е така и си ми работят миещите устройства ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

БЛАГОДАРЯ на fiffipaldi и разбира се на майстора bsdnikolovза който няма тайни в електрониката на марката AUDI.

Проблема с миещото устройство е решен окончателно и всичко вече работи, като са инсталирани и допълнителни "благинки" от bsdnikolov. 

БЛАГОДАРЯ ВИ ГОСПОДА И УСПЕХ !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
На 16.06.2018 г. at 16:39, rosko_111 написа:

Колега напиши как отстрани проблема 

Предлагам ти да се свържеш с описаните по-горе в поста господа, за да ти проверят и определят къде точно е проблема. Но първо си провери бушоните (ако вече не си го направил), да не се окаже елементарен и лесно разрешим проблем.

Ако не може да се ремонтира обади се на този господин  fifipaldiтой е човека който се занимава с това и разполага с почти всички необходими лостчета, модули и др. необходими.

Успех !!!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 years later...

Здравейте имам проблем със пръскането на фаровете и предния прозорец работят когато си поискат от 10 пъти 2-3 пъти работеха иначе си пръскат и на фаровете и на прозореца? Дали в лоста е проблемаа? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...